Intel'den Android cihazınıza kablosuz klavye-fare özelliği kazandıran uygulama
Mobil

Intel'den Android cihazınıza kablosuz klavye-fare özelliği kazandıran uygulama

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden Intel, Windows tabanlı bilgisayarların yakın mesafeden kablosuz olarak olarak kontrol edilmesini sağlayan bir Android uygulaması yayınladı.

Intel Remote Keyboard adlı uygulama, Android 4.0 ve üzeri cihazları, Windows 8 tabanlı bilgisayarlar için kablosuz klavye-fare ikilisine dönüştürüyor. Bunun için tek yapmanız gereken bilgisayarınıza kuracağınız uygulamayla telefonunuzdaki veya tabletinizdeki Android uygulamasını QR kodla eşleştirmek.

Intel Remote Keyboard uygulamasında Windows tuşunu da içeren tam bir Q klavye ile beraber fare/imleç kontrolü sağlayan bir alan bulunuyor. Fareyle sol tıklama için dokunmatik ekrana bir kez dokunmak, çift tıklama içinse iki parmakla dokunmak gerekiyor.

Intel Remote Keyboard Android indir

Kaydırma çubuğunu da kullanabildiğiniz uygulamayı dikey veya yatay olarak kullanabiliyorsunuz. Intel'in USB bilgisayar yeniliğine yardımcı olarak sunulan bu uygulamanın elbette bir çok alternatifi var ama Intel'in fazla güven verdiği söylenebilir.

Diğer yandan uygulamayı Android 4.4 sürümlü telefonuma indiremediğimi ama başka bir cihazda herhangi bir sorunla karşılaşmadığımı belirteyim. Thenextweb'de söylendiği üzere Windows 7 tabanlı cihaza yaptığım kurulumda ise iki cihazı eşleştirmek mümkün olmadı. Zira Intel, sadece Windows 8 tabanlı cihazları desteklediğini belirtiyor.

Uygulamanın içindeki yardım dökümanında Intel'in iOS için de Intel Remote Keyboard uygulamasının adını andığını söyleyelim. Ancak henüz App Store'da uygulamayı görmek mümkün değil.

Yorumlar (4)
  1. Tankut Özezr Tankut Özezr

    Windows 7 cihaz ve Samsung Galaxy Note 4 eşleşmesinde bağlantı sorunsuz sağlandı.

    Klavye ve Mouse özelliği hiç bir problem olmadan çalışıyor.

  2. Sadece Windows 8 değil, Windows 7 cihazlar için de geçerli, yanlış yazmışsınız.

  3. 32 bit Windows 7 kullanıyorum. Programı kurduktan sonra ilginç bir şekilde bilgisayar mavi ekran verdi, reset attı. Sonra açıldı ve tekrar aynı şekilde kapandı. Açılır açılmaz görev yönteicisinden programı sonlandırıp kaldırdım. Denemeden önce bilginiz olsun.

  4. Aynı ağda olması lazım.