Yandex Çeviri, Firefox 41’den itibaren alternatif olarak kullanıcıya sunulacak
Arama
Teknoloji

Yandex Çeviri, Firefox 41’den itibaren alternatif olarak kullanıcıya sunulacak

yandex-ceviri-firefoxYabancı dillerdeki internet sitelerinin, tarayıcılar üzerinde otomatik olarak çevirilerek kullanıcılara ana dillerinde sunulması oldukça yaygın olarak kullanılan bir özellik. Firefox‘ta kullanıcılara sunacağı çeviri hizmetini çeşitlendirmek için çalışmalara başlamış durumda.

Hali hazırda Google, kendi tarayıcısı olan Chrome‘da yine kendi çeviri servisini kullanıyor. Chrome’dan sonra en popüler internet tarayıcısı olan Firefox ise Microsoft Bing‘in çeviri API’ını resmi olarak kullanıyor. Ancak 2014’ün ortalarından bu yana Firefox ekibi, tarayıcı ile birlikte entegre olarak çalışacak çeviri servislerine alternatifler eklemeye hazırlanıyor.

Firefox 41′den itibaren kullanıcılar Bing ve Yandex Çeviri servisinden istediklerini seçerek kullanabilecekler. Bu yenilikle birlikte kullanıcılar tek bir çeviri servisine bağlı kalmamış olacak. Firefox’un mevcut olarak pazardaki en büyük rakibi olan Chrome’un çeviri servisi Google Çeviri’nin API’ını tarayıcısına entegre edip etmeyeceğiyle ilgili bir bilgi ise henüz yok. Bunun yanında şu an 38. versiyonunda olan Firefox’un 3 versiyon sonra yayına almayı planladığı çeviri fonksiyonuna farklı yenilikler getirmesi de ihtimaller arasında.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. aaltay34 dedi ki:

  yandex çeviri şu an için google dan daha başarılı. sıkça kullanıyorum

  1. tmajorman dedi ki:

   katılıyorum google translate tabiri caizse bin basar 🙂

 2. hakan dedi ki:

  mükemmel olur zaten firefox kullananlar ceviri.yandex kullanılır..

 3. Cahit dedi ki:

  en iyi çeviri bing arkadaşlar deneyin hepsinden sağlam

Bir Yorum Yazın