StartersHub: MV Holding ve Gedik Yatırım’dan genç girişimlere 22 milyon TL’lik destek
Arama
Yatırım

StartersHub: MV Holding ve Gedik Yatırım’dan genç girişimlere 22 milyon TL’lik destek

startershub

İstanbul merkezli yeni bir girişim destekleme platformu StartersHub‘ın resmi lansmanı yapıldı. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan girişimleri hedefleyen StartersHub, KVK’nın kurucu ortağı MV Holding, Türkiye’nin en büyük özel aracı kurumlarından biri olan Gedik Yatırım, Netmarble Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin işbirliğiyle hayata geçiriliyor.

StartersHub’ın ana yatırımcıları, MV Holding ve Gedik Yatırım. 22 milyon liralık sermayeyle işe başlayan platform, bir hızlandırma programı gibi, henüz fikir aşamasındaki girişimlere finansal, stratejik ortaklıklar, uzmanlık ve mentor desteği sağlıyor. Bununla birlikte platform, ürününü piyasaya sürmeye hazırlanan, ölçeklenmek ya da iş modelini geliştirmek isteyen ileri aşamadaki girişimleri de hedefliyor.

“Herkese açık” yapısıyla ekosistemdeki farklı oyuncuları bir araya getiren StartersHub, finansal teknolojiler, oyun, yaşam bilimleri, nesnelerin interneti (IoT) ve büyük veri alanlarına özel programlarla da girişimleri desteklemeyi amaçlıyor. Programların startejik ortaklıklarla hazırlanması planlanıyor.

StartersHub_Ofis

Startupbootcamp İstanbul artık StartersHub çatısı altında

İstanbul Levent’teki bin metrekarelik ofisinde faaliyetlerine başlayacak olan StartersHub, burada Türkiye ve bölge ülkelerden gelen girişimleri ağırlayacak. Bununla birlikte daha önce Bahçeşehir Üniversitesi kampüsünde konumlanan Startupbootcamp İstanbul da yeni platforma katılıyor. Hızlandırma programı faaliyetlerine StartersHub ofisinde devam edecek.

Fikir aşamadaki girişimlere 15 bin dolar, ileri aşamalarda ise 250 bin dolara kadar fon desteği sağlayacak olan StartersHub‘ı incelemek için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Emre ÖZGENÇ dedi ki:

  Sİtenin neden Türkçe değilde ingilizce olduğunu da anlamış değilim.

  1. Basri Oğuz dedi ki:

   Siteden nasıl başvurulacağını anlamadım. En altta küçük bir iletişim formu var ama o değildir sanırım

  2. Berna dedi ki:

   …”Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan girişimleri hedefleyen StartersHub…”

   1. Emre ÖZGENÇ dedi ki:

    Türkçe olması ve diğer dil seçeneklerinin olması daha mantıklı olurdu 😉

  3. hh dedi ki:

   ingilizce siteyi kullanamıyorsanız girişim yapmayın zaten. siz gidip ingilizce ilanlara da niye türkçe değil diyor musunuz ?

 2. Reha dedi ki:

  Verecekleri fon yazılmış ama ne karşılığında? Mesela iyi bir fikir var veadamlar 15 bin dolar fonu verecekler, karşılığında isteyecekleri atıyorum şirketin %51’i mi? Bunlar biraz daha açık olsa daha iyi olur…

Bir Yorum Yazın