Shipwreck 2D: Yerli geliştiricilerden deniz savaşı temalı Android oyunu
Mobil

Shipwreck 2D: Yerli geliştiricilerden deniz savaşı temalı Android oyunu

Günümüzde mobil oyun geliştirmek oyun motorları sayesinde hiç olmadığı kadar kolay. Ancak başarılı bir oyun yapabilmek halen güç bir iş. Android oyunu Shipwreck 2D, bu iki uç arasında ilk adımı atan ve başarı merdivenlerini tırmanmak isteyen oyunlardan biri.

Tunç Bektaş ve Çağdaş Yiğit tarafından geliştirilen Shipwreck 2D'de sahibi olduğunu küçük botla düşman gemilerine karşı durmaya çalışıyorsunuz. Düşmanlarınızı alt ettikçe geminizi ve silah seçeneklerinizi geliştirip, ek desteklerden faydalanarak yeni bölümlere yelken açıyorsunuz.

Shipwreck 2D, Tunç Bektaş ve Çağdaş Yiğit'in bir uygulama marketinde  yayınlanan ilk oyunu olmasına rağmen grafik ve dinamizm açısından belli bir çizgiyi yakalamış ve oyun kolay bitirilmeyecek kadar uzun bir öyküye (bölümlere) sahip.

Shipwreck 2D Android oyun

İsminden de anlaşılacağı üzere İngilizce dil seçeneği ile Türkiye dışına da hitap ediyor. Uygulama içi ürün satışına dayalı bir gelir modeli kullanan Shipwreck 2D de maalesef reklamlarla da karşılaşıyorsunuz.

Herhangi bir destek almayan geliştiricilerimiz şimdilik oyunun kulaktan kulağa yayılmasını umuyor ve mütevazı bi pazarlama bütçesiyle de sadık oyunculara ulaşmayı arzu ediyor.

Shipwreck 2D Android oyun 2

Bir kaç reklamın oyun keyfinizi kaçırmayacağını düşünüyorsanız ve cihazınızda 35 MB yer varsa Kripton Games altında geliştirilen Shipwreck 2D'ye bir şans verebilirsiniz. Oyunun 4.0 ve üzeri Android sürümlerinde desteklendiğini de eklemeden geçmeyelim.

Yorumlar (3)
  1. Türk girişimcileri bu pazarda görmek gayet güzel. Ancak oyun içi satın alma ile gelir modeli uygulayıp ayrıca reklam yayınlamalarını doğru bulmuyorum. Ama yine de bu durumu hoş karşılamak gerek. Çünkü sizin de bahsettiğiniz gibi mütevazi bir bütçeye sahip girişimcilerimiz için ek gelir olan tüm kaynaklar önemli diye düşünüyorum.

    Kendilerine başarılar diliyorum.

  2. "maalesef reklamlarla da karşılaşıyorsunuz" yorumu çok anlamsız olmuş. ne bekliyordunuz bağış yap butonu mu ekleseler di?

  3. Jrfrankenstein Jrfrankenstein

    Bence oyun gayet güzel olmuş, grafik olarak, fikir olarak.. yeni versiyonlar ile oyun daha da güzel ve zamanla daha kaliteli olacağını düşünüyorum.

    Bu oyun ısrarla tavsiyemdir arkadaşlar, düşüncelerimizi yazmalıyız ki Yerli oyunlarımız daha fazla gelişsin.