Aslanoba Capital yatırımlarından Rinse'e 3.5 milyon dolar yatırım geldi
Yatırım

Aslanoba Capital yatırımlarından Rinse'e 3.5 milyon dolar yatırım geldi

Aslanoba Capital‘in küçük yatırımcılarından biri olduğu Rinse.com'a Silikon Vadisi yatırımcılarından 3,5 milyon dolar tutarında yatırım geldi.

Kuru temizleme ve çamaşır yıkama işini kapınıza getiren San Francisco merkezli girişimi Ocak'ta sizlere tanıtmıştık. Aslanoba Capital'in 100-250 bin dolar ayırdığı ABD merkezli girişimlerden biri olan Rinse, bir baba mesleğinin teknolojiyle yorumlanmasıyla ortaya çıktığı için umut verici olduğu yorumunu yapmıştık.

Mobil uygulamalarının yanında kısa mesajla da randevu alınabilen Rinse, tohum yatırımlardan sonra başarı sinyalleri göstermiş olacak ki Silikon Vadisi'ndeki farklı girişim sermayesi şirketlerinin (Arena Ventures, ff Venture Capital, Great Oaks Venture Capital vs..) katıldığı yatırım turuna moda endüstrisinden bazı melek yatırımcılar da dahil olmuş.

Rinse kuru temizleme camasir

ABD'de bu alanda farklı girişimlerin de olduğunu hatırlatalım. Fiziksel pazarla ilişkilendiren hemen her girişim türünde olduğunu gibi bu işte de ücretlendirme konusunda farklı görüşler var. Öğrendiğimiz kadarıyla Rinse, hem kendi çalışanları için hem de müşterileri için daha iyi bir hizmet sunmaya çalışıyor.

Rinse, aldığı yeni yatırımla ekibini ve hizmet verdiği bölgeleri artırmaya çalışacak. Muhtemelen ayakkabı tamiri işini de hizmetleri arasına ekleyecek. Alınan yatırımın hakkını verip veremeyeceğini ise zaman gösterecek.

Bu modeli Türkiye'de uygulayacak girişimcilere kapımızın açık olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Yorumlar (2)
 1. Mert Konuralp Mert Konuralp

  Bu modelin benzeri Dry İstanbul, Doktor Dry, Dry Center var bir de ama internet ile pek alakaları yok sanırım. Model tam uymasada bence TR'de daha iyisi Temizlikyolda.com var. Hizmet sektöründe pazaryeri, hizmet kalitesi açısından önemli. Sonuçta firmalar yorumlanıp, puanlanabiliyor vs. Bi de her temizlik ihtiyacı için ayrı ayrı yerlere gitmektense tek bir sitede (ev temizliği vb.) toplanması ayrı bir avantaj diye düşünüyorum. Ek bir not: Aslanoba'nın ilk yatırımlarından ziyade bu yatırım gibi 2. ve 3. yatırımlarını heyecanla izliyoruz bakalım aralarında exit verebilenlerde olacak mı

 2. Ozan Balcı Ozan Balcı

  Merhabalar,

  Babam ve ortağı bu işi yapıyorlar ancak daha ufak çaplı. Ben bu işi biraz daha büyütüp Rinse gibi evden eve servis, mobil uygulama olarak piyasaya sunmak isterim.

  Benimle irtibata geçerseniz detayları konuşabiliriz.

  Saygılarımla.