Türkçe dil desteği ekleyen Periscope'a harita üzerinde yayın keşfetme özelliği geldi
Mobil

Türkçe dil desteği ekleyen Periscope'a harita üzerinde yayın keşfetme özelliği geldi

Canlı yayın uygulamasını iyileştirmeye devam eden Periscope, iOS uygulamasında yerelleşme özellikleriyle dikkat çeken bir güncellemeyi bugün yayınladı. Aralarında Türkçe'nin olduğu 29 yeni dil desteği kazanan uygulamaya, dünya çapında yapılan canlı yayınları konum bazlı olarak gösteren harita özelliğini eklendi.

Güncellenen Periscope uygulamasında harita özelliğine Global bölümünden erişilebiliyor. Kullanıcıların interaktif bir harita aracılığıyla canlı yayınları keşfetmesini sağlayan bölümde, yayınlarınızın görünmesi için konumunuzu Periscope ile paylaşmanız gerekiyor.

Buna ek olarak, yeniden oynatma özelliğini de geliştiren Periscope, videonun yeniden yayınlanması için yayından sonra yüklenme zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Yeniden gösterim için yüklenen videolara ana sayfadan erişilmesini sağlayan Periscope, bu yayınların Twitter'da paylaşılmasına da artık izin veriyor.

Yorumlar (2)
  1. Türkçe dil desteği ile harika olmuş. İlk zamanlar belli başlı hatalar vardı ancak güncellemeleri ile bu sorunları aştılar.

  2. Internetpaketim Internetpaketim

    Periscope TR dil desteği iyi olmuş ama bu maç yayınlarını ne yapacaklar merak konusu