Hopi Genel Müdürü Onur Erbay, Boyner'in dijitale bakışını anlattı [Video Röportaj]
E-Ticaret

Hopi Genel Müdürü Onur Erbay, Boyner'in dijitale bakışını anlattı [Video Röportaj]

Geçtiğimiz Nisan sonunda yayınlanan Boyner'in kişiselleştirilmiş alışveriş uygulaması Hopi, ölçeklenme önceliğiyle bugüne kadar 2 milyon kez indirildi. Öne çıkan para-puan sistemiyle bir sadakat uygulaması olarak dikkat çekse de Boyner Grup'un Hopi ile ilgili çok daha büyük hedefleri var. Bu hedefleri gerçekleştirmek üzere Boyner Grup'un 2014 yılında eBay'den transfer ettiği Onur Erbay, daha önce Rocket Internet'in Türkiye'deki e-ticaret girişimi Evimister.com'un Yönetici Direktörü olarak görev yapmıştı. ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi ve University of Pennsylvania dereceleri bulunan Erbay, bugün Hopi'nin Genel Müdür olarak görev yapıyor.

Bize Hopi'nin dünü bugünü ve yarınını anlatan Erbay, Hopi'yi ürün aramadan satın almaya kadar bütün bir alışveriş sürecini kapsayan bir uygulama haline getirmek istediklerini söylüyor. Röportajımızda Erbay'dan Boyner'in e-perakende stratejisi ve Türkiye e-ticaret sektörüyle ilgili değerlendirmelerini de aldık.

Yorumlar (9)
 1. Ali Yücel Ali Yücel

  google play tarafında uygulamanın değerlendirmesi 5 yıldız ve 1 yıldız birbirine çok yakın? bu konuda düşünceleri nedir?

  5 yıldız - 5.544

  1 yıldız - 3.778

  +2116 google+ da

  2 milyona ulaşmış olduğu söylenen bir uygulama için bu rakamlar az değil mi?

 2. 25 milyonluk bir yatırım mı :)

 3. Ismini Vermek Istemeyen Kullanıcı Ismini Vermek Istemeyen Kullanıcı

  player çok fazla donuyo :(

 4. Herşey çok güzel fikri, özellikle reklamları fakat en önemli odak noktası olan uygulama gerçekten pekte iyi değil indirip anlamayan o kadar çok kişi tanıyorum ki hatta kasiyere verenler bile gördüm nasıl kullanacağım diye, reklamlardaki hopi imajı uygulamanın kendisinde yok. Umarım ilerleyen zamanlarda geliştirilir.

  1. Kesinlikle katılıyorum, internette çok fazla uygulamanın kullanıcı deneyimiyle ilgili insanlar fikirlerini paylaştı ama bakalım ne zaman kulak verilecek bu söylediklerimize.

 5. Yeni başlamış bir proje için bence uygulama yeterli. Çünkü yumuşak bir kalkış yapmak şart. Ben hopinin modelini ve geleceğini çok iyi görüyorum. İlkler her zaman iyidir.

 6. Tarık Kranda Tarık Kranda

  Hızlı giriş yapmak bu tip uygulamalar için çok önemli ve bu ancak güçlü bir sermaye etkisi ile sağlanıyor. Bu hızlı kalkışın organik büyümeye transferini gerçekleştirebilmek içinse üye iş yeri sayısının artması gerekiyor. Üye iş yeri sayısının artması sonuçta kullanılan ve gerçekten üye iş yerine fayda sağlayan bir uygulama olmasına bağlı. Sermaye olmadan bu kısır döngüyü kırmak güç ama 25 milyon dolarlık yatırım kapıyı açmış, görünen o ki döngüyü kırmış ve kırmaya devam ediyor. Bundan sonrası ürün yöneticilerinin tutku ve vizyonu ile ilgili biraz da.

 7. Onur Erbay niye çok sıkıntılıydı anlamadım.

 8. Uygulama başta iyiydi ve herkese alt limitsiz 25 tl diye reklam yaptı insanlar indirdi,fakat sparişler iptal edilmeye başladı ve alt limit getirdiler o yüzden indirme rakamları fazlayken yorum ve oyları çok kötü