Minecraft rakibi LEGO Worlds'ün beta sürümü meraklılarına açıldı [Video]
Oyun

Minecraft rakibi LEGO Worlds'ün beta sürümü meraklılarına açıldı [Video]

"Sanal LEGO'lardan dünyanı inşa ettiğini düşün". Minecraft'i hiç duymamış birine anlatırken kullandığımız bu sözleri artık doğrudan LEGO'nun kendisine uyarlayabiliriz, çünkü artık LEGO Worlds var. Warner Bros Games ve TT Games tarafından geliştirilen ve dün beta sürümü yayınlanan LEGO Worlds, tanımı ve oynanış biçimiyle doğrudan Minecraft'e rakip oluyor.

Dünyanızı Minecraft'te olduğu gibi inşa ettiğiniz LEGO Worlds'de önemli bir fark aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi, dev binaları tuğla tuğla (ya da lego lego) yükseltebileceğiniz gibi tek seferde kondurabiliyor olmanız. Bununla birlikte yeri biçimlendirirken araç kullanabilmeniz ve  elbette LEGO Worlds'ün avatarlarının da Lego'ya özgü olması gibi farklar da göze çarpıyor.

Tıpkı Minecraft gibi kendi komünitesini oluşturmak isteyen LEGO Worlds, oyunun beta sürümünü meraklıları için açtı. Steam'den alabileceğiniz oyunu hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Xxmehmetaliali Xxmehmetaliali

  merak ediyorum alacağım minecrafttan daha iyi gibi görünüyor

  1. Lego Worlds Vs Minecraft ! Minecraft Win ! Lego Worlds Vs Minecraft ! Minecraft Win !

   Nah Minecraft dan daha iyi bu oyun mu rakip olacak MC a ?! Bununla ancak bebekler oynar !

   1. Tt Kardeş Sen Hayırdır? Tt Kardeş Sen Hayırdır?

    Bunun mc oyunundan tek farkı var lego ile oynanması.Mc oynuyosunda bunu oynadığında bebek mi oluyorsun.Dostum uyan call of duty oyununu ''kal af datiy oynayak mı kanka'' diye konuşan veledler bile var.