Ücretsiz müzik dinlemenin basit yolu: SoundCloudify
Araçlar

Ücretsiz müzik dinlemenin basit yolu: SoundCloudify

Ücretsiz müzik dinlemek dijital dünyanın en eski ve bitmeyecek tartışmalarından biri. Her ne kadar günümüzde belli başlı müzik uygulamalarıyla ücretsiz ve yasal müzik dinlemenin yolu açılmış olsa da SoundCloudify ücretsiz, basit ve reklamsız bir çözüm sunuyor.

Souncloud bağlantısından mp3 indirmeyi sağlayan SoundCloudify.com'dan bağımsız bir ürün olan SoundCloudify, Youtube ve SoundCloud arşivlerini tarayan bir müzik oynatıcısı. Chrome'da eklenti üzerinde, herhangi bir tarayıcıda da soundcloudify.github.io üzerinden üye olmadan kullanılabiliyor.

Arayüzüyle bir zamanlar Fizy'nin sunduğu basitliği sunarken, işlevleriyle popüler müzik oynatıcılarını aratmıyor.

Ucretsiz Muzik dinle SoundCloudify Otomatik tamamlama özelliğine sahip SoundCloudify ile hızlıca arama yaparak sonuca ulaşmak mümkün. Parçaları favori listenize ekleyebiliyor veya çalma listesi oluşturabiliyorsunuz. Youtube'da olmayan ve benim en çok sevdiğim 'aynı parçayı tekrar dinleme' özelliği de var. Last.fm senkronizasyonu da cabası.

SoundCloudify'da Google hesabınızla giriş yaparak müzik listelerinizi senkronize edebiliyorsunuz. Herhangi bir Youtube çalma listesinin bağlantısını içeri aktarıp dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Klavye kısayollarından da faydalanabiliyorsunuz.

Anh Trinh tarafından geliştirilen SoundCloudify, Github üzerinde açık kaynaklı olarak paylaşılıyor ve bence önümüzdeki dönemde oldukça popüler olacağa benziyor. SoundCloudify, SoundCloud arşivi ve bir kaç farkla benzer işi yapan ve Türkçe arayüz de sunan Streamus.com'un da önüne geçiyor.

Yorumlar (10)
 1. Türker Türker

  Haber olacak site değil, zibilyon tane örneği var, bunun gibi siteleri r10'da 20 liraya satıyorlar.

 2. Eğer müziği indirebiliyorsak bu yasal bir sorun teşkil etmez mi?

  1. Crazymurat Crazymurat

   hayır yane youtube den mp3 indirmek yasak değil soundcloud da oyle youtube istenmeyen indirmeye karşı korumalı yane istenilmeyen şeyleri indirmeye kapatabiliyor bu yüzden yasak değil soundcloud içinde aynısı geçerli

 3. SoundCloud genellikle DJ ,Producer ve Müzisyenlerin remix veya çalışmalarını yayınladıkları bir site. Çoğu da download seçeneğini açık bırakıyor. Ama 3. parti siteler Download seçeneği açık olmasa da indirebiliyor. Bir de ben de gerçekten şunu merak ediyorum. Bir takım şarkıları alıp, kesip biçip ortaya bir mix veya remix çıkardığınızda bunun download a açılmasının bir yasal sakıncası var mı ? Veya ne ölçülerde serbest. Webrazzi bizim için bunu bir araştırır ise güzel olur aslında.

  1. Sakıncası var. Normalde izin alman gerekiyir.

 4. Eğitimad Eğitimad

  Başarılı bir girişim. Umarım yakında ücretli olmaz.

 5. Rotten Web Rotten Web

  hangi çalışanınızın boş zamanında hobi olarak yaptığı bir iş acaba?

 6. Radyofmdinle.com Radyofmdinle.com

  Bununda sonu fizy gibi olmasın :D

 7. Onlineradyodinle.com Onlineradyodinle.com

  Bağlantı çalışmışıyor. Sanırım proje iptal olmuş.

 8. Radyodinlesem.net Radyodinlesem.net

  Tasarımını beğendiğim bir uygulamaydı. Lakin sonu hayır olsun.