Ücretsiz müzik dinlemenin basit yolu: SoundCloudify

Ücretsiz müzik dinlemek dijital dünyanın en eski ve bitmeyecek tartışmalarından biri. Her ne kadar günümüzde belli başlı müzik uygulamalarıyla ücretsiz ve yasal müzik dinlemenin yolu açılmış olsa da SoundCloudify ücretsiz, basit ve reklamsız bir çözüm sunuyor.

Souncloud bağlantısından mp3 indirmeyi sağlayan SoundCloudify.com’dan bağımsız bir ürün olan SoundCloudify, Youtube ve SoundCloud arşivlerini tarayan bir müzik oynatıcısı. Chrome’da eklenti üzerinde, herhangi bir tarayıcıda da soundcloudify.github.io üzerinden üye olmadan kullanılabiliyor.

Arayüzüyle bir zamanlar Fizy‘nin sunduğu basitliği sunarken, işlevleriyle popüler müzik oynatıcılarını aratmıyor.

Ucretsiz Muzik dinle SoundCloudify
Otomatik tamamlama özelliğine sahip SoundCloudify ile hızlıca arama yaparak sonuca ulaşmak mümkün. Parçaları favori listenize ekleyebiliyor veya çalma listesi oluşturabiliyorsunuz. Youtube’da olmayan ve benim en çok sevdiğim ‘aynı parçayı tekrar dinleme’ özelliği de var. Last.fm senkronizasyonu da cabası.

SoundCloudify’da Google hesabınızla giriş yaparak müzik listelerinizi senkronize edebiliyorsunuz. Herhangi bir Youtube çalma listesinin bağlantısını içeri aktarıp dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Klavye kısayollarından da faydalanabiliyorsunuz.

Anh Trinh tarafından geliştirilen SoundCloudify, Github üzerinde açık kaynaklı olarak paylaşılıyor ve bence önümüzdeki dönemde oldukça popüler olacağa benziyor. SoundCloudify, SoundCloud arşivi ve bir kaç farkla benzer işi yapan ve Türkçe arayüz de sunan Streamus.com’un da önüne geçiyor.

Yorumlar (10)

 1. Haber olacak site değil, zibilyon tane örneği var, bunun gibi siteleri r10’da 20 liraya satıyorlar.

  Cevapla
 2. Eğer müziği indirebiliyorsak bu yasal bir sorun teşkil etmez mi?

  Cevapla
  • hayır yane youtube den mp3 indirmek yasak değil soundcloud da oyle youtube istenmeyen indirmeye karşı korumalı yane istenilmeyen şeyleri indirmeye kapatabiliyor bu yüzden yasak değil soundcloud içinde aynısı geçerli

   Cevapla
 3. SoundCloud genellikle DJ ,Producer ve Müzisyenlerin remix veya çalışmalarını yayınladıkları bir site. Çoğu da download seçeneğini açık bırakıyor. Ama 3. parti siteler Download seçeneği açık olmasa da indirebiliyor. Bir de ben de gerçekten şunu merak ediyorum. Bir takım şarkıları alıp, kesip biçip ortaya bir mix veya remix çıkardığınızda bunun download a açılmasının bir yasal sakıncası var mı ? Veya ne ölçülerde serbest. Webrazzi bizim için bunu bir araştırır ise güzel olur aslında.

  Cevapla
 4. Başarılı bir girişim. Umarım yakında ücretli olmaz.

  Cevapla
 5. hangi çalışanınızın boş zamanında hobi olarak yaptığı bir iş acaba?

  Cevapla
 6. Bununda sonu fizy gibi olmasın 😀

  Cevapla
 7. Bağlantı çalışmışıyor. Sanırım proje iptal olmuş.

  Cevapla
 8. Tasarımını beğendiğim bir uygulamaydı. Lakin sonu hayır olsun.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın