Karavan kiralama servisi Campanda 5 milyon euro yatırım aldı
Yatırım

Karavan kiralama servisi Campanda 5 milyon euro yatırım aldı

campanda

Karavan kiralama servisiyle Kuzey Amerika'dan Avustralya'ya beş kıtada hizmet veren Campanda, 5 milyon euro tutarında ilk tur yatırımını aldı. Ecomobility Ventures liderliğinde; Accel Partners ve Atlantic Labs gibi yatırımcıların katılımıyla gerçekleşen yatırım desteğiyle var olduğu pazarlardaki varlığını güçlendirmeyi amaçlayan Campanda yeni pazarlara açılmayı da hedefliyor.

2013 yılında Berlin'de kurulan Campanda, bugün 30'ün üzerinde ülkede, 21 bin araçla hizmet veriyor. Farklı karavan tiplerini tedarikçilerden veya karavan sahiplerinden sağlayan girişim, bu yönüyle bir tür Airbnb türevi hizmet de sağlıyor.

Alanında dünya lideri olduğunu iddia eden Campanda, listelediği karavanların sunduğu ekstra hizmetlere dair oldukça detaylı fiyatlama opsiyonları içeriyor.

Campanda,niş bir dikeye odaklanan ancak servis kalitesiyle farklılaşarak hızla küreselleşmeyi başarabilen girişimlerden biri olmasıyla dikkat çekiyor.

Yorumlar (4)
 1. Deniz Kurdoglu Deniz Kurdoglu

  merhaba

  sayfanın ingilizcesinin olmaması bana çok şaşırtıcı geldi, yanlış mı düşünüyorum? Bu şartlarda global başarıyı nasıl yakalayabiliyor çözemedim.

  1. Oytun Tinç Oytun Tinç

   Selam,

   Sayfanın en üstünde dil seçeneği sanırım yok ama altında international sekmesi altında diğer ülke sayfalarına yönlendirme var.

   1. Deniz Kurdoglu Deniz Kurdoglu

    Haklısınız, bunu görmüştüm, ama USA veya Europa sekmelerine clicklediğimde de ingilizceye dönmüyor?

   2. Deniz Kurdoglu Deniz Kurdoglu

    Evet haklısınız onları görmüştüm, ancak USA ve Europa sekmelerinde de ingilizceye dönmüyor?