Facebook Messenger arkadaşınız olmayan kişilerle de mesajlaşmanızı istiyor

facebook-chat-id

Facebook’un en çok yatırım yaptığı ve ilgi gösterdiği uygulamalardan biri olarak gösterebileceğimiz Messenger uygulaması son dönemde yeni özelliklerle geliştirilmeye devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Messenger üstünden görüntülü konuşma desteğini de sunan platform, daha önce telefon numarası bazlı olarak çalışmaya başlamıştı. Şimdi ise Messenger, Facebook’ta arkadaş olmayan kullanıcıların da birbirleriyle mesajlaşmasına yardımcı olmak amacıyla yeni bir ek özelliği ortaya çıkardı. Basitçe açıklamak gerekirse, arkadaş olmadığınız birinden mesaj aldığınızda o kişiyle ilgili kişisel bazı detay bilgilerin mesajlaşma ekranında görüntülenecek olması olacak. Yani artık kullanıcıların bir Chat ID’si de olmuş olacak. Böylece arkadaşınız olmayan ancak size mesaj atan kişinin nerede çalıştığı, nerede yaşadığı gibi bilgileri görebileceksiniz. Bu da Messenger üstünden tanımadığınız kişilerle mesajlaşmayı, Facebook’un vizyonu olan dünyayı daha açık bir yer haline getirme hedefine hizmet edecek.

Messenger’ın yeni özelliği ABD, Fransa ve Hindistan’da denenmeye başladı. Testler sonucunda tüm dünyada aktif hale gelmesini bekliyoruz. Son olarak belirtelim, bu yeni özellik sonrasında gizlilik ayarlarınızda herhangi bir değişiklik gerekmeyecek. Kısacası eğer profil bilgileriniz zaten herkese açık olarak görüntüleniyorsa buradaki ID kartınızda da görüntülenecek.

Yorumlar (5)

 1. bence messenger kolaylık ve hız sağlayabilen ve değişik uygulamarla farklı bir konuyu haberleşmeye baglıyarak kendine özgü basarıyı beraberinde getiriyor tesekkurler admin.

  Cevapla
 2. Sesli arama özelliği oldukça iyi oldu. Bu yeni özellik tutar mı bilmiyorum.

  Cevapla
 3. Mesaj atmamızı istiyor ama mesajlar spama düşüyoorrr..

  Cevapla
 4. işe yaramaz |

  facebook messenger dayatması kesinlikle son bulmalı, hem dayatmacı bir zihniyetin ürünü hemde telefonun şarjını bitirmenin ürünü, kullanışsız birşey

  Cevapla
 5. Facebook’ta arkadaş olmayan birbirleriyle mesajlaşmasına izn vermesi çok iyi oldu.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın