Yemeksepeti Bulgaristan ve Romanya pazarlarına giriş yaptı
E-Ticaret

Yemeksepeti Bulgaristan ve Romanya pazarlarına giriş yaptı

Delivery Hero tarafından 589 milyon dolara satın alınan Yemeksepeti, bölgesel yayılımına hız verdi. Anlaşmanın üzerinden henüz çok geçmeden iki yeni pazara açılan Yemeksepeti artık Bulgaristan ve Romanya'da. Bulgaristan'da bgmenu.com ve Romanya'da Quicky.ro ile oliviera.ro markalarıyla online yemek siparişi alanında hizmet veren Hello Hungry'nin ortağı olduğunu duyuran Yemeksepeti, iki ülkede de böylelikle lider konuma geldiğini belirtiyor.

Detayları açıklanmayan ortaklık anlaşmasıyla faaaliyet gösterdiği ülke sayısının 10'a çıktığını söyleyen Yemeksepeti'nin CEO'su Nevzat Aydın, potansiyel gördükleri pazarlarda satın almalarla ilerleyerek, kararlı bir şekilde büyümeye devam edeceklerini söylüyor.

Yemeksepeti+Harita_Bulgaristan_Romanya

Bulgaristan’ın en büyük çok kanallı yemek sipariş firmalarından BG Menu, bugün 30 farklı mutfağa ait 550 üye restorana sahip olduğunu belirtiyor. Hello Hungry markasıyla komşu pazarlara açılan BG Menu, 2014’te pazarda 8 yıldır faaliyet gösteren Quicky.ro ve 3 yıldır aktif olan Oliviera.ro ile Romanya’da hizmet vermeye başladı ve pazarın en büyük online yemek siparişi servislerinden biriydi.

Yapılan açıklamada bgmenu.com, quicky.ro ve oliviera.ro markalarını bünyesinde tutan Hello Hungry’nin CEO'su Zornitsa Chugreeva “Yemeksepeti gibi global bir oyuncu ile yolumuza devam edecek olmaktan ötürü büyük heyecan duyuyoruz. Türkiye pazarındaki etkileyici başarısına ek olarak, hizmet verdiği ülkelerde yüzde 300’lere ulaşan etkileyici büyüme oranları ve bugüne dek yakın coğrafyada başarısını kanıtladığı deneyim ve uzmanlığı Yemeksepeti’ni eşsiz bir ortak kılıyor. Yemeksepeti’nin vizyonu ve stratejileri sayesinde kısa sürede çok daha iyi bir konuma geleceğimizi biliyoruz” diyor.

Yorumlar (3)
  1. İzledikleri bölgesel strateji, konusu önemli değil yurdumuzdaki yerel firmaların hepsi için geçerlidir. Küresel marka olmanın yolu buradan geçer. Geçmişte Cognis Kimya ve Canan Kozmetikte aynı yoldan gitmiştik. www.karbonkale.com

  2. Emine Güven Emine Güven

    Bende bir restoran sahibi olarak bir dönem yemeksepet'iyle çalıştım. Saçma sapan joker uygulamaları ve almış olduğu yüksek komisyondan dolayı çalişmayı durdurdum yemeksepetinin başarısına diyeceğim bişey yok ama ben tekeli sevmiyorum o yüzden sigarada içmiyorum:) dolayısıyla ülkemizdeki yeni girişimleride desteklememiz gerektiğini düşünüyorum ve webrazzi de www.yemekmotoru.com gibi alternatif sitelerede yer verilmesini diliyorum..

  3. Sanirim yemeksepeti haberleri altinda bir sure daha reklam mantigindaki yorumlara maruz kalacagiz. Uretim ve uretimi tasimanin hangi asamalardan gectigini ogrenemedigimiz surece basarili isleri sadece taklit ederiz.