Oculus Rift için önerilen sistem gereksinimleri belli oldu

Oculus Rift için önerilen sistem gereksinimleri belli oldu

Son dönemde gelen hit oyunların çoğunun Oculus Rift VR'ı desteklemesi, geliştiricilerin de tam gaz Oculus VR için bir şeyler geliştirme çabasında olması Oculus Rift'in ne kadar büyük bir bomba etkisi yaratacağı ve oyuncuların vazgeçilmez bir aksesuarı olacağının sinyallerini de veriyor.

Facebook tarafından 2 milyar dolara satın alınan Oculus, resmi blogundan yaptığı açıklamayla birlikte nasıl bir PC'ye ihtiyaç duyacağını duyurdu ve önerilen sistem gereksinimlerini paylaştı.

Oculus ekibi, bu resmi duyuruyla birlikte Oculus Developer Center'da PC SDK 0.6.0'ın da yayınlandığını duyurdu. Son tüketiciyle buluşması 2016 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek olan Oculus'un ciddi biçimde geliştirilmeye devam etmesi ve şimdiden oyun dünyasının desteğini ardına alması önemli bir gelişme.

Mac ve Linux versiyonlarına ara verildi

Son olarak, Oculus ekibinin Baş Mimarı Atman Binstock'un blogda yaptığı açıklamaya göre, Oculus Rift'in Mac ve Linux için geliştirilmesine bir süre ara verildi. Bunun için bir takvimleri bulunmadığını dile getiren Binstock, Oculus takımının Windows versiyonuna odaklandığı ve bunun için çalışacağını açıkladı. Kısacası Oculus, daha önce duyurduğu Mac ve Linux desteği için geri adım atmış oldu. Ancak bunun ekibin gerçekten Windows üstünde çalışması için adım attığını düşünüyoruz.

Oculus Rift ile tam kapasite bir deneyim için, Oculus'un önerdiği sistem gereksinimi aşağıdaki gibi:

  • nVidia GTX 970 veya AMD 290 eşdeğeri ya da daha iyi bir ekran kartı
  • Intel i5 - 4590 eşdeğeri ya da daha iyi bir işlemci
  • 8 GB veya üstü bir RAM
  • HDMI 1.3 video çıkışı
  • 2 adet USB 3.0 bağlantı noktası
  • Windows 7 SP1 veya üstü bir Windows işletim sistemi
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.