Bukacparaeder.com’un kurucusundan değerli eşyalar için online pazar yeri: Degerliesyalar.com
Arama
E-Ticaret

Bukacparaeder.com’un kurucusundan değerli eşyalar için online pazar yeri: Degerliesyalar.com

1200x628BannerOnline ya da offline sanat eseri veya antika satın almak konusunda, güven oldukça önemli bir unsur ve eğer bunu lehinize çevirmeyi başarabilirseniz önemli bir rekabet avantajı elde ediyorsunuz. 2012 yılında antika sahiplerine online ekspertiz hizmeti veren Bukacparaeder.com‘u kuran Muazzez Bodur, bu sayede bir sonraki adımı atarak, değerli eşyalar için bir tür online bir pazar yeri kurdu.

Değerli eşya sahibi kullanıcılarının degerliesyalar.com adresi üzerinden ürünlerini satmalarını sağlayan site, bir online antika mağazası görünümünde. Fiziksel antika mağazalarının üst üste yığılan eşyalar görüntüsünden uzak, ürünler kategorilere göre ve yapım yılı, menşei, materyali ve elbette tarihiyle ilgili detaylarla sunuluyor. Mağazada sanat eserleri ve antikalarla birlikte vintage/ikinci el eşyalar ve gelecekte antika kategorisine girecek tasarım eşyalar da satılıyor. Antika veya sanat meraklısıysanız aradığınız spesifik bir sanatçı, dönem gibi özellikler varsa sitede bunları filtrelemeniz de mümkün.

degerliesya

Belirli ürünleri ekspertiz raporuyla satın alabildiğiniz degerliesyalar.com’da ekspertiz raporları bikacparaeder.com ekspertizleri tarafından hazırlanıyor. Dilerseniz ürün sayfasından ekspere soru gönderebiliyorsunuz, ürünü satın aldığınızda ekspertiz raporuyla birlikte teslim ediliyor.

72 eksper ve uzmanla çalıştığını söyleyen degerliesyalar.com, uzman onayı alınmadan listeleme yapmıyor. Satmak istediğiniz değerli eşyalarınız için, ekspertiz ile birlikte depolama, nakliye paketleme ve restorasyon hizmetlerini de degerliesyalar.com üstleniyor.

1200x628BannerAtaturk

Bukacparaeder.com üzerinden bugüne kadar 250 binin üzerinde esere ekspertiz hizmeti verdiklerini söyleyen Muazzez Bodur, yeni girişimiyle bu hizmeti hem ölçeklemiş hem de yeni bir gelir kanalı yaratmış oluyor. Türkiye’de ikinci el ve antika satışları cirosunun ortalama 300 milyon dolar olduğunu tahmin eden Bodur, dijitalin bu pazardan aldığı payı arttırabilecek bir girişime imza atmış gibi görünüyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
 1. Serdar Çakar dedi ki:

  Antika meraklıları birhayli fazla ve bu alanda dolandırıcılıkta had safhada. Başarılı bir girişim.

 2. Yusuf dedi ki:

  Bukacparaedere.com uzerinden ürünleri ucuza kapatıp değerliesyalar.com ile satışa sunmak?

  Zekice 🙂

 3. Mehmet Özdemir dedi ki:

  Çok akıllıca düşünülmüş bir yatırım. Sektördeki oyuncuların azlığından ve rüştünü ıspatlamış bir projenin devamı niteliğinde olduğundan kısa sürede başarılı olacağını düşünüyorum.

Bir Yorum Yazın