Periscope'a artık Twitter hesabı olmadan, sadece telefon numarasıyla kaydolmak mümkün
Mobil

Periscope'a artık Twitter hesabı olmadan, sadece telefon numarasıyla kaydolmak mümkün

Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope'a kullanıcılar açısından önemli yenilikler getiren bir güncelleme yayınlandı. Artık kullanıcılar Twitter hesabına sahip olma zorunluluğu olmadan, sadece telefon numaralarıyla kaydolarak Periscope'u kullanabilecekler. Bunun için açılış ekranında yer alan "Telefon Numarasıyla Kayıt Ol" butonuna tıklamak ve ardından telefona gelen doğrulama kodunu girmek yetiyor.

Uygulamanın yeni versiyonu, diğer bazı fonksiyonları da geliştirmiş. Örneğin artık uygulama içinde kullandığınız profil fotoğrafınızı değiştirmeniz mümkün. Aynı zamanda canlı yayın yaparken anlık olarak diğer kullanıcılarla mesajlaşma özelliği daha da kolaylaştırılmış ve engellendiğiniz kullanıcıları kolayca anlayabilmeniz için isimleri belirginleştirilmiş.

Tüm bu güncellemelerin yanında Twitter'ın 2015 yılında satın aldığı Periscope ve Niche ile ilgili olarak satın alma bedelleri gün yüzüne çıktı. Twitter'ın 2015 1. çeyrek raporunda yer alan bilgiye göre şirket Periscope ve Niche için toplam 86 milyon dolar ödeme yapmış. Bunun yaklaşık 29 milyon dolarlık kısmı nakit olarak gerçekleşirken geri kalan yaklaşık 57 milyon dolarlık kısmı ise earn-out (gelecek dönemler için performansa bağlı ek ödeme) olarak hesaplanmış.

Yorumlar (1)
  1. Mesleği Bilişimle Alakası Olmayan Bir Takipçi Mesleği Bilişimle Alakası Olmayan Bir Takipçi

    tamamen şişirilmiş bir app. twitter elindeki kitleyi kullanarak reklamını yaptı ve seyre başladı. ülkemizin insanlarını da iyi bildiklerinden ve kullanıcı potansiyelini gördüklerinden dolayı da sempatik görünmek için 'gezi olaylarından esinlendik' 'ilk kapadokya videosu ekledik' gibi söylemler yaptılar. Tamam fikir olarak çok kötü değil ama kalıcı olmayan yayınlar var ortada,silinip gidiyor.Kullanıcıyı bağlama babında 0. 3-5 kullanıyorsun sonrası sıkıyor. Tabi Türk kızlarımızın yayını açmasıyla erkeklerimizin abanıp selam yazması onlar için tatmin edici bir durum yoksa 5 para etmez bir uygulama.

    Bizim arkadaşlarımızın yayınlarına bakın (bkz. http://perisearch.tk/online.php?=tr ) uygulamanın insanlara kattığı pozitif bir durum ya da amaca uygun yayın bulabilecek misiniz? androide ne zaman gelecek yhaaa sorusuyla hepinize saygı ve selamlarımı iletiyorum.