Periscope'a artık Twitter hesabı olmadan, sadece telefon numarasıyla kaydolmak mümkün

Periscope'a artık Twitter hesabı olmadan, sadece telefon numarasıyla kaydolmak mümkün

Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope'a kullanıcılar açısından önemli yenilikler getiren bir güncelleme yayınlandı. Artık kullanıcılar Twitter hesabına sahip olma zorunluluğu olmadan, sadece telefon numaralarıyla kaydolarak Periscope'u kullanabilecekler. Bunun için açılış ekranında yer alan "Telefon Numarasıyla Kayıt Ol" butonuna tıklamak ve ardından telefona gelen doğrulama kodunu girmek yetiyor.

Uygulamanın yeni versiyonu, diğer bazı fonksiyonları da geliştirmiş. Örneğin artık uygulama içinde kullandığınız profil fotoğrafınızı değiştirmeniz mümkün. Aynı zamanda canlı yayın yaparken anlık olarak diğer kullanıcılarla mesajlaşma özelliği daha da kolaylaştırılmış ve engellendiğiniz kullanıcıları kolayca anlayabilmeniz için isimleri belirginleştirilmiş.

Tüm bu güncellemelerin yanında Twitter'ın 2015 yılında satın aldığı Periscope ve Niche ile ilgili olarak satın alma bedelleri gün yüzüne çıktı. Twitter'ın 2015 1. çeyrek raporunda yer alan bilgiye göre şirket Periscope ve Niche için toplam 86 milyon dolar ödeme yapmış. Bunun yaklaşık 29 milyon dolarlık kısmı nakit olarak gerçekleşirken geri kalan yaklaşık 57 milyon dolarlık kısmı ise earn-out (gelecek dönemler için performansa bağlı ek ödeme) olarak hesaplanmış.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.