Temiz SMS: İstenmeyen kısa mesajları engellemenin kolay yolu
Mobil

Temiz SMS: İstenmeyen kısa mesajları engellemenin kolay yolu

Clean SMS Temiz SMS Istenmeyen kisa mesaj engelleme Yeni e-ticaret yasası istenmeyen kısa mesajlardan (sms'lerden) kurtulmamız yolunda büyük bir umut oldu ancak halen bu dertten muzdarip olanlar var. Kimi markalar da yurtdışı üzerinden kısa mesaj gönderimi yaparak bu yasağı delmek istiyor. Temiz SMS (Clean SMS) uygulaması da istenmeyen kısa mesajlara kökten bir çözüm getirmek istiyor.

Temiz SMS uygulaması, Android için geliştirilen bir kısa mesaj engelleme uygulaması. Aslında mesajın size ulaşmasını engelleyemiyor ama istenmeyen mesajları ayrı bir klasöre alarak hiç görmemiş gibi rahat etmenizi sağlıyor. Google'ın yeni kısa mesaj uygulaması 'Messenger' da engelleme özelliğine sahip. Fakat Temiz SMS kelime tabanlı engellemeyle daha iyi bir iş çıkarıyor.

Otomatik veya kelimeye özel filtreleme

Otomatik veya elle ayarlama gibi iki farklı filtre seçeneği olan Temiz SMS, otomatik modda telefon numaranızda olmayan kişilerden gelen tüm mesajları istenmeyenler klasörüne gönderiyor. Ancak bu modun çok verimli olduğunu söyleyemem.

Çünkü işinize yarayan fakat kaydetmediğiniz kısa numaralar da otomatik olarak engelleniyor. Tabi bu numaraları telefon rehberinize kaydederek otomatik modu kullanmak da bir seçenek.

Temiz SMS Istenmeyen kisa mesaj engelleme Elle ayarlama seçeneğiyse kişi ve numaraları tek tek engelleme imkanı sunuyor. Aynı zamanda herhangi bir kelimeye göre de engelleme yapabiliyorsunuz. Ne kadar başarılı kelime tercihi yaparsanız bu filtreyi o kadar güçlendirebilirsiniz. Rehberinize kayıtlı bir numaradan engellediğiniz kelimeyi içeren bir mesaj alsanız da, size bildirim geliyor.

Özellikle sık sık istenmeyen kısa mesajlar alıyorsanız Temiz SMS uygulamasını indirebilir ve bu gidişata bir dur diyebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için varsayılan mesaj uygulaması olarak Temiz SMS uygulamasını seçmeniz gerektiğini ve bu takdirde kısa mesaj içeriğinizi uygulamayla paylaşacağınızı da hatırlatmış olalım.

Yorumlar (11)
 1. İşe yarıyor mu yahu deneyen varmı arkadaşlar yorumlarınızı alalım

 2. Hakan Serinoglu Hakan Serinoglu

  basit fikir ama müthiş yararlı.

 3. ben denedim, gerçekten işe yarıyor

 4. Hukuk Kitapları Hukuk Kitapları

  Uygulama genel manada işe yarıyor ancak bazı gerekli sms gönderilerini de engelleme ihtimali var :)

  1 Mayıs 2015'de değişen yasa bir süre daha SMS kirliliğini önler ancak bu ve benzeri uygulamalar dahil olmak üzere SPAM reklamcıyı kalıcı olarak önleyecek bir yöntem maalesef yok...

 5. Kelime tabanlı filtrelemeler her zaman sıkınıtıdır. Gelen kaynağa göre filtreleme yapmalıydı. Black list oluşturarak.

  1. Lucida Black Lucida Black

   Kaynağa göre kısmı da var hemen muhalefet olmadan bi okuyun biinceleyin.

 6. indirdim, tüm sms'ler çifter çifter düşmeye başlayınca (yani normal inbox'a + clean sms'e) hemen sildim, bir de çift gelen kutuyla uğraşamam. yöntem bu olmamalı. unsubscribe gibi basit bir mekanizma olmalı sms'ler için.

  1. Cenk Sivaslioglu Cenk Sivaslioglu

   aslında tek bir yere düşüyor ama siz sanırım tam olarak nasıl kullanılacağını anlamadınız: Bu uygulamayı varsayılan sms uygulamanız yapmanız lazım. Bu bir sms client uygulaması. Eski sms'e baktığınız uygulama yerine bunu kullanmanız lazım. (eskisindeki bildirimleri kapatmayı unutmayın)

 7. Turkcell Samsung GT-I8150 cihazi icin uygun gorunmuyor.. android eski surumlerde kullanilabilecek versiyonlari olacak mi, var mi/

 8. nospamsms indir playstordan.

 9. Cuneyt Narbay Cuneyt Narbay

  istenmeyen SMS leri şikayet etmek için http://tiss.gtb.gov.tr/ adresinden e-devlet şifrenizle giriş yapıyorsunuz, SMS sonundaki kod numarasını, ileti metnini ve ekran grüntüsünü açılan formda doldurup yolluyorsunuz. (Formda iletinin geldiği numara ve Mersis numarasını boş bırakabilirsiniz çünkü SMS de belirttikleri Mersis numaraları yanlış ve numaraları gözükmüyor.)