Sosyal ve online eğitim platformu girişimi: Manetho.com

Sosyal ve online eğitim platformu girişimi: Manetho.com

Online eğitimin gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve bu alanda farklı girişim örneklerine rastlıyoruz. Bu sefer karşımıza çıkan yerli girişim Manetho da online eğitim alanında faaliyet gösteriyor. Manetho'yu diğer rakiplerinden ayıran, sosyal öğelerle bezeli bir online eğitim platformu niteliği taşıması.

Kurucu ortakları Recep Altun ve Oğuz Uslu tarafından Mayıs 2014'de hayata geçirilen proje, kurucu ortaklardan aldığımız bilgiye göre internet ortamında bir kampüs ve bilgi merkezi yaratma misyonuyla ortaya çıktı. Kısa sürede eğitmenlerin de ders paylaşabildiği bir hale gelen girişimin bünyesinde bugün binlerce ders ve ilgi alanlarına göre yönelebileceğiniz farklı kampüsler bulunuyor.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında, Digital Planet şirketinden 1 milyon dolarlık bir yatırım alan Manetho, yatırımın ardından projeyi geliştirmeye ve AR-GE faaliyetlerine eğilmiş. Facebook ile kayıt olabileceğiniz Manetho'nun, kurucu ortaklardan aldığımız bilgilere göre şu anda 500 binden fazla üyesi bulunuyor.

İsmini M.Ö. 3'üncü yüzyılda yaşayan ve Mısır tarihinin babası olarak bilinen Manetho'dan alan girişim, kullanıcıların kendi aralarında etkileşime geçebildikleri sosyal öğeleriyle birlikte diğer online eğitim platformlarından ayrılıyor. Kullanıcılar birbirini takip edebiliyor, video, fotoğraf ya da belge paylaşımında bulunup mesajlaşabiliyorlar. Kısacası Manetho'nun amacı online bir kampüs ortamı oluşturmak olarak nitelendirilebilir. Son olarak Manetho'nun bünyesinden 5000 binden fazla ders bulunduğunu belirtelim, bakalım dünya çapında çok büyük ses getiren eğitim platformlarının yanında, Manetho gibi yerli eğitim platformlarının da adını daha da sık duyabilecek miyiz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.