Paypal'ın hızlı ödeme yöntemi One Touch web sitelerine geliyor

Paypal'ın hızlı ödeme yöntemi One Touch web sitelerine geliyor

Ödeme sistemleri pazarının dev ismi Paypal, mobil uygulamalarda başlattığı One Touch hızlı ödeme özelliğini şimdi de web sitelerine taşıyacağını duyurdu.

Paypal, Eylül 2014'te mobil uygulamalarda tek dokunuşla ödeme sistemi One Touch'ı tanıtmıştı. Bugün yapılan yenilikse Paypal'ın bu özelliğinin web sitelerinde de kullanılabilmesini sağlayacak. Kullanıcılar web sitelerinden yaptığı alışverişlerde bir kere Paypal bilgilerini girdikten sonra diğer ödemelerde bir (iki) dokunuşla ödeme yapabilecek.

E-ticaret pazarındaki ödemelerde daha fazla pay sahibi olmak isteyen Paypal, bu zahmetsiz ödeme sistemiyle kullanımını genişletmeyi hedefliyor. Dijital cüzdan statejisinin bir parçası olarak da yorumlanan bu yenilik, masaüstü veya mobil web sitelerde de kullanılabiliyor.

Yavaş yavaş kullanıma açılacak olan yenilik için satıcıların herhangi bir değişiklik yapması gerekmiyor. Kullanıcılar ilk alışverişten sonraki ödemelerinde sadece Paypal'ı seçip teslim adresini ve ödeme tipini onaylaması yeterli oluyor. Yeniden Paypal hesap bilgilerini girmesine gerek kalmıyor.

Amazon'un 1-Click ödeme sisteminin daha genele yayılan bir uygulaması olan One Touch, Apple Pay'in web ödemelerine karşı da erken bir atak olarak görülüyor. Giderek önem kazanan ödeme sistemleri pazarında büyük satın almalar olmasının da şaşırtıcı olmayacağını düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.