Uber’in talebe göre yemek dağıtım servisi UberEATS, Chicago ve New York’a açıldı
Arama
Girişim

Uber’in talebe göre yemek dağıtım servisi UberEATS, Chicago ve New York’a açıldı

ubereats

Uber’in geçtiğimiz Şubat ayında Barselona ve Los Angeles’ta (daha önce  UberFRESH olarak adlandırılan servis) denemeye başladığı talebe göre yemek dağıtım servisi UberEATS Chicago ve New York’a açıldı. Yemek dağıtımı konusunda her iki şehirde de sınırlı bir alanda hizmet vermeye başlayan UberEATS, kullanıcıların servisin erişilebilir olduğu noktalarda ve belirli saatlerde Uber uygulaması içinden yemek siparişi vermesini sağlıyor.

Kendi oluşturduğu günlük mönülerin dağıtımını yapan UberEATS, hıza odaklanıyor. New York’ta 10 dakikada yemeğinizi istediğiniz noktaya (dilerseniz kaldırıma) getirme iddiasındaki servis, sürücülere ek gelir yaratma amacı da taşıyor. Sürücüler her bir dağıtım için 3 dolar kazanıyor.

Açılımın Uber açısından büyük resimdeki yeri, halihazırda bir yenilikçi bir lojistik şirketi olma vizyonuyla hareket eden Uber’in bu hedefe yönelik adımlarından biri olması. Uber bir süre önce Uber CARGO hizmetini de tanıtmıştı.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. Tuna Celik dedi ki:

  Gerçekten turkleri yakindan ilgilendiren bir haber olmus!

  1. Hakan dedi ki:

   Dünyadan bir haber sadece kendi mağaramızda mı yaşamalıyız sence? Her türlü gelişmeyi takip edeceksin ki neler yapıldığını bilip daha iyisini yapabilesin..

   1. Tuna Celik dedi ki:

    Dogru, ben yanlislikla atlamisim o kismi 😉 Ozellikle daha iyisi kismini hatta… 🙂

 2. Azok dedi ki:

  Webrazzi’yi takip eden “bazı” insanlar ne istiyorlar anlamıyorum. illa x sitesi erisime acildi/kapandi yok x sitesi su kadar yatirim aldi vs gibi haberler mi sadece dikkatinizi cekiyor?! Burada yeni girisimler ve dunyada olup bitenden haberdar oluyoruz. Bu arada sevgili Webrazzi, eskiden daha fazla bu tur haberler vardi sonradan Aslanoba ile yatirim haberlerinizin ardi kesilmedi ve bu tur haberler azaldi. Dengeyi yakalarsaniz daha guzel olur. Saygilar

Bir Yorum Yazın