Line.do 5 milyon dolar değerlemeyle ilk yatırımını aldı

Line.do 5 milyon dolar değerlemeyle ilk yatırımını aldı

Türkiye'nin yeni nesil içerik -üretme- platformlarından Line.do, 525 bin dolar yatırım aldı.

Şirket bu ilk dış yatırımıyla 5 milyon dolar değerlemeye ulaşırken yatırım turuna Erdem Yurdanur, Oliver Slipper ve Tarkan Onar katıldı. Line.do ayrıca yatırım haricinde dijital sektörün tanınan isimlerinden Alemşah Özturk'ü de 'advisory board'una dahil etti.

Sizlere ilk olarak 2013 yılının Temmuz ayında tanıttığımız Line.do, hem okuyucularına sunduğu kaliteli ve kolay tüketilebilir içerikleri hem de zaman tüneli şeklindeki içerik oluşturma, başka sitelere ekleyebilme gibi özellikleriyle dikkat çekiyordu.

Aldığımız bilgiye göre aylık olarak 3 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan Line.do, bu yatırımı 'Türkiye'de limitlere ulaşmak ve Avrupa'ya doğru yayılmayı sürdürmek' için kullanacak.

linedo-ekran-goruntusu

Yurtdışında 15'e yakın gazetenin Line.do'nun 'embed' özelliği sayesinde zaman tüneli şeklinde içerik üreterek okuyucularına sunduğunu bizimle paylaşan girişimin kurucu ekibi, ilerleyen dönemde buradan gelir elde etmeyi planladıklarını da ekledi.

İçerik olarak hali hazırda Fransızca, İspanyolca, İngilizce ve Türkçe seçeneklerini okuyucularına sunan Line.do'nun yatırım sonrasında Avrupa'daki editör kadrosunu genişletmek ve dünya genelinde zaman tüneli şeklindeki içerik formatını sahiplenmek gibi kısa vadeli planları olduğu da aldığımız bilgiler arasında.

Line.do doğal reklam ve içerik pazarlamasıyla ilgili olarak kendi satış ekibini kurdu

Kısa bir süre önce doğal reklam ve içerik pazarlaması gibi konularda faaliyet göstermek üzere kendi satış operasyonunu kuran şirket, yatırım sonrasında buradaki ekibi de büyütmeyi planlıyor. Bu da kısa süre içinde Line.do'da daha çok ve daha yaratıcı reklam çalışmalarına rastlayabileceğimiz anlamına geliyor.

linedo-gorsel

Satış ekibi ve içeriksel gelişmelere ek olarak platformu da her geçen gün geliştirmeye devam eden Line.do ekibi; son olarak arama deneyimini geliştirmiş, okuyucuların son ziyaretlerine göre kişiselleştirme sunmak için gerekli altyapıyı hazırlamış ve kolay 'line' oluşturulabilmesi için bir takım yenilik ve iyileştirmeler yayına almış.

Ülkemizde içerik pazarında öne çıkan isimlerden biri olan Line.do, anlaşılan o ki Türkiye'de reklam satışı, yurtdışında da içerik üretme platformu üzerinden gelir elde etmeyi planlıyor. Bu noktada Line.do ekibinin Türkiye pazarı hakkındaki sözlerine de yer vermek gerekirse: "Türkiye’de içerik pazarı yeni format ve kaliteli içeriğe çok aç durumda. Dolayısı ile bu ikisini sağlayan ve açlığı doyuracak her mecranın başarılı olmasını bekliyoruz. Daha fazla kaliteli içerik türk tüketicisinin de beklentilerini değiştirecektir düşüncesindeyiz."

Aldığı bu yatırım sonrasında hem Türkiye'deki büyümesini hızlandırmak hem de yurtdışında adından söz ettirmek isteyen Line.do hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.