Facebook arama uygulaması Hello'nun testlerine başladı

Facebook arama uygulaması Hello'nun testlerine başladı

Facebook, Android işletim sistemleri için bir telefon uygulaması olarak kullanılmasını hedeflediği Hello uygulamasının halka açık testlerini yapmaya başladı. Google Play'de yer alan Hello uygulaması, Facebook hesaplarına kayıtlı olan telefon numaralarıyla entegre bir telefon rehberi uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

Böylece Facebook'un Hello uygulaması üzerinden yapacağınız telefon görüşmelerinde, sizi arayan kişi telefon rehberinizde kayıtlı olmasa bile, sizin karşı tarafın adını, soyadını, hatta Facebook profil resmini bile görebilmeniz mümkün olacak. Kısacası, Hello uygulamasıyla birlikte Facebook profillerinden oluşan dev bir rehberi elde etmiş olacaksınız ve bilinmeyen bir numaranın sizi Hello uygulaması üstünden araması -Facebook'a üyelik penetrasyonunu da düşündüğümüzde- pek de mümkün olmayacak.

Facebook'un bu yeni ürün için yaptığı duyuruda, Hello uygulamasının Facebook Messenger'ı geliştiren ekip tarafından geliştirildiği de belirtilmiş. Hello ile Facebook uygulaması birbirine bağlı olarak çalışıyor. Hello uygulaması üstünden kullanıcıları bloklamanız da mümkün olduğunu belirtelim. Bununla birlikte, uygulama içinde Messenger'a da giriş yapabiliyor, aradığınız kişilerin Facebook profilinde verdiği bazı detayları, örneğin doğum günü gibi görebiliyorsunuz.

iOS şimdilik kendi tekelindeki telefon uygulaması dışında üçüncü parti bir telefon rehberi uygulamasına izin vermiyor. Bu yüzden Hello'nun sadece Google Play'de yer aldığını ve Android telefonlarda çalışacağının altını çizelim. Bununla birlikte uygulama ilk etapta ABD, Brezilya ve Nijerya'da yayına girecek, testler yolunda giderse, diğer ülkelerin de sırayla Hello'ya dahil olacağı söyleniyor. Hello, WhatsApp'ın önce Android, geçen hafta da iOS'e gelen sesli arama özelliğine de rakip olması bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.