WhatsApp'ın iPhone versiyonuna da sesli arama özelliği geldi
Mobil

WhatsApp'ın iPhone versiyonuna da sesli arama özelliği geldi

İlk olarak geçtiğimiz Mart ayında Android kullanıcılarına sunulan WhatsApp'ın sesli arama özelliği yaklaşık bir aylık süreden sonra iPhone kullanıcılarına da sunuldu.

Gelen özellikle birlikte kullanıcılar hem iPhone hem de Android tabanlı akıllı telefonları üzerinden WhatsApp'ı kullanarak birbirleriyle sesli görüşme yapabilecekler. Her iki platformda da bu özelliğin aktif olmasıyla birlikte WhatsApp mobil mesajlaşma özelliğini tamamen mobil iletişim platformuna dönüştürdüğünü söyleyebiliriz.

whatsapp-sesli-arama-iphone

Önemli bir bilgi olarak ise; WhatsApp'ın App Store'da güncellemeye yazdığı açıklamaya göre, WhatsApp araması önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yavaş yavaş kullanıma açılacak. Yani WhatsApp kademeli olarak seçtiği kullanıcı gruplarına sesli arama özelliğini sağlayacak. Tüm kullanıcıların bu özellikten yararlanmasının birkaç hafta sürebileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklayan şirket elinde çok büyük bir potansiyel ve güç barındırıyor. Sesli arama özelliğiyle birlikte özellikle operatörleri zorlayacak olan WhatsApp'ın ayrıca sesli arama özelliğiyle ön plana çıkan ve kullanıcıları kendine çeken Viber'a da bu özellik ile doğrudan rakip oldu.

Görsel Kaynak: Shutterstock/Twin Design

Yorumlar (6)
 1. Ben İphone 5 kullanıyorum yalnız bana gelmedi arama özelliği güncelledim ?

  1. Mesut Inam Mesut Inam

   Önemli bir bilgi olarak ise; WhatsApp’ın App Store’da güncellemeye yazdığı açıklamaya göre, WhatsApp araması önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yavaş yavaş kullanıma açılacak. Yani WhatsApp kademeli olarak seçtiği kullanıcı gruplarına sesli arama özelliğini sağlayacak. Tüm kullanıcıların bu özellikten yararlanmasının birkaç hafta sürebileceği belirtiliyor.

 2. Cglr Bkyrk Cglr Bkyrk

  Bende nie yok diyorum birkac hafta yazisini okumamisim saol dostum dikkatini cekmis :)

 3. Güncellemeyi bende yaptım fakat sesli arama özelliğine ait gözle görülür bir değişim olmadı. Mesut iNAM'ın dediği gibi açıklamada yazıyordu muhtemelen sonradan aktif olacak bir özellik.

 4. Cengiz Akyazı Cengiz Akyazı

  Güncelleme yaptım arama özelliği yoktu. Daha sonra android yüklü bir telefon ile whatsapp ile kendirimi aradım. Sonra telefonu kapattım ve aktif oldu :)

 5. bana arama geliyor ama ben arayamiyorum