Türkiye'den dört teknoloji şirketi Red Herring Europe Top 100 listesine girmeyi başardı
Etkinlikler

Türkiye'den dört teknoloji şirketi Red Herring Europe Top 100 listesine girmeyi başardı

Uluslararası medya şirketi Red Herring, her yıl Avrupa’nın en yenilikçi teknoloji girişimlerini sıraladığı "Avrupa’nın En İyi 100 şirketi" (Red Herring Europe) listesini açıkladı. 2015 listesine seçilen 100 şirket arasında Türkiye'den 4 şirket yer alıyor. Geçen yılki listede Türkiye'den 7 şirket bulunuyordu.

İlk olarak 2011 yılında Türkiye'den MikroÖdeme'nin girdiği listeye 2012 yılında Türkiye'den dahil olan bir şirket olmamıştı. Ancak 2013 yılında 4 ve 2014 yılında 7 şirket Türkiye'den listeye girmeyi başardı. Bu yıl Red Herring listesine seçilen şirketler, donanım kategorisinde AirTies Wireless Networks, web/online kategorisinde Iyzico, güvenlik kategorisinde PRODAFT ve pazarlama/reklam/seo kategorisinde ReklamStore oldu.

Avrupa'nın prestijli ödülleri arasında yer alan Red Herring listesinde, seçilen 100 şirket arasında herhangi bir sıralama ve derecelendirme yapılmadığını belirtelim. 2015 listesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Yorumlar (2)
  1. Şöyle bir göz attımda top 100 listesine 20 tanesi falan israil firması. Adamlar orada da mı lobicilik yapıyor yoksa gerçekten teknoloji konusunda başarılılar mı ? Bizden başarılı oldukları kesin zaten o konuda şüphem yok da diğer avrupa ülkelerininde baya önünde yer alıyorlar.

    1. İsrail özellikle arge konusunda çok az ülkenin sahip olduğu bir hassasiyete sahip. Google başta olmak üzere bildiğimiz pek çok dünya devinin ABD'den sonra bu (lanet) ülkeye konuşlanmasının bir nedeni var.