Osmanlı Tokadı, eğlenceli masaüstü kart oyunuyla Kickstarter'da

Osmanlı Tokadı, eğlenceli masaüstü kart oyunuyla Kickstarter'da

Masaüstü kart oyunları Kickstarter tarihinin en iyi fonlanan projeleri arasında. 2010 yılında yayına geçen Cards Against Humanity'nin ardından Exploding Kittens, yakın zamanda aldığı 8,3 milyon dolarlık destekle, Kickstarter tarihinde en çok fon toplayan üçüncü projesi (ve en fazla kişi tarafından desteklenen) oldu... Benzer bir başarı hikayesi Türkiye'den de çıkabilir mi? Kickstarter'da bugün açılan Osmanlı Tokadı, bu iddiayı taşıyabilecek bir oyun olabilir.

tokat kart

Bugün başlayan kampanyasıyla Kickstarter'da 15 bin dolar fon arayan Osmanlı Tokadı, 2-8 kişi ile oynanabilen eğlenceli, stratejik ancak kolay bir kart oyunu. Oyuncuların 100 karttan oluşan destesinden kart çektikleri oyunda,Osmanlı Tokadı'ndan kaçıyorsunuz, yani bu kartı çeken kişi oyuna veda ediyor. Destede oyuncuların tokat kartlarından kaçabilmesini ya da diğer oyunculara daha fazla kart çektirmesini sağlayan özel kartlar da bulunuyor.

kart 3

Halihazırda oyun kartlarına aşinaysanız, Osmanlı Tokadı'nın oyun mekanikleri sizi zorlamıyor. Halihazırda kart oyunları tutkunu iki kişi tarafından geliştirilen Osmanlı Tokadı, bu mekanikleri "bizi biz yapan gariplikler, komik huylarımız ve gülünecek hallerimiz"le birleştirerek "Türkiye'ye özgü" bir oyun konsepti kurgulamayı amaçlıyor. Oyun dizaynı, kart özellikleri ve oyun mekanikleri Hakan Emre Öztürk; tüm görsel tasarımlar ve kart illüstrasyonları ise Nabi Hamdi Mortan imzasını taşıyor. Osmanlı Tokadı, Hakan Emre'nin kurucu ortağı olduğu Anchora Games'te birlikte çalışan ikilinin ilk fiziksel (basılı) oyunu olma özelliğini de taşıyor.

Kickstarter kampanyası, fonlama desteğinin yanında, oyunun geliştirilmesine katkıda bulunmayı da amaçlıyor. Geliştiricileri bu süreçte, oyun severlerin oylarına sunacakları karakterleri de oyuna eklemeyi planlıyor.

İncelemek ve destek olmak isterseniz Osmanlı Tokadı Kickstarter kampanyası için linki takip edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.