Boyner Grup, 150 milyon TL'lik Morhipo.com yatırımıyla "all-line" mağazacılığa yöneliyor

Boyner Grup, 150 milyon TL'lik Morhipo.com yatırımıyla

Boyner Grup'un 2011 yılında faaliyetlerine başlayan e-ticaret girişimi Morhipo.com beşinci yılında vites yükseltiyor. Bunun için sermaye arttırımı yoluyla Morhipo.com'a 150 milyon liralık yatırım yapan Boyner Grup, Morhipo ile çok markalı ‘online’ mağazacılıktan çok markalı “all-line” mağazacılığa yöneliyor.

Perakende şirketleri için çoklu kanal stratejileri gittikçe önemli hale geliyor ve yapılan yeni yatırım, Boyner Grup'un müşteriye her kanaldan ulaşma hedefini Morhipo.com ile destekleyeceği anlamına geliyor. Zira Boyner Grup CFO'su Türkay Tatar açıklamasında, "Morhipo.com yakın gelecekte mağazalar ile online sitelerin müşteriye tek kanaldan hizmet vereceği “all-line” dönemde Boyner Grup’un perakende stratejisinde çok önemli bir yere sahip. Bu nedenle Boyner Holding ve Boyner ailesinin de katılımıyla şirketimize sermaye artırımı yolu ile 150 Milyon TL yatırım yapma kararı aldık” diyor.

Morhipo.com Genel Müdürü Şule Arditti'nin açıklamasına göre Morhipo.com, Türkiye'de geride bıraktığı dört yılda cirosunu 14 kat arttırmış. Morhipo'nun moda alanında iddialı olduğunu söyleyen Arditti, özel alışveriş sitesinin giyim, kozmetik, çocuk ve dekorasyon kategorilerinde sunduğu marka sayısının beş bini geçtiğini de belirtiyor. Morhipo.com için yeni yatırım desteğiyle 2015 yılında yüzde 70'lik büyüme ön görülüyor. Morhipo, 2014 yılına ait verilerini paylaşmamayı tercih ediyor.

Yakın zamanda Türkiye operasyonlarını durdurduğunu açıklayan Limango ve sonrasında gelen farklı yatırım haberleriyle birlikte e-ticaret sektöründe hareketli bir dönemden geçiyoruz. Boyner Grup'un Morhipo.com yatırımı ise sektörden beklentinin/inancın hala yüksek olduğunun bir göstergesi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.