İncir.com, 57 milyon dolar değerlemeyle 3 milyon dolar yeni yatırım aldı [Güncellendi]
E-Ticaret

İncir.com, 57 milyon dolar değerlemeyle 3 milyon dolar yeni yatırım aldı [Güncellendi]

Sosyal e-ticaret platformu incir.com, halihazırda yatırımcıları olan Hasan Aslanoba ve Kaan Karamancı’dan 3 milyon dolar tutarında yeni yatırım aldı. İncir.com'un değerlemesini 57 milyon dolara çıkan yatırımla birlikte girişim, e-ticaretteki büyüme ivmesini arttırmayı planlıyor.

Sosyal e-ticaret modeliyle bir yıl gibi kısa bir sürede, Türkiye'de yatay e-ticaret siteleri arasında ilk beş, tüm e-ticaret pazarında ise ilk on marka arasına girdiğini söyleyen incir.com'un bu büyümesi yatırımcılarının desteğini sürdürmesinde önemli bir faktör. "Türkiye'nin ilk milyar dolarlık internet girişimi olmayı" hedefleyen incir.com, yenilikçi e-ticaret modelini önümüzdeki yıllarda yurt dışına açmayı da planlıyor. Bu açılım için girişimin 50 bin e-ticaret mağazasına ulaşacağı ön görülen 2017 yılı hedefleniyor.

Bugüne kadar 60 farklı internet şirketin 60 milyon dolardan fazla yatırım yapan Hasan Aslanoba, incir.com'u en başarılı yatırımı olarak niteliyor. Aslanoba açıklamasında, "İncir, inanılmaz büyümesi ile, ilk etapta Türkiye'de ve iki veya üç sene içinde yurt dışına açılabilecek seviyede büyük bir başarı hikayesine doğru ilerliyor" diyor.

Geçtiğimiz yıl yüzde 2 bin 500 oranında büyüyen incir.com'un platformunda bugün, 10 bin mağaza bulunuyor. İncir.com verilerine göre, sosyal e-ticaret platformu her ay on binlerce müşteriye ulaşarak ortalama 5 milyon liralık satış gerçekleştiriyor. İncir.com'un 2015 yılı sonunda 25 bin mağazaya ulaşması bekleniyor.

Kullanıcıların tüm operasyonel ve yazılım tabanlı iş yüklerinden arınmış şekilde çok kısa sürede e-ticaret mağazası açabilmesini sağlaması ve referans ile açılan mağazalarda yapılan satışlardan prim kazanabilme imkanı sunmasıyla birlikte, incir.com'un kurguladığı referans modeli de hızlı büyümesinde önemli bir etken. Yeni e-ticaret sitelerinin kullanıcılar tarafından benimsenmesi engelini tavsiye pazarlaması yöntemiyle aşmasını sağlayan model, incir.com'un sosyal e-ticaret modelinin çıkış noktasını da oluşturuyor aynı zamanda.

Son yatırım turuyla birlikte bugüne kadar aldığı yatırım miktarı 5 milyon doların üzerine çıkan İncir.com Kurucusu Yusuf Yıldırım,  2015 yılında 150 Milyon lira ciroya ulaşmayı hedeflediklerini ve bu yönde emin adımlarla ilerlediklerini belirtiyor. "Bu hızlı büyüme sürecinde aldığımız 3 milyon dolar yatırım ile altyapımızı güçlendirmeyi ve Türkiye’deki en yüksek müşteri memnuniyetini yakalamak üzere gerekli yatırımları yapmayı hedefliyoruz" diyor Yıldırım.

Yorumlar (101)
 1. Murat Murat

  incir.com u başından beri takip ediyorum. Tebrik ediyorum kendilerini. Türkiye gibi eTicaret pazarının çok zor ve açımasız olduğu bir ülkede kendi modellerine inandılar ve geliştirdiler. Umuyorum çok daha başarılı olup bu Sosyal eTicaret modelini bütün dünyaya yayarlar.

 2. Ahmet Aydınlar Ahmet Aydınlar

  Veriler hiç inandırıcı değil. Hasan Bey sanırım değerlemeleri yükselterek kendini karlı çıkarma yolunu tercih ediyor. Tamam sektör gelişmemiş vs, ama insanları da saf yerine koymayın. İncir.com 57 Milyon $$ edecek site mi ya hu?

  1. Esedun Esedun

   Sazan avı sormayın Türkiye'de bu değerde e-ticaret sitesi göremiyorum insanların rakamlar ile gözlerini boyayarak reklam stratejesi yürütüyorlar yada yatırımı yapan kişilerin farklı çıkarları söz konusu... O yatırımları bana yapsınlar türkiyede var olmayan e-ticaret sitesi modülünü ben sunacağım 1 ayda o rakamlara ulaşılır yazıyı okuduğunuzda inandırıcı gelmeyebilir fakat düşük bütçeyle bütçemin 15 katını 2 ay gibi kısa sürede kazandım sistem çabuk büyüdüğünden ben ayak uyduramadım ve durdurmak zorunda kaldım.

   1. Gökhan Dayan Gökhan Dayan

    neyse ki yatırımı Yusuf Yıldırım'a yapmışlar ..

    bir de senle uğraşmak zorunda kalırdık..

  2. Nihat Tahir Nihat Tahir

   Rakam paylaşmayana neden paylaşmıyorsunuz, paylaşana ise yalan söylüyorsun diyen bir milletiz maalesef. https://www.youtube.com/watch?v=nB1lZkRlUAg :)

  3. Kadir Turgut Kadir Turgut

   Daha yazılanı bile doğru dürüst okuyamıyorsunuz ama hemen vede çok kolay eleştiriyorsunuz. Şirketin değeri bugüne kadar aldığı yatırımlarla 5 milyon dolar oldu yazıyor. Çamur atmadan önce daha dikkatli bakın bence.

   1. Ersan Dincer Ersan Dincer

    Cahil arkadasim sen dikkatli oku: "İncir.com’un değerlemesini 57 milyon dolara çıkan yatırımla"

    Degerleme demek, o sirketin degeri 57 milyon dolar demek.

    Bu sirkete ne zaman yetkililer dava acacak anlamiyorum. Biraz beyni olan bu danalarin pyramid scheme yaptiklarini anlar. Ama sapsallar, "senin altindakinden para kazanma" kismini cikarsalar aradan, aslinda gayet mantikli bir sistem. Ama su asama da Saadet Zinciri konseptiyle kapanmasi ve kisilerin kanun onune cikarilmasi gerekn bir kurulus. Burda bidi bidi konusanlarda parasini kaptirmis sapsal hayalperestler.

 3. Mehmet Büyükdemir Mehmet Büyükdemir

  Özellikleri ile gerçekten farklı bir model. Ben de ilk duyduğumda tam olarak algılayamamıştım. Klasik bir e-ticaret modeli zannedip mağazamı açar reklamı basar, satar kazanırım demiştim. İş modelimiz çok farklı bu şekilde yapmayın sonuç alamazsınız dedikleri halde yaptım ve neden yapmamam gerektiğini aldığım sonuçlar bana gösterdi. İçine girdikten sonra zaman içinde anladım ki tamamen farklı bir e-ticaret modeli bu. Ben de incirin gösterdiği yola göre hareket etmeye başladım ve gerçekten reklam masrafı yapmadan az yada çok bir kazanç elde etmeye başladım. İncir'i düşünen kuran ve bugünlere getiren başta Yusuf Bey olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Sıfırdan buraya gelmek kolay değil. Halen bir çok altyapı eksiği var ama sürekli kendini geliştiriyor incir. Sürekli büyüyor, yeni özellikler ekliyor. Ben bir kaç sene içinde Türkiye'ye sığmayacağını dünyaya taşacağını inanıyorum.

  1. Orkun Temel Orkun Temel

   Ismarlama bir yorum olduğu sadece benim mi gözüme takılıyor?

   1. Haklısın ! incirin mantığı e ticaret yapmak değil kendine perakende satıcılar bularak toptan ürün satmak. Ancak bunu da farklı puan mantığı ve saadet zinciri gibi üyenin üyesi mantığıyla işletmesi pek de alkışlanacak bir durum değil.

 4. Kerem Kerem

  üye olmak için davetiye istiyor davetiye bulacaksın para vereceksin üye olacaksın komisyon vereceksin müşteriye hazır site vermenin yanında bir eklenti yardımıyla dışardan sitelerede toptancılık etseler güzel olur

  1. kerem bey bu husus ile ilgili bilgi verebilirim..

 5. Batur Batur

  Ne? 10bin mağaza mı? :)

  5 milyonluk satış mı?

  Hemen hesaplayalım. 5milyon / 10bin mağaza = 500 TL.

  Bu hesap yanlış mı oldu?

  O zaman 10bin mağazadan 1.000 mağazanın başarılı olduğunu varsayalım?

  5milyon/1000=5000 TL ciro.

  %10 kar marjı ile ayda 500 TL kazanç!

  Hanım koş! Geleceğin fırsatını yakaladım. Dükkanı kapatıp hemen incir.com'da bir mağaza sahibi oluyoruz.

  1. Önder Önder

   İlk magazami 26 ocak 2015 de açtım şubat ayında 113 TL kazandım mart ayında 450 TL kazandım işler iyi

   1. Batur Batur

    harika bir haber bu! Ailenizin geçim derdini çözdüğünüze göre. Hemen ev araba taksitine girin derim. Bu hızla kazanmaya devam ederseniz ayda 10bin TL'ye yıl sonunda ulaşırsanız. Eleman lazım olursa arayın beni.

    Tam da incir.com'un dediği gibi;

    "hayaller için harekete geçin."

  2. Gökhan Dayan Gökhan Dayan

   batur artıs geometrık oluyor üstad,

   santrancı bulan adamın hıkayesını oku..

   yukarıdakı matematıgını hesaplarkenkı harcadıgın efora yatırımcı olmak istiyorum :)

 6. Ayhan Barış Ayhan Barış

  titan zincirlerini hatırlatıyor bana :), bu kadar yatırım alabildiğine göre bizim göremediğimi birşeyler var demek ki.

 7. Hasan Hasan

  ".... tüm e-ticaret pazarında ise ilk on marka arasına girdiğini söyleyen incir.com’un bu büyümesi...." Hangi veriye göre bu açıklamayı yapıyorsunuz merak ediyorum. Böyle söyledi yazalım diye mantık mı olur?

  Böyle durumlarda kaynak göstermezlerse, verilerin gelişi güzel söylenip aldatıcı içeriğe sebep olmaması lazım diye düşünüyorum.

 8. Hizlitacir Hizlitacir

  Incir sistemiyle nasıl 10 bin mağaza yapmış dizayn aynı fiyat aynı xml bile vermiyorlar kim nasıl nereye satış yapıcak.mantıkları herkes kendi evinin alışverişini yapsın tiran türü yeni üye getirsin :)

  1. Hakan Hakan

   hizlitacir.com sen onlinemagaza.com alt yapısı kullanıyorsun onlinemagaza.com da paket fiyatları 999 tl 1749 tl onlinemagaza.com 1- 2 bin civarın da mağazası var incir.com unun neden 10 bin mağazası olması çok normal değil mi

   1. Hızlıtacir Hızlıtacir

    haklısın ama xml dosyam var sanalpazar,gittigidiyor vs ortamlarda satabiliyorum ana ekranımda istediğim gibi gördüğün gibi oynamalar yapabiliyorum fiyat alt sınırım belli istediğim gibi fiyatlarla oynayabiliyorsun.aynı değilki incirde siten var okadar o kadar ürünü nasıl satıcan ilginç benim 2 ayda sattıgım ürünü senede incirde satamıcak bi sürü kişi var diye düşünüyorum açıkçası.

 9. Emre Çınar Emre Çınar

  Yatırımcılarının farklı çıkarları olduğu aşikâr. Çünkü Ayhan Barış arkadaşımın da dediği gibi Titan saadet modeli ile gelir elde eden ve diğer e-ticaret sitelerine göre ürünlerini pahalı satışa sunan(ve satamayan) bir zincirin halkası olan herkesin elbet bir gün yatırdığı paranın uçtuğunu göreceği girişimdir.

  1. Emre bey dediğiniz şekil bir model söz konusu dahi değil ki ticarette "titan saadet modeli" diye bir gelir modeli yok.. o bahsettiğiniz kötü işler multi-level marketing sistemini yanlış ve aldatmaya yönelik kullanan kötü niyetli girişimler idi ve insanların umutları ile oynadılar. Eğer iş modelini doğru bilirseniz ve incirin pazara girerken neden bu multi-level marketing'i tercih ettiğinizi anlarsanız, kendinize önlerden yer seçersiniz :)

   1. Ersan Dincer Ersan Dincer

    Ugur Parmak, keske kinayeli konusmus olsan. "Multi-level marketing sistemi kotuye kullanmak" :-) Komik sey sen de. Multi-level marketing sistemi diye bir sistem mi var arkadasim. Gormek nasip olmadi marketing derslerinde. He iste senin dedigin Multi-level marketing sistemi zaten saadet zinciri oluyor.

 10. Aristo-Z Aristo-Z

  10.000 magaza X 750 TL üyelik geliri = 7,5 Mio TL yıl.

  5 yıllık üyelik geliri =37,5 mio TL

  ancak 50.000 mağaza açılır mı? evet açılır çünki 750 tl ye hem iş, hem web, hem makam sahibi oluyorsun, hem de "e-ticaret" ile uğraşıyorum diyorsun -ki bunu söyleyebilmen kimlik sahibi olman için kartvizit bile basıyorlar. Bzim millet zaten tembel... kahvede oturup dükkanı kontrol edip tavlada kazanırsa ayda 500 iyi.... zaten kriz işsizliği arttırdıkça buradakılerin bile çoğu acaba mı denesek mi der...

  eh bir de katsayı hesapları ve satış fiyatlarını belirlemenin dayanılmaz hafifliği ile 5 mio TL X12 ay = 60 Mio TLcirodan başabaş satsa incir, dükkanlara verdiği kadar primi kendine ayırsa -ki %3 + %3 yapsak = 60 mio TL X %3 =1,8 mio T/yıl

  5 yıllık getiri= 9 Mio TL

  sonuçta incir'in 5 yıllık getirisi 37,5 Mio + 9 Mio TL =46,5 Mio TL

  5 yıllık 46,5 Mio TL getirinin bugünkü değereini %50 alsanız 23Mio TL = 9 Mio USD eder.

  Operasyonel ve işletme giderlerini de yıllık artış endeksi ile mahsup ederseniz 9 mio USD iyi bir değer.

  9 Mio USD işletme karlılığını minimize ettikten sonra 6,5 katına 57 mio USD ile değerlemeye çıkıp aldığınız hissenin 1/3'ünü 57 mio USD üzerinden satarsanız elinizde 2/3 bedavaya mal olmuş hisse kalır.

  Hem hisseniz kâr eder, hem işletmeniz...

  syg

  1. Kenan Yılmaz Kenan Yılmaz

   Aristo yazmışsın ama daha çok Devlet Bahçeli olmuş bu :)

   1. Aristo-Z Aristo-Z

    isterseniz terminolojilerle süslü de anlatırım ancak hiç bilmeyenlerin bile anlayabileceği üslup esas olan..

  2. Hasan Hasan

   http://incir.com/sss/index.html#toggle-id-6

   Bütün yaptığın hesap yanlış.

   syg

   1. Aristo-Z Aristo-Z

    neden

  3. Ayhan Barış Ayhan Barış

   http://incir.com/sss/index.html#toggle-id-6

   Sürekli sağladığımız altyapı ve operasyon hizmeti için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

   Sadece ilk girişte ve bir defa alınan ücret karşılığında emağazanıza özel kurumsal kimlik ve tanıtım materyalleri hazırlanıp size gönderilmektedir. Daha detaylı bilgi edinmek üzere [email protected] ‘a mail gönderiniz.

 11. Ömer Şenova Ömer Şenova

  İncir ile tanışalı birkaç ay oldu. Küçük bir yatırımla bu kadar iyi bir gelir elde edeceğimi hiç düşünmemiştim. İncir.com sayesinde yaşam kalitem arttı, çocuklarıma isteyipte alamadığım şeyleri alabildim. 2015 yılının çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Bu sistemi düşünen herkese minnettarım. Daha fazla efor sarf ederek hayallerimin ötesine geçmeyi planlıyorum. En büyük hayalim Boğazı gören müstakil bir ev / villa satın alabilmek, umarım bu İncirle gerçek olacak.

  1. yav he he. Okudukça yorumları bizden neden yenilikçi girişimler çıkamayacağını anlıyorum.

  2. Ayhan Barış Ayhan Barış

   inş cnm ya.

  3. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Klasik Network marketing sisteminde olanlarının konuşması. Birkaç ayda çevrenizden 15-20 kişiyi üye edersiniz, onlardan size bir miktar komisyon kalır. Sonra sistem doyum noktasına gelir, çevrenizde daha fazla üye edecek kişi bulamadığınız için kazancınız düşer. Network marketing sistemlerinin temeli yeni üyelerden alınan üyelik, giriş vb. ödemelerin dağıtılmasına dayanır. İncir sistemide aynen böyle... Kimse kusura bakmasın ilk başta sadece amaçları sistemine yeni üyeler alıp, onlara sanal mağaza açtırmak ve ürün satmalarını sağlamaktı. Sonrasında tamamıyla bu sistemi network marketinge çevirdiler... Amaç sisteme yeni üyeler katmak, bildiğiniz piramit sistemi. Siteden ürün satılması vs. göstermelik. Kaç kişi bu sistemden ürün alıyor, ürün fiyatları piyasanın üzerindeyken...

   1. Gökhan Dayan Gökhan Dayan

    dünyanın en etkılı reklamı sadece dost tavsıyesıdır

    bunu network marketıng ıle 200 milyar dolar tıcaret hacmıyle yuzlerce fırma saglamıs ve 30-40-50 senelık devasa fırmalar var.

    dunyanın en buyuk sektörudur .. arastırın..İncir önemli bir Türk firması ve dünyaya acılabılme potansıyelı oldukca yuksek.

    eger sıkıntılı bırsey olsa yıllardır hala devam eden fırmalar ve bu sektör olmaz.

    network marketıng de dogru urun ve hızmet sunulursa sektör asla doyuma ulasmaz.

    neden mi ;

    cunku insanlar her yıl dogar ,sadece ulkemızde neredeyse mılyon kısı her yıl doguyor.

    yıllarca suren bır tıcaret ve gerıden gelen yenı nesıl demek bu,asla sonu yoktur.

    şöyle dusun sevgılı dostum. buraya yorum yapan 100 kısı 200 kısı,

    bu vatandaslar sanırsın kı aldıkları yatırımlarla saglam tıcaret cevırıyor.

    e ticaret yaptıgını zannedıyor.. kımse kusura bakmasın sen %1-2 lık pazarda kim köpeksin e tıcaret yapıorum dıyesın, yanlıs anlama dostum sana degıl ,yapanlara..

    İncir de e tıcaret yapmıyor kımse, yapamaz da , ama öğrenıyor ve yapmaya da gerek kalmadan kazanc elde edebılıyor.

    diyosun ya bu rakamlara kım alır.

    rakamları sen ıstatıstık yap sonra konus derım.

    al ordan 100 tane urun ve kıyasla bakalım ne durumda ?

    git bir de dısarıya bak offlıne pazara,

    internette en dıp 150 tl olan bır urun İncir de 180 tl de olsa, ben onu ınternetten alısverıs yapmayan ,

    internetı kullanmayan yuzlerce kısıye 190-200 tl ye dısardan almaması ıcın, yardımcı olabılırım.

    bu adam sittin sene ınternete zaten gırmıyor. neyın kafasını yasıyoruz ?

    adam zaten pahalı alıyor.

    sen otur anca ınternetle kıyasla, fiyat polıtıkasının ne ıse yaradıgını bılme, ordan klavye basından ahkam kes.

    ya ben sunu anlamıyorum.

    kazanc elde eden ve guzel kazanan cevresını magdur etmeden bu ısı yapan yuzlerce gırısımcıye ulastık.

    ne olursa sızlerı tatmın eder ?

    yanı bız bı tarafımızı yırtalım e ticaret yapcaz kod yazcaz dıye ugrasırken onlar İncir diyo diyerek alay ederken,

    arkadaslar siz kendınız zorlastırıyorsunuz işinizi.

    size karısan yok zaten. bakın işinize .

    yapan nasıl yapıyor , sadece sunu demekle yetınıosunuz.

    basta gırenler çöktu paraya..

    ya sordun mu , bilader nasıl yapıyorsun bana da anlat geleyım göster. anca bok atın.

    Burda e tıcaret ve yatırımcılar konusunda ahkam kesen kendını nımetten sayan arkadaslar

    sizlerın kendı gırısımlerınızde hayal kuramayacagınız kârlara ulasan girisimcilerimiz var.

    evet bız e-ticaret yapmıyoruz, siz yapın onu, kazancını biz burada daha seri ve akıllıca kazanıyoruz.

    Bu model bize mantıklı ve sürdürülebilir geldiği için yapıyoruz.

    Sermayesiz işimizi kurabildiğimiz için yapıyoruz.

    Asla bu vizyon ve tavırlarınızla sahip olamayacağınız gelirlere ulaşabilmek için de yapıyoruz..

    Size de yapın demiyoruz .

    Farkında mısınız , ilk baştaki kadar + / - yorum yok artık webrazzide İncirle alakalı.

    birkac lansmandan sonra da kalmayacaktır..

 12. 2014'ün başında girdim sisteme e-ticaret diye, girmez olaydım. bütün emailleri referans satmak üzere. Fiyatlar piyasanın üstünde. 2 Aralıkta bir ürün aldım, kullanılmış olarak geldi. iadesini anca mart ayında yaptılar. onu da henüz bankamda görmüş değilim. biz yaptık kontrol edin diyorlar. 5 ay boyunca bekledim ki e-ticaretin içinden biri olarak bu kadar süre beklenen bir sitede bazı şeyler iyi gitmiyordur, bunun farkındayım.

  lütfen adına e-ticaret demeyin. başka birşey diyelim. 25.000 adet dediğinizde zaten bir yerlerde yanlış bir şey olduğunu anlıyorsunuz.

  İnsanlar sizden almak istemiyor pahalı olduğu için, neden alsınlarki zaten. Sadece titan gibi referans kovalanıyor burada. O yüzden insan yakında titan gibi patlayacak diye etrafımıza söyleyip satış yapmıyoruz-yapamıyoruz utancımızdan.

 13. daha hukuken doğru mu yanlış mı saadet zinciri mi? eş dost tuzağa düşürme yerimi belli olmayan bir sisteme 50 milyon değer biçmek için iyi cesaretli olmak lazım.

  1. Sedat Sedat

   Hukuken yanlış olduğunu nereden çıkardınız?

 14. Ekmahir Ekmahir

  Akşama kadar kod yazıyoruz kafayı çalıştırıp bir e ticaret işine giremedik. millet malı götürüyor biz inekliğini yapıyoruz

  1. Merhaba, kod yazmak ile e-ticaret arasında ki bağ %10-15'dir herhalde. Çünkü e-ticaret bambaşka ve kod yazmak yetmiyor. Ciddi sermaye gerektirdiği için, kodsal tecrübenin yanında ticari tecrübe ve operasyonu yürütmek en büyük yüklerden birisi.. bu arada sitenizi inceledim :)

 15. Faruk Şahin Faruk Şahin

  değişik bir sistem genellikle kullananlar tarafında çok tasvip edildiğine rastlamadım sanal mağaza sahiplerinin elde ettiği karın çok çok düşük miktarlada olduğu söyleniyor internete birçok forumda

 16. Mevlüt Kasap Mevlüt Kasap

  Yani yine adam asmaca oynamaya başlamışlar denmesin kimse fakat... Neyse. Duydum ettim inciri ama tam olarak ne yapmak istedikleri konusunda bir bilgi sahibi olmak istememişimki anlaşılan siteyi ziyaretimde anladım. Site ya da platform yani incir.com elindeki ürünleri 2. şahıslara sattırıyor. "Gel bana, domain'nini de benden al siteni kur, ürün mürün bulmana gerek yok ne satacam diye düşünme bende 10Bin tane ürün var onları kurduğun siteye istediğini koy, gerisi bende" diyor. Enterasan bir iş modeli. Dikkat çekici. Bana pek mantıklı gelmedi ama. Ütopik bir fikir. Teferruatına inmek istemem fakat uzun vadede boş bir proje olarak görüyorum. 2017'de 1Milyon mağazada açtırabilirsin fakat önemli olan insanlara işi sahiplendirebilecekmisin? Ürünleri satmaları için enerjiyi ve bilgiyi sağlayabilecekmisin. SEO'sunu, SEM'ini... Yoksa interneti çöp sitelerle doldurup, arama motorlarından ya da kişilerin açtıkları sitelerin yine kişilerin sosyal hesaplarından elde edilecek ziyaretçilerden "arada ne koparsam kardır"mı diyorsun. Benim yanılıp yanılmamam pek mühim değil şüphesiz. B.k atma niyetinde de değilim fakat 2017'ye kadarki senaryo Aslanoba'nın bir bahaneyle ayrılacağı, incir.com'unda kapanacağı yönünde. Son olarak o landing page'i bir az adam etmek lazım. Pek bi amatör kalıyor.

 17. Gene yatırımcıların önlerine güzel güzel excel'ler gitmiş. Yatırımcılar excel'e bakacaklarına kafalarını çıkarıp pencereden dışarı baksalar böyle hatalar olmayacak.

 18. Deniz Deniz

  "Türkiye’nin ilk milyar dolarlık internet girişimi olmayı” yavaş diyorum geçenlerde yemek sepeti için bir yazı kaleme almıştınız.Aslanoba istedi diyr güzel bir tanıtım yazısı hazirlamişsiniz

  1. Engin Murat Engin Murat

   evet önce kendi fikrimiz çalıntı olmayan gerçekten insanların bir ihtiyacını gören, şişirme olmayan milyon dolarlık bir girişim çıksın Türkiyeden milyar dolara sonra bakarız...

 19. Günün sonunda "network" işinden yüzü güleni görmedim buna işin sahipleri de dahil, iş büyüyor patlamasıda büyük olur. İş modelinin içinden "network" ü çıkarmaları ve sadece ne değer üretiyorlarsa onu satmaları lazım. Hasan Aslanoba bu sektöre 60 milyon $ yatırmış değerli bir insan, dikkat etmeli...

  1. Gökhan Dayan Gökhan Dayan

   Hasan Bey danışman arıyor dostum bir müracaat et dilersen..

 20. Ali Sancı Ali Sancı

  Mağaza sahiplerinin heyecanını canlı tutmazlarsa bence bir gün patlayacak,niye diyorum,benim ürün satmaya çalıştığım çevremden bir kaç kişi daha mağaza açmışlar(ben tavsiye etmedim mağaza açmalarını,çünkü ürün satmak için cevre lazım,mağazası olmayan...)ben şimdi kime ürün satacağım,bu mağaza sahipleri ile tanıdıklarımız genelde aynı ...Ben de heyecan epey azaldı..Seminerlere heyecan yakalamak için gitmek istiyorum bu da ücretli...Ama yine de direniyorum..

 21. Bir yılda yüzde 2500 büyümüş,yanlışsam düzeltin, 1 lira ciro olmuş 2500 TL. Merak ettiğim şu, şu an 5 milyonluk iş hacmi yaratıyorsa, geçtiğimiz yıl demek ki 2000 TLlik bir iş hacmi yaratıyordu. Hangi akla hizmet buna yatırım yaptılar, ne kadar inandılar da yaptılar. Buna kim inanır, Kadir İnanır mı?

  Yahu Allah aşkına bizi yemeyin, yine birilerine kendini pohpohlama olayı. Sen kardan bahset arkadaşım, ne kazanıyorsun? 57 milyon USD ediyorsun, nerden baksan 150 milyon TL civarında, neye göre kime göre? Hayır bu işlerin içinde olmasak "vay be" diyerek okuyacam olayı da, içindeyim kim ne yapar bilirim.

  Syg.

  1. Enzeki Enzeki

   Matematik terk.

   yüzde 2500 = 25 kat

   1 lira olur 25 lira

 22. Önder Önder

  Şuraya bak ya bilen bilmeyen yorum yapıyor. Sunuma gelip dinlemekten acizsiniz bol keseden atıyorsunuz. Ben böyle güzel bir iş görmedim. İlk ayda 820 lira kazandım. Bu işe ilk girenlerin şimdi 20.000 lira civarında gelirleri var. Öyle yattığınız yerden para vaadetmiyor kimse. Çok sıkı çalışmak gerekiyor. Başaramayan ya sistemi suçlar yada sponsorunu. Başaranlar olduğuna göre kendinizle yüzleşin sistemi suçlamaktan vazgeçin. İnanmayan bana ulaşşın kazanç tablosunu göstereyim. Her işin incelikleri vardır. Bilmiyorsanız bir bilene sorun. [email protected]

  1. Merak etme sunumda ne olduğunu da biliyoruz oraya gelen profillerde belli siz kazandığınız düşünün. Hizmet etmeye devam.

  2. Özgür Özgür

   Öncelikle umarım başarılı olursunuz, işiniz gücünüz rast gitsin..

   Fakat sizin sitenize baktığımda googleda 6 tane sonuç var sizin organik ziyaretle ürün satmanız imkansız diyebilirim. Yapmış olduğunuz ciroyu tanıdık veya baka iletişim-reklam yollarını kullanarak yapmış olmanız büyük olasılık.

   Bakınız siteniniz google indeksine..

   https://www.google.com.tr/search?q=site%3Awww.indirimworld.com&oq=site%3Awww.indirimworld.com&aqs=chrome..69i57j69i58.472j0j9&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

   Site performansı 100 puan üzerinden 50 puanın altında bakınız..

   https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.indirimworld.com%2F&tab=desktop

   Basic seo analizinde 100 üzerinden 60 civarlarında puan alıyorsunuz.Bakınız

   http://wmaraci.com/seo-analiz?s=http://www.indirimworld.com/

   Buda woorank sonucu:

   http://bit.ly/1BGpu51

   Bu şekilde nasıl başarılı olunabilir.. Yorum sizlerin.. İyi günler..

   1. Kenan Yılmaz Kenan Yılmaz

    Özgür bey yorumunuzu okuyunca SEO konularını bildiğinizi fakat incir.com'un iş modelini tam olarak bilmediğinizi görebiliyorum. İncir'in iş modeli sizin bakış açınıza göre değil o sebeple zaten size tavsiye edilmez fakat en azından yorum yapmadan önce iş modelini doğru anlamak isterseniz daha iyi araştırmanızı öneririm.

   2. Önder Önder

    Benimki daha bir aylık site normal degilmi? Kimseye yalan borcum yok. Hiçbir yere reklamda vermedim. Satışların tamamı tanıdığım yakın çevreme eşime dostuma yaptığım satışlar. 3 tane de alt mağazam var. Çalışınca oluyor. Ama bazıları denemeye bile korkarken başaranlarada çamur atıyor. Mail adresini verin kazanç tablosunu göndereyim.

   3. Önder Tuğral Önder Tuğral

    Sen sistemi gerçekten anlamamissin. Evet satışları tanidiklarima yaptım ve amaçta bu zaten. Herkesin kendi çevresine marka olması. Türkiye genelinde bilinmek gibi bir iddiamiz yok. Biriside herkesin içeriği fiyatı ayni nasıl rekabet yapilacak demiş. Amacımız birbirimizle rekabet etmekte değil. Sponsorlarımızda israrla reklama para harcamayin çünkü sizi tanımayan sizden almaz diyor. Altinda binlerce mağaza olduktan sonra ki bu en fazla 1 yıl sonra olacak. Herkes kendi ihtiyacini kendi sitesinden alsa bile hayal edemeyeceğin bir gelirin oluyor. Bir yerde tikanacak diyenlerede cevabın tikanmayacak. Amac 100 kisiye marka olmak 20 düzenli müşteri yapmak. Ben 20 müşteri yapamayacak kadar enbesilim diyen girmesin zaten. Bu bir saadet zinciri değil. Saadet zinciri arkadaşını getir para kazan sisteminidir. Cogunda Ortada urun falanda yoktur. Kısaca arkadaşı arkadasa düdüklettirme işidir. Bu sistem öyle değil. Arkadaşın calismazsa hicbirsey kazanamazsin. Bu bir ekip isi. Sistem öyle güzel düşünülmüş ki kendini dusunmene izin vermiyor. Ekip olarak dusunmek ekip olarak hareket etmek zorundasin. Yoksa kazanamazsin. Bu sistemde herşey çok şeffaf herşey en başından açıkça söyleniyor sonradan sürprizlerle karşılaşmıyorsun. Gerçekten bilmediğiniz konuda konuşmayın. Sadece bilirkişi gibi gorunmek için hevesli insanların heveslerini kaçırmayın. Sizin saçma sapan düşünceleriniz yüzünden bu ise girmekten vazgecenlerin veballeri sizin boynunuza kalır. Bu sistemde çalışınca kazanmamak imkânsız. Yattigim yerden para kazanayim diyorsanız yanlış yerdesiniz. Çok çalışıyorum. Bu ise 1000 lira yatirdim onu kurtarayim gözüyle bakmiyorum. Ben bu ise hayallerimi yatirdim. Ve ulasmaya kararliyim. Cok calisiyorum ac ve uykusuz kaldigim cok oluyor. Basari hikayemi okuyacaksınız 1 yıl sonra. Birileri yapar birileri bakar. Siz bakmaya devam edin.

 23. Eooonz Eooonz

  beta aşamasından beridir bir mağazam var incir.com da ama o kadar emeğime rağmen üyelik ücretini dahi karşılayamadı satışlar. Üstelik eticaret diyor ama satışları internetten yaptığın halde arama motorlarından gelen giden yok, kolu komşuna satacaksın sonra 50 Kuruş kar yapayım derken kolu komşunla papaz olacaksın.

  Yaptıkları e-ticaret değil network satış.

  1. Özgür Özgür

   Tüm mağazalar aynı yapıda, aynı ürün ağacında fiyatlarda aşağı yukarı aynı.(küçük değişiklikler yapabiliyorsunuz)

   İçerik aynı nasıl bir rekabet ortamı olacak, bugün ticarette ya ürünle, ya fiyatla, ya da hizmetle bir fark ortaya çıkarırsınız iş yapabilirsiniz.

   Mevcut durumda mağazalar için teknik olarak da içerik olarak aynı olan bir yapıda fark yaratacak ticari bir model ve teknik bir ortam oluşması çok zor. (Google'da seğmez, mağazalara ayrı statik ip verseniz bile içerikler aynı)

   Türkiye'de kendi mağazası olmayıp tedarikçi ağı ile bu işi yürüten e-ticaret sitelerinin çok uzun ömürlü olduğunu düşünmüyorum.(N11 ve benzeri sitelerde dahil)

   1. Önder Tuğral Önder Tuğral

    Özgür neden başaran insan sayısının bir hayli fazla olduğu sistemi araştırmak gerekirse bir fiil yapmak yerine bilgi sahibi olmadığınız konularda eleştirme ve küçümseme gereği duyduğunuzu anlamadım. Gördüğüm kadarıyla seo konularını iyi biliyorsunuz. Aslında tam sizin yapmanız gereken bir iş. Bir araştırın eleştirmenin size bir fayda sağlamayacağı aşikar.

  2. Önder Tuğral Önder Tuğral

   O sizin probleminin ben ilk ayda çıkardım verdiğim parayı. Kişinin ne kadar kazandığı tamamen kendisi ile alakalı.

 24. Osman Osman

  Üyelikten, seminerden para falan alıyorsa bu online saadet zincirinden başka bişey değil. Birde zaten para kazansalar ne diye yatırım alsınlar ki .. yapacaklarını kazandıklarından yaparlar.. yatırımcı da parasını kurtarmak için yada değerini artıralım da satalım yoksa sonu iyi değil diye düşünüyordur.. sallıyorsam da açıklasınlar bizde aydınlanalım..

  1. Sedat Sedat

   Dostum yatırımcı projede gelecek görmese parasını kurtarmak için yeni paralar vermez.

 25. Aristo-Z Aristo-Z

  neden?

 26. Atila Atila

  sonuç : kasa kazanır!

  1. Enes Mocu Enes Mocu

   İncir.com un iş modelini bilmeyenler ve sunumu dinlemeyenler görüyorumki burda bilmeden atıp tutuyorlar şunu söyliyimki meyve veren ağaç taşlanır kimisi başlamış ve kurallarına göre yapmamış ve ilerleyememiş iş modeline suç atıyor bu işte emek var çalışma azim kararlılık ve sabır öyle herkes kazanamaz çalışan ve emek veren kazanır bilmeyenler de öğrense daha iyi olur

 27. Üzeyir Üzeyir

  Bir kaç ay içerisinde milleti tokatlayıp gidecekler.

  incir'in arkasında Yusuf Yıldırım haricinde 2 kişi var, bunlar ortalarda gözükmese de şuanda şirketin yönetiminde. Bu 2 kişi daha önce de Lyoness AG üzerine çalışmış ve binlerce kişinin parasını aldıktan sonra 'ya artık bu iş olmuyor' diyerek üyeleri yüzüstü bırakıp gitmişler.

  Networkculerin iflah olamayacağı söyleniyor. Bunlar incir'de de benzer bir şey yapacaklardır.

  1. evet bunu söyleyeli bir kaç ay çoktan olmuş gördüğümüz kadarıyla. ortaya yorum sallayıp kaçmadıysan cevabını alalım ? :)

   1. Sepetlibakkal Sepetlibakkal

    Sanırım bir kaç ay daha geçmiş ama hala ayakta ve kazandırmaya devam ediyor:)

 28. Fatih Fatih

  Arkadaşlar Genelde Klasik Webmaster Mantığı ile düşündüklerinden yanılıyorlar.Yani siteyi aç pazaryeri modellerinde reklam ver,xml kodlarla fiyat sitelerine gir ve Aylık Milyon dolar reklam bütçesi harcayan firmalara kafa tutmaya çalış,Arkadaşların İncir iş modelinin asıl çıkış notası online alışveriş alışkanlığı olmayan kitlelere ulaşmak ve şu anda da bunda büyük oranda başarılı oldu,Hiç İnternetten alışveriş yapmayan çevrem benim mağazam olduğu için alışveriş yapıyorlar.Ama oturduğu yerden para kazanmak isteyen webmaster arkadaşlar haklı onlara göre değil bu sistem onlara göre olan zaten hali hazırda bir kaç örnek var,Onlarda onunla Başarılı Olabilirler.Başarılar.

 29. Ne zaman birisi bana gelip şu işe girelim çok para kazanan var dese o işe girmiyorum. Temizlik, sağlık, takı vs vs birsürü network marketing ürünü. İncir ilk ücretsiz üyelerini almaya başladığında heyecanlanmıştım çok güzel bir proje diyordum ki oda kendini "network marketing" e çevirdi ve ben soğudum.

  Yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi rakamların çok gerçeği yansıtmadığı taraftarıyım. Ayrıca internetten alışveriş yapan biri olarak incir.com un marketing sitelerinden birşey almadım hatta arama sonuçlarıma bile gelmiyor. Enteresan biraz.

 30. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  57+ yorumdan anladığım şu; kimse incir'in nasıl çalıştığını bilmiyor. Ötesi / berisi doğru yanlış yorumlara karışmıyorum, altını çizdiğim tek konu ; incir'in iş modelinin insanların kafasında tam oturmamış olması.

  Öğrenmek için bir İncir eğitimine katılmanız kafidir.

  1. Yuh artik yahu siz de mi bunlara para kaptirdiniz :D

  2. Katıldık ve öğrendik bunları masa başında oturup yazmıyoruz.

 31. Gerçek e-ticaret bu değil :D

  Domain satın alıp name server ayarı yapabilmeyi e-ticaret yapmak olarak düşünen birileri olabilir.

  Türkiyede e-ticaretin konu komşuya eşe dosta siteme gir, başkasından alırsan küserim şeklinde telkinlerle gerçekleştiğini düşünen başka birileri olabilir.

  Bu iki düşünceyi bir araya getiren incir.com 'a ne kadar teşekkür etsek azdır.

  Aslında düşünce olarak fena değil; word of mouth, social engagement vesaire yolla trafik ve satış bekleniyor, başarılı da oluyor olabilir fakat sisteme katılan insanlar tam olarak ne yaptıklarının pek farkında değiller sanırım. En azından sisteme dahil olan arkadaşlar işleyişi doğru olarak anlatmıyorlar.

  İtirazların önemli bir kısmının da sebebi, sisteme dahil olanların işleyişi ve felsefeyi yanlış veya yanıltıcı şekilde anlatılması. Bu da aslında incir.com yatırımına zarar vermekte. Referans sistemi de saadet zinciri gibi anlatılmazsa isabet olur.

  Taş devrini yaşayan e-ticaret ekosistemine aktarılan ve dürüst bir şekilde harcanan her kuruşa sistemin ihtiyacı var.

 32. Yine herkes bol keseden atmış. Aldıkları yatırımları ve hisse dağılımları sonucu şirket değerinin ne kadar ettiğini hesaplamak yerine mağaza ve ciro hesabına düşmüş.

  Yapmayın yahu incir başladığı ilk ay 1000 mağazaya ulaşmıştı zaten. 10.000 mağaza az bile onlar için, belki de frene basıyorlar bilemeyiz. Yani kusura bakmayın ama takdir edip; "ülkeden böyle bir girişim çıkmış, bravo" demek yerine hesap kitap işine girmişsiniz. Merak etmeyin, 24 saatinin 20 saatini incir ve sistemine ayıran Yusuf Yıldırım ve yönetici ekibi zaten o sizin yaptığınız hesapları yapıyorlar.

  Hukuki durum, titan vs. yazanlar da var. Evet siz çok akıllısınız, incir.com kendi hukuk danışmanlarına ve avukatlarına bunları sormuyor ve yasal düzenlemeler yapmıyor. Cidden komik şu düştüğünüz durum.

  Umarım incir yurtdışına da açılarak Türkiye'den de böyle yatırımlar çıkacağını herkese ve özellikle sizlere ispat eder.

 33. Sistemin sonunu oturarak para kazanmak isteyenler getirecek,sistem,ekibe aldığınız kişilere is modelini aktarmadan onun kazancı üzerinden para kazanacağım nasıl olsa deyip,bilgisiz ve yalnız bırakan sponsorla dolmaya başladı sanirim,sistemin kendisi de sponsorluk üzerine kurulu olduğundan kendini yalnız hisseden motivasyonu düşük girişimcilerle yürüyor,%22 dilimindeki liderlerin keyfi yerinde...yazılım olarak buna bir çözüm üretilmeli,liderler akademisine harcanan paralar ilk adım girişimciler için çözüm uretmelidir,mesala liderler akademisine ücretsiz bir ilk adım girişimci getirme gibi...

 34. Gökhan Dayan Gökhan Dayan

  2014 Temmuz 16 da bu yorumu yaptıgım zaman internet üzerinde bircok kısının negatıf yorumlarını görduk

  hayal satıyorlar titan vs diyerek.

  şu an 57 mılyon dolar degerlemeye ulastı ve bu işin sınırsız oldugunu herkes göremez.

  sıkıntı yok.atı alan üsküdarı geçti burdaki kimseye birşey anlatmak zorunda değil hiçbir girişimcimiz.

  İlk defa sahneye cıkan 5 kısıden sonra bu tabloda hep aynı kısıler cıkıyor titan bu ilk giren kazanıyor gıbı yorumlar geldı.

  8-9-10 mayıs 2015 te 6. girisimci akademısı istanbulda sımdılık onıkıbın gırısımcıyı temsılen yaklasık 1000 kısılık İncir girisimcisı olacak.

  5. girisimci akademısınde sahneye 400 kadar gırısımcı cıktı . bu sanırım bu ısten herkesın kazan elde edebılecegını gösterıyor.

  seneye bu rakam 1000 de olacak. Soru şu hala daha bu agacı taşlamaya mı calısacaksın...

  İncirde 50-100 -500-1000-2500-5000-7500-15000-25000 tl kazanan onlarca kısı var. 1 tl bır kazanc kanıttır unutmayın.

  Siz ister İncir girişimcisi olun ister olmayın .Bugunun 57 m $ lık bu şirketi ,yarının ülkemiz en buyuk holdınglerınden biri olma yolunda.

  Artık sadece şunu düşünün ,neden inciri karalayalım. yuzlerce gırısımcı kendıne bu pastadan pay almaya başladı.

  Ne olmasını beklıyorsunuz. ? Hıcbırınızın işlerini, gelırlerını katıyen kucumseyemem ,az / cok ..

  Ama yıllarca kendını gelıstırerek mulakatlarla sınavlarla zorluklara para kazanmaya alısmıs ve ömrunu emeklı olmak ıcın adayan %90 dunya nufusu var. İncir sadece bizlere artık akıllıca calısarak , 30-40 sene degıl . kendı ısınızın yanında guzel bır emek harcayarak 6 ay 1 sene -2 sene gıbi bir zamanda ,artık ömrunuzun kalan zamanında daha az calısarak gelırınızın devamını saglayabılecegınız bır iş kurma fırsatı sunuyor.

  Para kazanmak ve gelecegıne yön vermek hepımızın ıstegı ve kendı ellerımızde.

  Kısacası siz negatıf yorumlarınızı paylasadurun.. Bundan on sene sonra bıle bunları yazacaksınız.. Ama şu an karar verenler az cok calısma prensıbıyle ve ıstegıyle alakalı surdurulebılır ve güzel bir gelırın sahıbı olacak.

  Not:Hasan Aslanoba hakkında negatıf yorum yapan beyin fakiri genclerımız.

  Paranızla kum alın , kumda oynayın..

  İncir A.Ş Aralık 2013 ten beri...

  ---------------------------------------------

  16 temmuz 2014

  Öncelikle Yusuf Bey ve yatırımcı ortaklarımızdan sonra bizlere bu projeyi sunan ,yol gösteren değerli kariyer sahibi lider girişimci büyüklerimize tesekkurlerımızı sunarım..tutkulu bir girişimcinin hayallerini gercege dönusturen projemız dunya uzerınde bir ilk olması ve içerisinde bulundurdugu en üst seviye olanakları ile , girişimci olmak isteyen ve vizyonu ile doğru olan bu işte gelecegı görup yerını şimdiden alan herkese ,inanamayacagı bir pasif gelir ve herkesın ıstısnasız ıstedıgı finansal özgurlugu sunuyor..

  Basit bir fikrin ,değerli girişimciler ile ileride oluşacak devasa internet alısverıs ekosıstemınden kazanc saglamasına lıderlık edebılecek girişimcilerimizi ise ,daha henuz 7 aylık olan projemızde işin en başından yer alma ve tarihe tanıklık edebılme ımkanı sunuyor..

  [email protected]

  1. Osmanoviç Osmanoviç

   Ülkede 10 bin deva var mı ?

  2. Sait Hocaoğlu Sait Hocaoğlu

   gökhan bey sizi bizzat gördüm lütfen insanları kandırmayınız

 35. Aragorn Aragorn

  Proje aslında çok güzel başladı e-ticaret bir çok insanın ilgi duyduğu ama kolay kolay gerçekleştiremediği bir iş, bu iş için tüm operasyon kısmını incirin yüklenmesi çok güzeldi ama networkmarketing modelini işe dahil edince bu güzelim proje bana göre çöp oldu. Şuan aynı modelde çalışan ve networkmarketing içermeyen tamamen e-ticaret odaklı www.onlinemagaza.com çok daha akıllıca bir seçim olacaktır.

 36. Araştırılmadan bilinmeden yapılan yorumlar cidden uzuyor insanı ama merak etmeyin. Yalniz değilsiniz samimi oldugumuz insanlar arasında da çok var sizin gibileri. Milletimizin genel huyudur bu ki bundan dolayı zaten bu geri kalmışlığımız. Bilmeden,anlamadan,araştırmadan önyargılı yorumlar. 2016 ortalarına doğru gelindiğinde mevcut durumu tekrar tartisiriz ama önce lütfen araştırın.

 37. Önder Tuğral Önder Tuğral

  Aslında girmek isteyen ama cesaret edemeyenler için satış ortaklığı sistemi başladı. Kayıt tamamen ücretsiz. Sattığım ürünler zamanında teslim edilirmi iadede problem yaşarmıyım vs. gibi endişeleriniz yüzünden girmeyi erteliyorsanız ertelemeyin artık. Satış ortaklarının kazanç seviyesi %5 te sabit kalır yükselmez ve kendi ekiplerini kuramazlar. Bu sistemin amacı güvenemeyenlerin birebir yaşarak sistemin güvenirliğini test etmeleridir. Staj gibi düşünebilirsiniz. Sonra dileyen mağaza açar dileyen açmaz. Hiç bir risk yok. Satış ortağım olmak isteyenlere her konuda yardımcı olmaya her sorusunu yanıtlamaya hazırım. [email protected] 05413107599

 38. Sakın girmeyin arkadaşlar. Her şey böyle anlatıldığı gibi değil. Ürünler pahalı, teslimat gecikmeli, iptal süreci sıkıntılı. Amaç ürün satışından para kazanmak değil, üyelik ücretinden para kazanmak. Bu bağlamda güzel bir fikir gibi düşünülse de uygulamada saadet zincirlerinden bir farklı yok. Ben deneyimlerimi http://incirehayir.blogspot.com.tr/'de yazdım. diğer arkadaşlar da yazsın. Lütfen insanlar bu sisteme girmeden bir okusun araştırsın.

 39. Entrapman Entrapman

  bende kurdum böyle bir site fakat alt kullanıcı açmayacağım sadece satıştan ne kazanırsam kazanacağım..baktım beğenmedim..yatırdığım para kazancı kadar açık bırakır parayı geri kazanınca kapatırım..yani saadet zinciri bende bitecek meraklanmayın :)

  1. Mustafa Mustafa

   kaç para sermaye ile başlayıp incirin zincirini bitirceksin :D

   1. Entrapman Entrapman

    bide onlar sermaye istedide bizmi vermedik.. :) bi 3 milyoncukta bizden çalışır..:)

   2. Entrapman Entrapman

    incirin tek sıkıntısı teslimat süresi..bu işi bi çözseler sıkıntısı kalmayacak..şu 5 iş günü muhabbetini maximum 3 iş günü yapsalar en azından salı günü verilen bir sipariş cuma günü müşterinin elinde olur..

 40. Emrah Söke Emrah Söke

  bende kardeşime komşunun oğluna açacaktım ama açmadım. bilader ve komşu 17 yaşında askere gidene kadar şirketleri olsun diye düşünüyom öğrensinler bu internet ticaretini.

 41. Mustafa Mustafa

  Puan sistemi tamamen kurucuların uyanıklığı örneğin marka bir alışveriş sitesinde satılan bir ürün 950 lirayken incir sistemlerinde 800 TL ye satılabiliyor. Satıcılar bu fiyattan gurur duyuyor. Bakın benim sitemde daha ucuz şeklinde. Ürün ucun olunca ürünün fiyatıda doğal olarak çok düşük oluyor 800 tl lik ürün fiyatı 60 P %10 karınız 6 TL kazanıyorsunuz. Fakat. Ama bu ürünü 1050 TL ' ye sattıklarında ürün puanı da da yüksek tutuluyor. Tüm numaralar düşünülmüş. -1000 TL ile işe başlıyorsunuz 6 TL kazandınız yani şu telefondan 10 tane satsanız 8000 TL yapar toplam puan 600 kazancınız 60-70 TL. Ayrıca 5 iş günü der kargo 10 gün olur gelmez (arkadaşımdan ürün istemiştim) katalog desen fırında soğutucu özelliği belirtiliyor. Daha tam oturmamış sistem.

 42. Sait Hocaoğlu Sait Hocaoğlu

  incir.com tam bir fiyaskoudur bunu bilen bilir ve pyramid scheme sistemi ile çalışır insanlar mağazadan kazanamayında arkadaşlarını sisteme dahil etmeye başlıyorlar. yazılan rakamlar hiç gerçekçi değildir

  1. Kesinlikle katılmıyorum. Bence sizin yaklaşımınız gerçekçi değil.

   Gerçek olan incir.com un internet ve eticaret te çığır açmaya adım adım ve hızla yaklaşmasıdır.

 43. Umut Turan Umut Turan

  İncir gayet güzel bir hizmet sunuyor. Bizimle de gelişmeye devam ediyor. Bu sistem de sadece para değil kişisel gelişim ve daha fazla kazanımlar sağlayabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 44. Aliarsland Aliarsland

  Son durum nedir bu sitede ?

  1. Son durum incir.com iş modeli çok ses getirecek ve çığır açacak olmasıdır. Emin olun.

   1. Haydar Haydar

    Fatih Emin ol 30.04.2016 tarihi ne kadar incirden kullandığı mağazayı kapatmak zorunda kalacaksın lazimsakoysepte.com burayada yazdım :)

   2. Haydar o vakit gelince lütfen tekrar yorum yaz ki durum hakkında bilgi vereyim :)

    Havaya konuşmuyorum, öylesine söylemiyorum, yakın gelecekte anlayacaksın beni ;)

    Mağaza kapanmayacak kardeşim, beklerim tükana

    İncir.com ile devam....

   3. "Haydar haklı çıktı" :)

   4. Sezer Sezer

    AHAHA 1 Senedir yazıyor adamlar 1000 liralık ürün satıp 6 lira para kazanıyor seviniyorlar. Yuhhh

 45. Muhteşem bir iş yapıyoruz... Gerçekten muhteşem bir iş... Herkese tavsiye ediyorum...

  1. Sezer Sezer

   muhteşem işinize ne oldu firma batmış 1 sene önce yazdım, bir cacık olmaz diye.

   Puan sistemi tamamen kurucuların uyanıklığı örneğin marka bir alışveriş sitesinde satılan bir ürün 950 lirayken incir sistemlerinde 800 TL ye satılabiliyor. Satıcılar bu fiyattan gurur duyuyor. Bakın benim sitemde daha ucuz şeklinde. Ürün ucun olunca ürünün fiyatıda doğal olarak çok düşük oluyor 800 tl lik ürün fiyatı 60 P %10 karınız 6 TL kazanıyorsunuz. Fakat. Ama bu ürünü 1050 TL ‘ ye sattıklarında ürün puanı da da yüksek tutuluyor. Tüm numaralar düşünülmüş. -1000 TL ile işe başlıyorsunuz 6 TL kazandınız yani şu telefondan 10 tane satsanız 8000 TL yapar toplam puan 600 kazancınız 60-70 TL. Ayrıca 5 iş günü der kargo 10 gün olur gelmez (arkadaşımdan ürün istemiştim) katalog desen fırında soğutucu özelliği belirtiliyor. Daha tam oturmamış sistem.

 46. Sezer Sezer

  muhteşem işinize ne oldu firma batmış 1 sene önce yazdım, bir cacık olmaz diye.