Kaan Terzioğlu Turkcell'in yeni CEO'su oldu

Kaan Terzioğlu Turkcell'in yeni CEO'su oldu

Turkcell'in Süreyya Ciliv'den boşalan CEO'luk koltuğuna Kaan Terzioğlu getirildi. Konuyla ilgili olarak hemen aşağıda şirketin çalışanlarına göndermiş olduğu e-postadan bir ekran görüntüsü bulabilirsiniz.

1 Nisan 2015 tarihinden itibaren Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapacak olan Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun. Terzioğlu'nun geçmişinde Cisco, Akbank, Aksigorta ve Teknosa gibi değerli şirketler göze çarpıyor.

Bu arada hatırlatmak gerekirse; sizlerle daha önce paylaştığımız haberde Terzioğlu'dan bahsetmiş ve konu hakkında detaylı bir analiz kaleme almıştık.

1999 ile 2012 yılları arasında Cisco Systems'in Brüksel ofisinde görev alan ve toplamda 13 yılını bu şirkette geçiren Terzioğlu, sonrasında Türkiye'ye dönerek Teknosa, Aksigorta, Akbank, Carrefour ve Abdi Ibrahim şirketlerinin yönetim kurulunda yer aldı.

Diğer yandan Kaan Terzioğlu'nun Twitter hesabından gelişmeyle ilgili paylaştığı mesaj ise şu şekilde: "Allah mahçup etmesin. iyi dilekleriniz için çok teşekkürler."

ceo-turkcell-aciklama

Ayrıca biz bu flaş gelişmeyi sizlerle paylaştıktan sonra Turkcel'den konuyla ilgili KAP'a resmi açıklama da geldi. Şirketin KAP'a yapmış olduğu açıklamanın tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

25 Mart 2015 tarihinde toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu, Sayın Kaan Terzioğlu'nun 1 Nisan 2015 tarihinden geçerli olmak üzere Turkcell Genel Müdürü olarak atanmasına oybirliği ile karar vermiştir.

Sayın Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Arthur Andersen Türkiye'de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak görev alan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD'de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika'da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye'de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir. Sayın Terzioğlu, 3 Nisan 2012 tarihinde Akbank'a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olup ayrıca Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., ve Carrefoursa A.Ş.'de  Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.