Revo Capital'dan 2,6 milyon TL yeni yatırım alan Onedio, Rusça ve Arapça açılımı planlıyor

Revo Capital'dan 2,6 milyon TL yeni yatırım alan Onedio, Rusça ve Arapça açılımı planlıyor

Türkçe viral içerik üretme konusunda sosyal medyayı en iyi kullanan platformlardan biri olan Onedio, 2,6 milyon liralık ikinci tur yatırım aldı. Girişimin halihazırda yatırımcısı olan Revo Capital tarafından gerçekleştirilen yeni tur ertesinde, Onedio'nun uluslararası açılım dahil olmak üzere büyümesine hız verilecek.

Onedio'nun Webrazzi ile paylaştığı bilgilere göre, Rusça ve Arapça versiyonlarını açmayı planlayan girişim, video içeriğe daha fazla ağırlık verecek. Orijinal video üretimi için bir video stüdyosu kurmayı planlayan Onedio'nun bir süredir sunduğu doğal reklamların yeni ürünlerle desteklenmesi de planlar arasında.

Bu ürünlerden ilkinin, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) ve dijital yayıncıları hedefleyen bir doğal reklam ağı olduğundan bahsediliyor. Zira, 2014 yılı başında sunmaya başladığı doğal reklamlar, bugüne kadar 300'den fazla markaya 500'den fazla sponsorlu içerik çalışması yaptığını belirten Onedio için, tüm yayıncılarda olduğu gibi daha önemli bir gelir kaynağı haline geliyor.

onedioBu yıl üçüncü yaşını kutlayacak olan Onedio'nun kendi verilerine göre, site üzerinde aylık 17 milyon tekil ziyaretçi tarafından 150 milyondan fazla içerik tüketiliyor. Trafiğinin yüzde 65'i ise sosyal medyadan gelen Onedio, özellikle gençler arasında popüler. Sitenin ziyaretçilerinin yüzde 80'ini 18-34 yaş aralığındaki kullanıcılar oluşturuyor. Bunların yüzde 55'i ise kadın kullanıcılar.

Onedio Eylül 2013'te Revo Capital'dan 1,2 milyon lira tutarında ilk tur yatırımı almıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.