Hostt.com: Alan adı alana bedava ve sınırsız hosting

Hostt.com: Alan adı alana bedava ve sınırsız hosting

Hostt.com Bedava Hosting BarindirmaŞimdiye kadar internette 'bedava' sisteminin dokunmadığı çok az alan var. Bunlardan biri de barındırma hizmetleri yani hosting. Bu alanda ezber bozmak isteyen Hostt.com, alan adını kendi altyapısı üzerine taşıyanlara ücretsiz ve sınırsız barındırma (hosting) hizmeti sunuyor.

Hostt'un bedava ve sınırsız barındırma hizmetinden faydalanmak için Hostt.com üzerinde bir alan adınız olması yeterli. Mevcut alan adınızı taşıyabilir veya Hostt.com üzerinden yeni bir alan adı alabilirsiniz. Her ikisinin bedeli de .com uzantısı için yıllık 13.95 dolar (35 TL civarı).

Türkçe dil desteği ve 7/24 müşteri hizmetleri desteği sunan Hostt.com, sunucu kontrolünü (DNS yönetimi ücretli) tamamen size bırakıyor. CPanel üzerinden Wordpress ve Joomla kurulumuna imkan tanıyor. Reklam yayınlamıyor ve 100 dolarlık Adwords kuponu hediye ediyor.

Hostt.com Bedava Hosting Barindirma 2

Dünyanın 6 noktasında sunucuları olan Palo Alto merkezli girişim, yüzde 99.9 oranında çalışma garantisi (uptime) veriyor. 1000 tanesi mobil uyumlu olan 5 binden fazla web sitesi taslağını da kullanıma sunuyor.

Peki kullanmaya değer mi?

Bugün .com uzantılı bir alan adını 14 dolardan daha ucuza alabileceğimizi düşünsek bile Hostt.com'un, ücretsiz ve sınırsız barındırma hizmetini için bağımsız bir barındırma hizmeti almaktan çok daha az ucuza geldiğini söyleyebiliriz.

Bu noktada sorulması gereken 2. soru ise bu hizmetin ne kadar sınırsız olduğu ve Hostt.com'un gerçekten ayakta kalmayı başarıp başaramayacağı. Hostt 2008'de kurulan bir girişim olması sanırım işlerin yolunda olduğunu gösteriyor. Sınırsız barındırma noktasında ise Hostt'un 3 yıllık bir anlaşma sunduğunu, sunucunuzun paylaşımlı olduğunu ve ilerde ihtiyacınız olabilecek ekstra hizmetlerin ücretlendirdiğini bilmekte fayda var.

Hostt bedava hosting barındırma

Nihayetinde bir Wordpress blogu açmak gibi basit hafif web siteleri için Hostt.com'un ideal bir hizmet sunduğunu söyleyebiliriz. Bedava web sitesi kurmanızı sağlayan Wix.com, Jimdo.com ve Wordpress.com gibi sitelerden bile ucuza.

Bulut depolama servislerindeki rekabetin barındırma (hosting) hizmetlerine de sıçraması durumunda Hostt benzeri yeni girişimlerle karşılaşabileceğimizi de düşünmeden edemiyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.