Hostt.com: Alan adı alana bedava ve sınırsız hosting
Girişim

Hostt.com: Alan adı alana bedava ve sınırsız hosting

Hostt.com Bedava Hosting BarindirmaŞimdiye kadar internette 'bedava' sisteminin dokunmadığı çok az alan var. Bunlardan biri de barındırma hizmetleri yani hosting. Bu alanda ezber bozmak isteyen Hostt.com, alan adını kendi altyapısı üzerine taşıyanlara ücretsiz ve sınırsız barındırma (hosting) hizmeti sunuyor.

Hostt'un bedava ve sınırsız barındırma hizmetinden faydalanmak için Hostt.com üzerinde bir alan adınız olması yeterli. Mevcut alan adınızı taşıyabilir veya Hostt.com üzerinden yeni bir alan adı alabilirsiniz. Her ikisinin bedeli de .com uzantısı için yıllık 13.95 dolar (35 TL civarı).

Türkçe dil desteği ve 7/24 müşteri hizmetleri desteği sunan Hostt.com, sunucu kontrolünü (DNS yönetimi ücretli) tamamen size bırakıyor. CPanel üzerinden Wordpress ve Joomla kurulumuna imkan tanıyor. Reklam yayınlamıyor ve 100 dolarlık Adwords kuponu hediye ediyor.

Hostt.com Bedava Hosting Barindirma 2

Dünyanın 6 noktasında sunucuları olan Palo Alto merkezli girişim, yüzde 99.9 oranında çalışma garantisi (uptime) veriyor. 1000 tanesi mobil uyumlu olan 5 binden fazla web sitesi taslağını da kullanıma sunuyor.

Peki kullanmaya değer mi?

Bugün .com uzantılı bir alan adını 14 dolardan daha ucuza alabileceğimizi düşünsek bile Hostt.com'un, ücretsiz ve sınırsız barındırma hizmetini için bağımsız bir barındırma hizmeti almaktan çok daha az ucuza geldiğini söyleyebiliriz.

Bu noktada sorulması gereken 2. soru ise bu hizmetin ne kadar sınırsız olduğu ve Hostt.com'un gerçekten ayakta kalmayı başarıp başaramayacağı. Hostt 2008'de kurulan bir girişim olması sanırım işlerin yolunda olduğunu gösteriyor. Sınırsız barındırma noktasında ise Hostt'un 3 yıllık bir anlaşma sunduğunu, sunucunuzun paylaşımlı olduğunu ve ilerde ihtiyacınız olabilecek ekstra hizmetlerin ücretlendirdiğini bilmekte fayda var.

Hostt bedava hosting barındırma

Nihayetinde bir Wordpress blogu açmak gibi basit hafif web siteleri için Hostt.com'un ideal bir hizmet sunduğunu söyleyebiliriz. Bedava web sitesi kurmanızı sağlayan Wix.com, Jimdo.com ve Wordpress.com gibi sitelerden bile ucuza.

Bulut depolama servislerindeki rekabetin barındırma (hosting) hizmetlerine de sıçraması durumunda Hostt benzeri yeni girişimlerle karşılaşabileceğimizi de düşünmeden edemiyorum.

Yorumlar (10)
 1. Burada mihenk taşı cpu kotaları cpu sınırı koyduktan sonra wordpress ile kişisel blog yazıp hatrı sayılır kullanıcılara ulaşmış bloglara bile yetmez. bakalım son kullanıcı kullandıkça çıkacaktır artıları eksileri

 2. Serkan Serkan

  Dünyada ilk defa alan adı alana hostingi bedava veren bir firma sanırım. Daha önce hiç verilmedi yani. İlki başardılar. Sanırım firma sizin :/

 3. Technonur Technonur

  google a yazarsaniz free hosting diye sayisizca bedava hosting veren firma bulabilirsiniz reklamsiz hemde... neredeyse 10 15 ücretsiz hosting firmasi denemis biri olarak hiiic bulasmayin derim sitenizi gece gündüz demeden ugrasirsiniz 1 ay sonra tam kullanicilar siteye alismisken bi sabah kalkarsiniz site kapanmis sebep ya cpu asimi ya saldiri bahanesi ya bilmem ne falan filan mail atarsiniz cevap 2-3 gün sonra gelir dolayisiyla azcik paraya kiyin dogru düzgün bisey yapin. ben bu tür siteleri müsterilere yaptigim siteleri göstermek icin kullaniyordum bikac kez tam is teslimi yapacagim sirada sitenin kapandigi oldu sinir oldum odur budur hep kendi sunucuma koyuyorum.

 4. Tekin Tekin

  Bedava falan değil, DNS yönetimi seçmek zorundasınız ve bu hizmet için 15$ daha istiyor, toplam 56$'a veriyorlar.

 5. Bildiğim kadarıyla Netinternet veriyor zaten bu hizmeti. Hem bildiğim firma hem de Türkçe desteği çok iyi alacak olursam oradan alırım.

 6. Sınırsız hosting kullananlar sitelerinin farklı sayfalarını 10 farklı tab'ta açıp, çıkan uyarıyı buraya yazabilir mi. Kullanılabilir soket bekleniyor, lütfen bekleyiniz :D

 7. Tuncay Aydemir Tuncay Aydemir

  iyi de zaten bir çok yerel firma 35TL'ye alan adı + hosting veriyor. Mühim olan ucuza değil kaliteli hizmet vermek!

 8. Western Western

  heroku varsa gerisi teferruattır.

 9. Rotten Web Rotten Web

  $41,85 fiyat çıkıyor sonunda, 3 yıllık domain kayıt ücreti yani aslında bedava olmuyor, domain'i daha ucuza almak mümkün fakat buradan alınca pahalıya almış oluyorsun o sayede zaten hosting masrafını çıkarmış oluyor.

 10. Buradan haberi okuyup 3 yıllık domain aldım. Bana ftp bilgileri geldi fakat ftp ye bağlanamıyorum ve hala domainimin şu anda boşta olduğunu görüyorum. Yardım istiyorum fakat bir türlü anlaşamıyoruz. Paramı iade isteyeceğim. İnşallah geri iade ederler.