Swifty, Apple'ın yeni programlama dilini mobilden öğrenmenizi sağlıyor
Mobil

Swifty, Apple'ın yeni programlama dilini mobilden öğrenmenizi sağlıyor

Apple'ın yeni programlama dili Swift'i öğrenmekle ilgilenenler için sunulan kaynakların önemli bir çoğunlu web tabanlı. iOS için geliştirilen Swifty ise programlama diline yeni başlayanlar için mobilin rahatlığını sunmasıyla iyi bir alternatif olabilir.

Freemium olarak sunulan uygulama, mobildeki diğer programlama öğreten uygulamalar gibi interaktif bir öğrenme deneyimi sunuyor. 12 bölümde, 200'ün üzerinde dersin anlatıldığı uygulama, çalıştığınız konuyla ilgili sorulara cevap verip, anında geri dönüş almanızı sağlıyor. Swift'in temelleri, değişkenler gibi basit konseptlerle başlayan dersler, class ve optionals gibi daha ileri düzey konularla devam ediyor.

swifty

İlk ders bedava olarak sunulurken, ilerleyen dersleri açmak ücretli ancak oldukça uygun fiyatlı. 12 bölümün tamamını açmak isterseniz  6,49 lira ödemeniz gerekiyor. Tüm bölümler yerine seçtiğiniz bölümleri ayrı ayrı açmak isterseniz her biri için 1,99 lira ödemeniz gerekiyor.

iPhone ve iPad için sunulan Swifty uygulamasını incelemek isterseniz linki takip edebilirsiniz. 

Swift'i öğrenmek için sunulan diğer kaynaklarla ilgilenenler için önceki yazımız burada.

Kaçıranlar için Stanford Üniversitesi'nin sunduğu ücretsiz derslerle ilgili yazımız da burada.

Yorumlar (3)
 1. Fışkıyeyi Kıran Adam Fışkıyeyi Kıran Adam

  Merve swift'i öğrendiğine göre şu webrazzi'nin uygulamasını bi güncelle gözünüzü sevim :(

 2. Ozgrozer Ozgrozer

  App Store'daki Swift kitabının içeriğini oyunlaştırıp güzel bir uygulama yapmışlar ama tamamen ücretsiz olmalıymış. Zaten Swift kitabı Store'dan bedava indirilebiliyor, niye para verelim ki buna.

  1. Hakan Hakan

   Özgür belki sen para vermek istemeyebilirsin ama interaktif bir uygulama olduğu için insanların öğrenim hızını artırabileceği gayet ortada.