Villa kiralama dikeyinde emlak girişimi Villasepeti.com
Girişim

Villa kiralama dikeyinde emlak girişimi Villasepeti.com

Yaz tatili planlamalarının yavaş yavaş yapılmaya başlandığı şu günlerde, otel/tatil köyü dışında bir tatil konsepti denemek ve bir villa kiralayarak tatilini villada geçirmek isteyenler için villasepeti.com tatilcilere farklı alternatifler sunmaya aday bir girişim.

4 yıl kadar önce İzmir merkezli bir girişim olarak kurulan villasepeti.com'da şu anda 400'e yakın villa kiralanabilir durumda tatilcileri bekliyor. Daha önce Avrupa'daki villa tatil konseptini de uygulayarak yurt dışından Türkiye'ye turist çeken tecrübeli bir kadroya sahip olan girişim, daha sonrasında işini internete taşıyarak villasepeti.com'u kurmuş.

Villasepeti.com Pazarlama Müdürü Serdar Sivritepe'den aldığımız bilgilere göre girişim sadece gerçekten kendi gördüğü, anlaştığı ve ev sahiplerinin sorunsuz olduğu villaları müşterilerine sunmaya özen gösteriyor. Bu da kaliteyi artırıyor. Tatilciler, bir villayı kiralamak istediği anda toplam konaklama tutarının %25 ile %40 arasında olan ön ödemesini gerçekleştiriyor. Ardından ise rezervasyon villa sahibiyle son bir kez onaylanıyor ve kalan tutar tatil başladığında çekiliyor. Villasepeti'nin bir diğer hizmeti de tüm rezervasyon ve konaklama süreci boyunca tatilcilerin yanında yer alması, şirket 2014 sezonun sonunda 8 Kasım itibariyle yaptığı hesaplamada 712 farklı misafir yorumlarının ortalamasını almış ve yüzde 90.7'lik bir memnuniyet oranına ulaşmış. villasepeti.com'un bir diğer özelliği de TÜRSAB belgesine sahip olması.

villasepeti

Villasepeti.com, Türkiye'nin 19 farklı tatil yöresinden seçilmiş tatil evlerini bir araya getiriyor. En çok talep Fethiye, Kalkan, Bodrum ve Çeşme'den geliyor. Bununla birlikte girişimin Nisan başı itibariyle Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'ne de adım atacağı bilgisini edindik.

Villasepeti.com'daki villaların büyük bir kısmı özel havuzlu villalardan oluşuyor. Fakat konumları güzel olan apart daireler, ortak yüzme havuzu bulunan evler de mevcut. Bu da biraz fiyat avantajı sağlıyor ve aslında her kullanıcı kendi kesesine uygun bir tatil seçeneğini villasepeti.com üstünden araştırabiliyor.  Şu anda kendi öz kaynaklarıyla ilerleyen şirketin bir yatırımcı arayışı yok fakat yine de yatırımcılardan talepler geldiği ve villasepeti.com'un da bunlarla görüşmeye açık olduğunu iletiyor. Yatırımcı adaylarının genel sorusunun ev sayısını artırmak yönünde olduğunu bildiriyor olmasına rağmen villasepeti.com'un bunu bilinçli yaptığını dile getirmesi ve kaliteyi yukarıda tutma amacıyla hareket etmesi, özellikle kullanıcı deneyimi açısından çok önemli.

Yorumlar (14)
 1. Sepette villa. Hmm. Çok mantıklı.

 2. Sepet konusu biraz abartı oldu. Herşey için bir sepet uydurduk. Site için konuşmak gerekirse pek konuşulacak bir kısmı yok açıkcası. Tasarım çok basit durmuş ve renkler uyumsuz , ücretsiz wordpress emlak temaları gibi duruyor. Umarım düzeltirler.

 3. Galiba parayı basan Webrazzi'de girişimcilik yazısı yazdırabiliyor :)

  Her projeyi aynı kefeye koymak olmaz ama bu tarzdaki sözde girişimleri yayınlayacağınıza,

  Dış piyasada ki yeni girişimleri anlatsanız, bizim insanımıza daha yararlı olur.

  En azından yazılanların Türkiye formatını yaparlarda, girişim değerini belki alırlar...

 4. Arkadaş ben anlamadımki. Solempet.com için bülten gönderdik, olmadı reklam verelim dedik. Ya biz küçük girişimciyiz üç kuruşla bişeyler yapıyoruz. Abartı bir reklam fiyatı gelince gerek yok dedik. Ben anlamıyorum bu yeni yerliler nasıl böyle anında haber olabiliyor. Yani twitter'dan falan editörlere ulaştık, bi girip baktılar herhalde "meeh bu ne lan?!" dediler cevap bile dönmediler.

  Şu işin bi kısa yolu varsa söyleyin bize de, veya açık açık fiyat verin. Sonuçta markaya değer katan bir şey. Ne diyeyimki artık şimdi?

  1. Girişim inceleme yazılarımız ücretli değildir. Advertorial yazılarımızın üzerinde zaten bu durum belirtiliyor. Siz ilk olarak böyle yaplaştığınız için yazarlar açısında negatif bir hava oluşmuş sonrasında sitenize girildiğinde de ekstra özellikli bir durum göremedilerse konu geçilmiştir. Aslında durum bu kadar basit.

   1. Hayır ben advertorial için dün fiyat istedim. Yazarlara ise 2-3 ay önce ulaştım. Ayrıca haber haberdir, negatif hava oluştu diye haberleştirmemek diye bir duruma ben ihtimal vermiyorum. Tabiiki sizin takdiriniz.

   2. Idrisbas Idrisbas

    kişinin ne yazdığı önemli değil topluma hitap eden bilinen tanınan bir siteyseniz yok negatif çok pozitif felan .. lütfen diyorum büyüyen firmaların yaşadığı en büyük sıkıntıların başında bu geliyor.

    hizmet olacak kardeşim iyi yada kötü insanları bilinçlerdirmek zorundasınız. hea değilim diyorsanız bu işi yapmayın ..

    gerçekler acıdır sev sevme bu işi yap yapma hizmette sınır yoktur.

  2. Seyfettin Sucu Seyfettin Sucu

   Denenmiş yöntem olduğu için söylüyorum. Webrazzi ile uğraşana kadar, günlük gazetelerin sitelerine ulaşmaya çalışsan, tanıtım işini, daha kolay ve belki de ücretsiz halledersin.

 5. Fatih Fatih

  güzel iş valla. Yatırıma da ihtiyaç duymamaları, kendi yagında kavrulmuş olmalarıda bunun göstergesi. Helal olsun.

 6. Villa Villa

  Villa sepetiii evet. Abi çok basit işte villa sepeti diyelim olsun bitsin! İnnovasyon, fikir, dijital pazarlama, growth işte hepsi bir arada villa sepeti!

 7. Özlem Özlem

  Birileri Villa'nın sepette satılmadığını/kiralanmadığını söylesin lütfen girişimcilere.

  Sepet içinde kaldık :s

 8. www.hemenkiralik.com sorunsuz, sıkıntısız bir tatil istiyorsaniz denemenizi tavsiye ederim...

  1. Gökhan Gökhan

   Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyorsun yani. :)

   1. evet yorum link kasmış :D

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar