Villa kiralama dikeyinde emlak girişimi Villasepeti.com

Villa kiralama dikeyinde emlak girişimi Villasepeti.com

Yaz tatili planlamalarının yavaş yavaş yapılmaya başlandığı şu günlerde, otel/tatil köyü dışında bir tatil konsepti denemek ve bir villa kiralayarak tatilini villada geçirmek isteyenler için villasepeti.com tatilcilere farklı alternatifler sunmaya aday bir girişim.

4 yıl kadar önce İzmir merkezli bir girişim olarak kurulan villasepeti.com'da şu anda 400'e yakın villa kiralanabilir durumda tatilcileri bekliyor. Daha önce Avrupa'daki villa tatil konseptini de uygulayarak yurt dışından Türkiye'ye turist çeken tecrübeli bir kadroya sahip olan girişim, daha sonrasında işini internete taşıyarak villasepeti.com'u kurmuş.

Villasepeti.com Pazarlama Müdürü Serdar Sivritepe'den aldığımız bilgilere göre girişim sadece gerçekten kendi gördüğü, anlaştığı ve ev sahiplerinin sorunsuz olduğu villaları müşterilerine sunmaya özen gösteriyor. Bu da kaliteyi artırıyor. Tatilciler, bir villayı kiralamak istediği anda toplam konaklama tutarının %25 ile %40 arasında olan ön ödemesini gerçekleştiriyor. Ardından ise rezervasyon villa sahibiyle son bir kez onaylanıyor ve kalan tutar tatil başladığında çekiliyor. Villasepeti'nin bir diğer hizmeti de tüm rezervasyon ve konaklama süreci boyunca tatilcilerin yanında yer alması, şirket 2014 sezonun sonunda 8 Kasım itibariyle yaptığı hesaplamada 712 farklı misafir yorumlarının ortalamasını almış ve yüzde 90.7'lik bir memnuniyet oranına ulaşmış. villasepeti.com'un bir diğer özelliği de TÜRSAB belgesine sahip olması.

villasepeti

Villasepeti.com, Türkiye'nin 19 farklı tatil yöresinden seçilmiş tatil evlerini bir araya getiriyor. En çok talep Fethiye, Kalkan, Bodrum ve Çeşme'den geliyor. Bununla birlikte girişimin Nisan başı itibariyle Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'ne de adım atacağı bilgisini edindik.

Villasepeti.com'daki villaların büyük bir kısmı özel havuzlu villalardan oluşuyor. Fakat konumları güzel olan apart daireler, ortak yüzme havuzu bulunan evler de mevcut. Bu da biraz fiyat avantajı sağlıyor ve aslında her kullanıcı kendi kesesine uygun bir tatil seçeneğini villasepeti.com üstünden araştırabiliyor.  Şu anda kendi öz kaynaklarıyla ilerleyen şirketin bir yatırımcı arayışı yok fakat yine de yatırımcılardan talepler geldiği ve villasepeti.com'un da bunlarla görüşmeye açık olduğunu iletiyor. Yatırımcı adaylarının genel sorusunun ev sayısını artırmak yönünde olduğunu bildiriyor olmasına rağmen villasepeti.com'un bunu bilinçli yaptığını dile getirmesi ve kaliteyi yukarıda tutma amacıyla hareket etmesi, özellikle kullanıcı deneyimi açısından çok önemli.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.