Dijital

FriendFeed tarih oluyor

2009 yılında Facebook tarafından satın alınan FriendFeed de internet dünyasının tozlu raflarındaki yerini alıyor. FriendFeed'in resmi blogunda yapılan açıklamaya göre bir zamanlar oldukça popüler olan sosyal ağ, 9 Nisan'da sunucularını kapatacak.

Yapılan açıklamaya göre bugünden başlayarak yeni üye kabul etmeyecek olan FriendFeed'de kullanıcılar 9 Nisan'a kadar tüm içeriklerine erişebilecek. 9 Nisan'da sunucularını kapatacak olan sosyal ağ, bir anlamda internet tarihinin tozlu raflarındaki yerini de almış olacak.

2009'dfriendfeed-webrazzia Facebook'un yaklaşık olarak 50 milyon dolar karşılığında satın aldığı FriendFeed'e olan ilgi aradan geçen 5 sene içinde neredeyse 0'a inmişti. Açıklamada da bu durumda bahsedilirken artık neredeyse kimsenin kullanmadığı FriendFeed'i tutmanın anlamsız oluşuna değinildi.

Bir zamanlar ülkemizde de oldukça popüler olan FriendFeed, bugün birçok kişinin gelişimine, hatta internet sektöründe yer edinmesine dolaylı yoldan katkı sağlamıştı denebilir. Dolayısıyla Türkiye'deki öncü internet kullanıcıları için bu karar kuşkusuz biraz daha zor ve duygusal olacaktır. :)

FriendFeed'in aldığı bu karar sonrası dilerseniz konuyla ilgili Twitter yansımalarına göz atabilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Emre Savaş Emre Savaş

  Vay be... Bir zamanlar Facebook'a satılırken bu günleri öngörüp aramızda para toplayıp biz alalım esprilerine neden olmuştu. Efsane ortam vardı gerçekten. Ara sıra girip eski muhabbetlere göz atan birisi olarak çok üzücü bir durum.

 2. Mehmet Mehmet

  Ee sen alır da hiç geliştirmez, özellikle arkaplana itersen tabii ki kimse kullanmaz. FF fbye göre on yüz milyon kat daha kaliteli bir sosyal ağ idi. İnternet çöplüğünde batmasına şaşmamalı. Neyse hayırlısı olsun.

 3. Nioesseia Nioesseia

  Facebook bilerek bitirdi, satın aldıktan sonra tek bir geliştirme yapmadı, resimlerini üzerine tıklıyorsanız hala pc ye indirmeye çalışıyor vs. Benim çok sevdiğim hala girip faydalandığım bir servisti başımız sağolsun.

 4. Western Western

  hem çok kullanılıyor hem de çok seviliyordu. facebook aldı gelişmesi durdu. kullanıcılar birer birer soğudu, kayboldu. Ve bize önemli bir ders verdi:

  Eğer kullanıcılara sitenizi geliştirmediğiniz izlenimi verirseniz varolan kullanıcı kitlesini zamanla kaybedersiniz. Tam tersi eğer sitenizi devamlı geliştirdiğiniz izlenimini veriyorsanız (artık bunu nasıl yaparsınız. blog ile veya başka bir yöntemle, newsletter ile yapmayın da.) sitenizin kullanıcı sayısını ve sitede kalma süresini artıracağından şüpheniz olmasın.

  o filmlerde gördüğümüz cenaze töreninin ardından mevta hakkında yapılan kısa konuşmalara benzedi. :)

 5. Enver Gökmen Enver Gökmen

  aslında twitter'a ciddi raip olma potansiyeli olan bir projeydi. twitter'a çok sonradan gelen bir özelliği vardı. Ancak facebook kendi politikaları gereği bitirdi.

 6. FF günlerini gerçekten özlüyoruz.

  Çok üzüldüm haberi okuyunca.