Apple Watch modelleri hakkında her şey
Mobil

Apple Watch modelleri hakkında her şey

Apple bugün gerçekleştirdiği etkinlikte akıllı saati Apple Watch'u resmi olarak tanıttı ve cihaz hakkında merakla beklediğimiz pek çok detayı paylaştı.

Apple Watch'un şarj süresinin 18 saat olacağı etkinlikte açıklanan detaylar arasındaydı. Bu da Apple Watch'un her gün en az bir kere şarj etmemiz gerektiği anlamına gelecek.

Apple Watch ilk etapta Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, İngiltere ve ABD'de satışa sunulacak. Türkiye'nin burada ilk partide yer almayacağını Apple Watch'un Türkiye'de piyasaya sunulmasının yaz aylarında olacağını söyleyebiliriz.

Apple Watch birbirinden farklı 3 ana modeli piyasaya sürecek ve 38 milimetre ve 42 milimetrelik iki farklı standart kasa ile piyasada olacak. Apple'ın 10 Nisan tarihinde ön sipariş almaya başlayacağı Apple Watch'ların farklı modellerine ve özelliklerine birlikte göz atalım.

Apple Watch

Apple'ın akıllı saati Watch'un standart modeli olarak konumlandıran Watch, 549 dolar ve 599 dolarlık fiyatlarla raflardaki yerini alacak. Toplamda ise 20 farklı model seçeneği bulunacak Watch'un kasası ise paslanmaz çelikten üretilmiş.

Apple Watch Sport

Apple Watch Sport'un 38mm modeli 349 dolar, 42mm modeli 399 dolardan satışa sunulacak. Apple Watch Sport modelinin gövdesi alimünyum alaşımdan üretilmiş, bu da bu modelin diğer modellere nazaran yüzde 60 daha güçlü olacağı anlamına geldiği söyleniyor.

Apple Watch Edition

Apple'ın lüks segmente olan ilgisi hepimizin malumuydu. Hitap ettiği kitle itibariyle de lüks segmenti seven Apple Watch Edition'ı 8 farklı modelde 10 bin dolar ile 17 bin dolar arasında değişen fiyatlarla piyasada olacak. Watch Edition modelleri 18 karatlık altın barındıracak ve bununla birlikte Watch Edition'ların sadece kısıtlı sayıda mağazada satışa sunulacağını da belirtelim.

Yorumlar (10)
 1. Talat Uygur Talat Uygur

  18 saat şart süresi olan bir akıllı saate 350 dolar vermek tek kelimeyle aptallıktır.

 2. Talat Uygur Talat Uygur

  Akıllı saat pazarının lideri şu saatten sonra Pebble'dır. Gidin Kickstarter kampanyasından 179$'a ön siparişini verin.

  1. Talat Talat

   Akıllı saatlerden pek anlamadığın belli. Pebble düşük çözünürlüklü renksiz ekranı ile mi pazar lideri olacak :) Sony'nin akıllı saatlerinden veya Samsung Gear S'den haberin yok anlaşılan. Ayrıca pebble kickstarter'da biteli yıllar oldu.

   1. Talat Uygur Talat Uygur

    Düşük çözünürlük söyleminiz için Mayıs'ta çıkacak olan ve Kickstarter'da 17 milyon $ toplayan Pebble Time modelini inceleyebilirsiniz. Ayrıca saat ekranında film ve benzeri medya tüketimi yoğun olmayacağı için yüksek çözünürlük artı değil aksine bataryayı daha fazla tükettiğinden dolayı eksi bir kriterdir.

    Sony ve Samsung cihazlar sadece Android destekli iken Pebble Time iOS ve Android destekliyor.

    Kickstarter'da biten cihaz Pebble'ın eski modeli. Yeni modeli hala Kickstarter'da aktif olarak bulunuyor.

    Son olarak akıllı saatlerden anladığımı belirten veya ima eden bir cümlem bulunmuyor fakat siz Apple Watch'a para verip her gece şarj kablosunun ucuyla gözgöze gelmeye razıysanız buyrun siz akıllı saatlerden anlayan kişi olarak buralarda yazmaya devam edin.

   2. Ufuk Cemşit Ufuk Cemşit

    Buyrun akıllı saatlerden anlayan birisi olarak siz satın alın fakat her akşam şarj kablosuyla göz göze geldiğinizde 5 dk'nızı ayırıp Pebble'ın Mayıs'ta çıkacak olan Time modelini incelemenizi tavsiye ederim.

   3. Bayram Gözler Bayram Gözler

    Rahmetli dedemin kurmalı saati vardı...Bana dedemi hatırlattığı için alacağım bu saati hemde birini nişanlıma hediye olarak almayı düşünüyorum...

   4. Ufuk Yaff Lee Ufuk Yaff Lee

    Pebble Time'ı incelemenizi tavsiye ederim.

 3. Tamer Tamer

  İnsanları seçimleri üzerinden aptallıkla suçlamak nasıl bir zeka yapısı gerektirir? Nasıl bir insan bunu yapar?

 4. Bayram Gözler Bayram Gözler

  Allah Razı olsun Apple...