Surprizpaket.com, intikam üzerine bir e-ticaret girişimi

Surprizpaket.com, intikam üzerine bir e-ticaret girişimi

surprizpaketSurprizpaket.com, intikam almak istediğiniz insanlar için hazırlanmış özel bir sürpriz servisi. Düşmanlarınızı gıcık edecek türden, haliyle kötü ve yapış yapış bir sürprizi onlara ulaştırmak için tek ihtiyacınız olan şey adres bilgisi.

Bir süre önce Avustralya'da kurulan Ship Your Enemies Glitter'ı görüp, benzer bir hizmetin Türkiye'de de olmasını dilediyseniz, Surprizpaket.com'un aynı konsepti uyarladığı haberi sizi mutlu edebilir. "İntikam simli yenen bir yemektir" mottosuyla 2 Mart'ta yayına başlayan Surprizpaket.com, sevmediğiniz insanlara ustalıkla hazırlanmış, simle dolu zarfları anonim bir şekilde gönderiyor.

Simli zarfı alan "şanslı" kişi, muhtemelen heyecanla zarfı açıyor ve bir mektup görüyor. Mektubun içinde intikam sözleri literatürümüze simle eklenecek bir mesaj yer alıyor. Sitenin kurucularından Ezgi Tatar, "Simi mektubun içine öyle bir yerleştiriyoruz ki zarfı açan kişinin her tarafı sim oluyor" diyor. Siz belki bu anı göremiyorsunuz ama düşüncesi içinizin buzlarını eritmeye yardımcı olabilir.

Surprizpaket.com bir kişiye gönderdiğiniz sürpriz için sizden 7,99 lira alıyor, ödemeler PayPal üzerinden yapılabiliyor.

Surprizpaket.com'un kurucu ortakları Ezgi Tatar ve Gökhan Ertem, ortak bir şirket kurdukları 2013 yılından bu yana birlikte çalışıyorlar. Gökhan bundan önce 2008 yılında, Tiestru adında Steam’de de satışa sunulan bir oyun geliştirmiş. Surprizpaket.com'u birlikte geliştiren ikilinin hazırlık süreci yaklaşık bir ay sürmüş.

surprizpaket ekran

Surprizpaket.com, eğlenceli bir fikir ve daha önce Avustralya'da olduğu gibi kısa sürede Türkiye'de yaygınlaşabilir. Ancak girişimle ilgili en önemli sorun, esinlendiği Ship Your Enemies Glitter'ın kötü sonu. Kurucusu Mathew Carpenter'ın şaka olsun diye küçük bir yan proje olarak geliştirdiği site, birkaç gün içinde binlerce sipariş almış ve Carpenter'ı neredeyse çıldırtacak noktaya gelmişti. O günlerde Carpenter, Product Hunt'ta ürününü 1024 oyla zirveye taşıyan insanlara "Lütfen, bu berbat sim ürününü almayı bırakın, onunla uğraşmaktan bıktım" diye yazmıştı. Ardından, Carpenter'ın shipyourenemiesglitter.com adresi Flippa üzerinden 85 bin dolara satılmıştı.

Kurucusunun Ship Your Enemies Glitter'ı eline yüzüne bulaştırması ya da girişimin onun için kötü bir sürprize dönüşmesi, Surprizpaket.com'un da aynı kaderi paylaşacağı anlamına gelmiyor. Zira Ezgi ve Gökhan, herşeyden önce işe daha ciddi yaklaşıyorlar ve ilerisi için kişiselleştirilmiş sürpriz paketleri sunmak istediklerini söylüyorlar. Denenmiş viral bir fikir, bu nedenle onlar için iyi bir kaldıraç olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.