Tapu.com önemli yatırımcıları ile internet üzerinden ev satmaya hazırlanıyor
Arama
Girişim

Tapu.com önemli yatırımcıları ile internet üzerinden ev satmaya hazırlanıyor

tapu.com gayrimenkul Emre Ersahin Hasan Aslanoba Earlybird VCTürkiye’de gayrimenkul yatırımları hızla büyürken bu sektöre dijital bir renk katmak isteyen Tapu.com, EarlyBird Venture Capital ve Hasan Aslanoba yatırımlarıyla kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Aldığımız ilk bilgilere göre Tapu.com gayrimenkul sektöründe gerçek piyasa değerini açık artırma yoluyla oluşturmak isteyen bir girişim. Yani, alıcılarla satıcıları aynı platformda buluşturarak yeni bir pazar oluşturmak istiyor.

İş modeli hakkında henüz detaylı bilgi sahibi olmadığımız Tapu.com’un önümüzdeki dönemlerde yüzünü göstereceğini ve detaylı bilgilerin paylaşılmaya başlanacağını tahmin ediyoruz.

Tecrübeli kadro, önemli yatırımcılar…

Geçmişte sahibinden.com’un Pazarlama ve Emlak Kanalından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Emre Erşahin liderliğinde kurulan Tapu.com’un kurucu kadrosunda Ali Sözkesen, Kemal Ayaşlıoğlu, Serkan Çamurcuoğlu ve Bartu Baran yer alıyor. Earlybird öncülüğündeki tohum yatırımcılar arasında ise Hasan Aslanoba’nın yanı sıra Can Yücaoğlu, Seha İşmen Özgür ve Banu Küçükel yer alıyor.

Emre Erşahin’in özellikle sahibinden.com’daki tecrübesi bu projenin arka planını ve yatırımcıların katılımını anlamlı kılıyor. Yine de elimizde fazla bir bilgi olmadığı için girişimin açılışını beklemekte fayda var.

Henüz duyumlarımıza dayanarak paylaştığımız bu yeni oluşumun detaylarını yeni bilgiler geldikçe aktaracağız.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (23)
 1. Mustafa dedi ki:

  Türkiye’de satılan emlak ve arsaların tapudaki değeri her zaman için gerçek değerinin %20-30’una denk gelir, el altından birçok para döner, komisyon/rüşvet … vb. Bir websitesi üzerinden bunu apaçık yapamayacağınıza göre sistemin etrafından dönecektir insanlar.

 2. Osman dedi ki:

  Emre, Serkan ve Ali için çok sevindim. Umarım herşey istediğiniz gibi olur. Başarılar!

 3. Kamuran dedi ki:

  Hayırlı olsun Türkiyede bu denli yapılan çalışmaları taktir etmek gerekir.
  Başarılar

 4. Enver Gökmen dedi ki:

  iyi bir iletişim ağı fikir ve karar vermede önemli rol oynayabilir. ama satış kısmında buradan neden ev alınsın sorunu devreye giriyor. öte yandan emlakçılara olan güvensizlik avantaj olabilir.

 5. Atılay dedi ki:

  Tebrikler, emlak sektörüne farklı bir yön katacağını düşünüyorum.

 6. Günlük Özet dedi ki:

  Hasan Aslanoba ve Cem Sertoğlu’nun bir çok konuşmasını dinledim, her seferinde “ivmelenmiş bir girişim olmadığı sürece kesinlikle yatırım yapmıyoruz” şeklinde idi. Görüyoruz ki henüz kurulum aşamasında olan bir girişime de yatırım yapılabiliyor, buradan biz girişimcilerin kulağına küpe olsun, sadece girişiminiz iyi olması yeterli değil, işin püf noktası “network”.

 7. Süpersiniz dedi ki:

  Daha açılmamış sistemin haberini yapıyor webrazzi…Açılmış bir sürü girişim ise olması gerektiği gibi yer bulamıyor. Enteresan…

  1. İbrahim ÖZKAN dedi ki:

   İşte adı bilinen bir yada birkaç yatırımcı bulursan fikrine seninde olur…

  2. tolga dedi ki:

   Parayı veren düdüğü çalar mantığı

 8. Gerekli Siteler dedi ki:

  Hasan Aslanoba yatırım yaptıysa bu proje başarılı olur.

  1. burak dedi ki:

   Zaten başarılı olacak seyr yatirim yapılır aslanoba yatırdı para diye guzel olacak değil

 9. ibrahim arslan dedi ki:

  Emlakçılardan illah etmiş insanların çokça ziyaret edeceği bi yer olacaktır düşüncesindeyim. Fakat şimdi değilde hazır olduğunda daha net fikir sahibi olacağız.

 10. onur dedi ki:

  Valla ben sahsen guvenipte alamam hani dolandirilsam bile adami goreyim en azından birseyler yaparim bicoguda boyle dusunur sanirim 1 2 bin tl lik bisey degil ki at sepete gelsin 🙂

 11. sadi burada dedi ki:

  eğer direkt olarak ver parayı al tapuyu gibi bir projeyse bu olay türkiyede tutmaz.
  ama farklı bir işleyişi varsa ayrı

 12. oguz goker dedi ki:

  Hem internet hem insaat sektorunde biri olarak bayag ilgiyle izliyorum bu projeyi. Daire satislarini internet uzerinden yapmak bayag iddiali, genelde herkeste bir binayi goreyim, nerdeymis ornek dailresi nasil gibi dusunceler oluyor. Merakla izliyorum cozumlerini

 13. fikir kadar network’ta çok önemli tabi

 14. Kadir dedi ki:

  Bu sitenin kuruluşuyla ilgili çok pis hikayeler ve dedikodular dönüyor… Neden ilk günden yatırım aldığı belli… İşin asıl girişimcisini pota dışında bırakan, fikri çalıp kendi arkadaşına yaptıran bir yatırımcı var ortada söylenenlere göre!

 15. Volkan dedi ki:

  Süper bir girişim olacağa benziyor. Hayırlı olsun!

 16. Gökhan Öncü dedi ki:

  Öncelikle, emlak sektöründe girişimler yapmış biri olarak, biz emlakçılara ne kadar kin gütsekte, %5lik işini kötüye kullanan emlakçılar tarafından böyle oluyor bu dolandırılmalar, kandırılmalar emlak sektörünün iyileşmesi lazım, doğru, şuda bir gerçek siz istanbulda ortalama bir emlak; 250K TL’lik bir satış anlamına geliyor ki bu çok ciddi bir karar, kimi zaman bu kararı vermek için, eşe dosta, ya da o bölgedeki insanlara sorarız alınır alınmaz kararını öyle veririz, oysa daha fazla bilgiye ihtiyaç var yani bu kadar odaklanılması gereken alan varken, neden emlakçıları aradan çıkartıyor emlak girişimcileri merak konusu, sahibinden bunu yapıyor zaten oraya tekil kullanıcıda koyuyor emlağını, emlakçıda..İyileştirilmesi gereken çok şey var, ama hâla aynı şeyleri tekrar ediyoruz ve bunlara yatırım yapılıyor..

 17. Murat Yazıcı dedi ki:

  İyzico’ yu incelerken fark ettiğim ve merak edip incelediğim bir proje. Şu anda aktif olarak işlem yapmaya başlamışlar, açık artırma mantığı ile çalışıyor ve teklif veren herkesten hizmet bedeli tahsil ediyor. İhaleyi kazanan kişi haricindekilerin hizmet bedelleri iade ediliyor. Açık konuşayım bu proje uzun soluklu olmaz. Domain gerçekten çok güzel, keşke direkt olarak sahibinden.com benzeri sağlam bir altyapı ile çalışacak bir site kursalardı. Hasan Aslanoba Bey’ in tasit.com projesi nasıl Sahibinden’ in araç satış bölümünü kopyalıyorsa, bu da emlak bölümünü kopyalamalıydı. Yıllardır Google olmasına rağmen, bugün Türkiye’ nin %1 Yandex kullanıyor. Bu mantıkla tasit.com ve tapu.com’ da elbette iş yapacaktır.

 18. Eksper Media dedi ki:

  Elbet ki güzel bir platform. Ancak Tubitak tarafından desteklenen Statex ve Appex bu işe bir devrim çizgisi çektirecek. Gerçek değer isteniyorsa mutlaka Statex ve Appex e başvurulacak… Umarız çok geç olmadan hayata geçirirler…

Bir Yorum Yazın