Aslanoba Capital, ön ödemeli kart girişimi Card.com'a yatırım yaptı

Aslanoba Capital, ön ödemeli kart girişimi Card.com'a yatırım yaptı

card.com on odemeli prepaid kartSon olarak Ocak ayında iki ABD'li girişime daha yatırım yaptığını paylaştığımız Aslanoba Capital, yurtdışı yatırımlarına bu kez Card.com'u ekledi. Yatırım hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmış değil ama Aslanoba Capital'in bu yatırımı da (önceki ABD merkezli yatırımlarda olduğu gibi) birden fazla yatırımcıyla gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz.

Card.com'un yaptığı iş, kullanıcılarına kişisel tasarımlara sahip ön ödemeli kartlar sunmak. Şimdiye kadar tohum ve Seri A yatırımlarında toplam 6.9 milyon dolar yatırım alan şirketin kurucusu ise daha önce Paynearme.com'da çalışan ve kendini bir seri girişimci olarak tanımlayan Ben Katz.

card.com on odemeli prepaid kart

Paralel yatırımlar

Aslanoba Capital'in Card.com ile Türkiye'deki ininal yatırımına paralel bir yatırım yaptığını ve bunun genel olarak gayet stratejik bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Aslanoba Capital paralel yatırımlarla iki pazar arasındaki dengeleri daha iyi kurabilir, yeri geldiğinde kurtarıcı veya yüksek kâr sağlayacak hamleler yapabilir. Keza potansiyel işbirlikleri için de ilk köprüyü kurmuş oluyor.

Diğer yandan Aslanoba Capital yatırım haberleri giderek alışkanlık yapıyor ve sanırım benim gibi siz de önümüzdeki dönemde Aslanoba Capital girişimlerinin daha yüksek değerlemelere çıkaracak yatırım haberlerini veya belki bir çıkış haberini bekliyorsunuz. 2015 yılının heyecan uyandıran konusu bu olabilir. :)

Açıklama: Aslanoba Capital, Webrazzi.com'un azınlık hissedarıdır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.