Twitter’a göre Türkiye, dünyanın en çok "Seni seviyorum" diyen 6'ıncı ülkesi
Sosyal Ağlar

Twitter’a göre Türkiye, dünyanın en çok "Seni seviyorum" diyen 6'ıncı ülkesi

Bir süre önce Türkiye'nin ilişki haritasını açıklayan Facebook'un ardından Twitter da platformunda Sevgililer Günü gündemine dair bir araştırma yaptı. 100 farklı dilde "Seni seviyorum" (“I love you”, “Je t’aime,” “te amo,” “ik hou van jou" gibi) tweet'lerini tarayan Twitter'a göre Türkiye, büyülü iki kelimeyi en çok kullanan altıncı ülke.

Sonuçları Aşkın dünyası (The world of love) haritasıyla paylaşan Twitter'ın "Seni seviyorum" sıralamasının zirvesinde İsveç var, onu Slovakya ve İsrail takip ediyor.

İnsanların ilişki durumlarıyla ilgili gelişmeleri Twitter'da paylaştığı gerçeğinden yola çıkan Twitter, açıldığı günden bugüne atılan ilişki tweet'lerini takvimlendirmiş. Aşk Takvimi'yle görselleştirilen çalışmaya göre, ilk buluşmalar daha çok Ocak ayında gerçekleşiyor, ayrılıklarsa en çok Mart ayında yaşanıyor. Tweet'lerde Ağustos'ta nişanlanma konuları yoğunlaşırken, Aralık ayının ilişki gündemi ise boşanmalar. Evlilik konulu tweet'lerse en çok Temmuz ayında atılıyor.

Calendar+of+Love_EN (1)

Yorumlar (1)
  1. İlk buluşmanın ocak ayında, ayrılıkların mart ayında, nişanlanmalarının ağustos ayından olduğunu bilen twitter ile kimle yatıp kalktığınızı bilen facebook ile nerede gezdiğinizi, ne yediğinizi bilen instagramla herkese mutluluklar ve hayatta başarılar dilerim.

    Öyle ya hepimiz özgür bireyleriz. Hür irademizle yaşıyoruz. Kişilik haklarımız sımsıkı elimizde, hane dokunulmazlığı tam güvence altında. Kim sadece TC kimlik numaranla onlarca telefon hattı açabilir ki! Kim telefonunu pat diye arayıp gergedan boynuzu tozu pazarlayabilir ki! Kredi kartını kopyalamak mı? Yok canım öyle şey olmaz!

    Avuç içi izimizi, parmak izimizi her isteye verdik. Bi oramızın izini vermedik. Yoksa vermiş miydik?