ServisciAmca.com, Türkiye genelinde online servis aracı kiralama hizmeti sunuyor
Girişim

ServisciAmca.com, Türkiye genelinde online servis aracı kiralama hizmeti sunuyor

Taksiler, araç kiralama servisleri derken, servis araçlarını da yenilikçi bir yaklaşımla ele alan ServisciAmca, geçtiğimiz Ocak ayında faaliyete başladı. Girişim, ServisciAmca.com adresinde servis aracı kiralamak isteyenlerle servis sahiplerini buluşturan, kendi tanımıyla bir tür pazar yeri olarak konumlanıyor.

Kullanıcıların "internetten çiçek söyler gibi, servis çağırma"sını mümkün hale getirmek isteyen ServisciAmca.com, İstanbul, İzmir ve Antalya'dan aralarında Adana, Konya, Rize, Samsun'un olduğu Türkiye genelinde otuzun üzerinde noktaya gitmek üzere servis aracı kiralamak için kullanılıyor. Bununla birlikte İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya'da ilçeler arası yolculuklar için servis organize edilebiliyor.

servisciamca.ocm

ServisciAmca.com'dan aldığımız bilgiye göre, şirketin 5 bini İstanbul'da olmak üzere Türkiye genelinde 10 bine yakın servis aracıyla anlaşması bulunuyor. Bu, sitede kullanıcıların araç özellikleri koltuk sayısı gibi farklı ihtiyaçlarına göre yeterince seçenek sunulmasını sağlayan bir faktör. Ancak bunlar ana sayfadaki arama kutusunda bir filtre olarak, henüz kullanılmıyor. Sunulan sonuçlar arasında ilerleyerek seçim yapmanız gerekiyor.

ServisciAmca, Halihazırda "baba mesleği" olan servisçilik işini yenilikçi bir şekilde ele almak isteyen Ali Güngör tarafından kurulmuş. Bundan önce 14 farklı online proje ve girişime imza attığını söyleyen Güngör, geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren ServisciAmca.com'u projelendirmeye başlamış. Yazılım ve altyapı geliştirilmesi konusunda dışarıdan destek almış.

ServisciAmca.com bir pazar yeri olarak konumlansa da, servis hizmeti vermek isteyen bağımsız sürücü ve araçların doğrudan ilan verebildikleri bir site değil. Ali Güngör, servis aracının yaşı, modeli, gerekli lisans/belgelere sahip olup olmadığı, daha önce turizm alanında çalışıp çalışmadığı gibi kriterleri olduğunu belirtiyor. Bu kriterleri sağlayan servis araçları değerlendirilmeye alınıyor ancak bugün genel pratik, ServisciAmca.com'un kendi servis araçlarını bulması yönünde.

servisciamca.

ServisciAmca.com, "servis araçları için bir BiTaksi ya da Uber" girişimi de değil. Zira servis aracı organizasyonu konusunda da doğrudan araç sahipleriyle görüşmenize gerek kalmıyor. Sitede yaptığınız rezervasyonlar sonucunda ServisciAmca.com, sizin için en uygun araç ve sürücüyü kendisi buluyor ve hizmeti almanızı sağlıyor. Yapılan rezervasyonlar için site üzerinden ödeme yapılıyor ve ServisciAmca.com yapılan her işlemden aldığı komisyonlarla gelir sağlıyor. Alınan ödemeler, ServisciAmca.com'un hesabına aktarılıyor, anlaşılan fiyat üzerinden servis araç sahipleriyle paylaşılıyor.

ServisciAmca.com, Türkiye genelindeki erişimi, güvenlik kriterleri ve internetin rahatlığıyla servis işini organize etmeyi sağlamasıyla iyi iş çıkarıyor. Ancak sitenin bu özellikleriyle online tarafta yenilikçi bir iş modeline sahip olduğunu söylemek mümkün değil. Bu her ne kadar servis sektörüyle ilgili düzenlemeler ve güvenlik gibi kıstaslarla ilgili olsa da, girişimin internet işleri için bir aracı olarak fazla güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte bugün yalnızca webden hizmet veren ServisciAmca.com, mobil öncelikli hale de gelebilir. Güngör, amaçlarının öncelikle Türkiye genelindeki erişimlerini arttırmak olduğunu söylüyor.

Yorumlar (12)
 1. Araçlara veya araç sürücülerine mobil uygulama ile konumlarına erişilirse sadece havalimanlarına verilecek reklamlardan yürür gider

 2. Barış Barış

  Yakıt ücreti dahil mi fiyatlara anlamadım ben siteden.

 3. Yasin Canli Yasin Canli

  "Servisci Amca" da nedir? Hedef kitleniz çocuk yaştaki kullanıcılar mı? Girişimcilerin alan adlarına bütçe ayırmayıp saçma sapan isimlerle projelere imza atmaları gerçekten üzücü. Daha kaliteli bir isimle adından söz ettirebilirdi ancak bu isim hiç olmamış.

  1. Ziyaretci Ziyaretci

   Servisci Amca denmesinde ki anlam bu degil aslinda anladigim kadariyla baba meslegi olan bu sektorun alisilmis bilinen bir isimle devam etmesi ve inanin bana bu isim Turk milletinin o sicak ve guvenli yapisini ortaya koymakta bence harika bir isim ayrica 7 den 70 e seslenmek akillica basarilarinizin devamini diliyorumm tebrikler..

  2. Orkun Temel Orkun Temel

   ilk gördüğümde birebir aynı şeyi düşündüm. fikir ve uygulama güzel ancak marka çok kötü. sıcak, sevecen olsun istemişler ama pek olmamış. zira, ben "servisçi amca" düşündüğümde fiyatta beni kazıklamak isteyen, hatalı sollama yapan, bangır bangır alakasız müzik açan, içerde patates taşır gibi arabayı kullanan biri geliyor. ve bu hiç sevimli değil :)

   ben servisçi amca'yı zaten dışarıda herhangi bir yerden bulabilirim. ben bu uygulamayı kullanacaksam, "servisçi bey" istiyorumdur, "servisçi amca" değil.

 4. Fiyatlar hiç gerçekçi değil uçuyor

 5. Technonur Technonur

  isim konusunda arkadaslara katiliyorum hatta yaziyi okumadan önce aklima ilk gelen sey okul servisleriyle alakali bir girisim diye düsündüm

 6. Technonur Technonur

  bu arada fiyatlara baktimda az önce istanbuldan ankaraya 15bin tl falan gibi ucuk fiyatlar cikardi satinmi aliyoruz kiraliyormuyuz pek cözemedim )

 7. Fiyatlarda bi düzenleme yapılmış sanırım hata vardı daha önce.şu an gayet uygun bence fiyatlar.

 8. Yakup Yakup

  Bu proje bence patlar gider.kim düşünmüşse süper.daha önce bi servis ayarlamak için günlerce uğraşmıştım.2 dakikada hallettim işimi.fiyatlar uygun bence yorumlardaki gbi abartı değil.teşekkürler başarılar

 9. Technonur Technonur

  fiyatlara uygun diyenin aklina yanarim az önce hesaplamak icin bir örnek yaptim istanbuldan antalyaya 46 kisilik travego gidis dönüs 9703 tl buda kisi basi 210 tl ye geliyor herhangi bir otobüs firmasindan fiyatlara baktim kisi basi gidis dönüs 140tl ee ucuzluk nerde ? :)

  1. technonur arkadaşım, ben de servis aracı işletmeciliği yapan biri olarak söylediklerini cevaplamak isterim. Servisçilik sektöründe düğün için olsun, gezi için olsun anlaşmak istediğin her bir aracın sen de iyi bilirsin ki var olan rutin işleri vardır. Böylece de servisçilik sektöründeki fiyatlar da böyle belirlenmektedir. Yani gitmek istediğin güzergahta vapur ücreti var mı, otoban ücreti var mı, konaklanacak mı, ne kadar sürede gidip geleceksin, ben kendi işimden ne kadar uzak kalacağım, gittiğimiz yerde kalma masraflarım, bir sonraki gün kendi işime yetişecek miyim, turistik bir bölge yani kahverengi tabelalı bir yere mi gideceğim ki böyle ise TURSAB belgesi (46 bin lira değerinde), D2 belgesi, özel koltuk sigortası gibi maliyetler hesaplanmaktadır. Herhangi bir İstanbul-Antalya seferini yapan düzenli bir firma ile 46 kişilik araç ayarlaman için gidip yazanelerine görüşmen lazım. Buradaki mantık yolculukta indi bindi diye tabir edilen ara yolcular oluşturmaktadır. Hiçbir firma tam güzergahlı bir gidişten para almaz. Kaldı ki senin gideceğin otobüs geri de gelecek ve gelirken başka yolcuyla gelecek. Senin hesaplamana göre o zaman 35 TL alması gerekiyor. Ayrıca da Antalya'da istediğin bir noktaya götürmüyor. Sadece Otogara kadar gidebilirsin 46 kişi ile ve beni bekle 1 gün ertesi günü geri döneceğiz diyemezsin. Kısacası düzenli belirli rotalarla iş yapan firmalar ile kıyaslama yapman bu sektör için yanlış. THY de 79 TL'ye İstanbul'dan Antalyaya götürüyor. Kısacası siz servis araçlarını ve otobüslerini şöförlü olarak şahsi olarak kiralıyorsunuz belirlediğiniz tarihler arasında.