İTÜ'den yazılım geliştiriciler için ilgi çekici bir etkinlik: Yazılım Maratonu'15

İTÜ'den yazılım geliştiriciler için ilgi çekici bir etkinlik: Yazılım Maratonu'15

İTÜ IEEE tarafından organize edilen Yazılım Maratonu'15'in bu sene üçüncüsü düzenleniyor. 16 Şubat'a kadar başvurabileceğiniz hackathon'da (yazılım geliştiriciler için kod yazma yarışması) takımlar bir, iki veya üç kişidrn oluşabiliyor. Bölüm ayrımı olmaksızın herhangi bir üniversitede lisans ya da yüksek lisans eğitimi alan herkes Yazılım Maratonu'15'e başvurabiliyor.

Katılımcıların C, C++, Java, Python, Ruby, Pascal veya Fortran programlama dillerinden hangisini isterse kullanabileceği etkinliğin aynı zamanda dereceye giren takımlar için geniş bir ödül yelpazesi de bulunuyor.

Online eleme sonrası finale kalan 20 takım belirlenecek

16 Şubat'ta sona erecek başvurular sonrasında 17-18 Şubat tarihlerinden online eleme yapılıyor ve 7-8 Mart'ta İTÜ'nün Ayazağa Kampüsü'nde gerçekleşecek finale kalan 20 takım belirleniyor. Finale kalan 20 takıma ihtiyaç duymaları halinde ücretsiz konaklama seçeneği de sunan organizasyon, aynı zamanda hackathon süresince çeşitli workshop ve eğitimlere de ev sahipliği yapacak.

Yazılım Maratonu'15 ile ilgili detaylı bilgiler için etkinliğin web sitesini ziyaret etmeniz mümkün. Ayrıca dilerseniz etkinliiği Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.