Moonbridge Interactive, ilk mobil oyunu iHezarfen ile uçuşa geçiyor
Mobil

Moonbridge Interactive, ilk mobil oyunu iHezarfen ile uçuşa geçiyor

ihezarfen mobil oyun moonbridge interactive2014 yılının sonlarında kurulan Moonbridge Interactive, ilk mobil oyunu iHezarfen ile oyunseverlerin karşısına çıkıyor. Hem iPhone (indir) ve Android (indir) uygulamalarıyla pazara sunulan iHezarfen, İngilizce dil seçeneği ile yabancı oyunseverleri da yakalamak istiyor.

Kodgraf ile Vector Games oyun stüdyolarının güçlerini birleştirdiği Moonbridge Interactive'in bu ilk oyunu (adından da anlaşılacağı üzere) Hezarfen Ahmet Çelebi'nin maceralarını konu alıyor.

Eski İstanbul'da Hezarfen Ahmet Çelebi'yi Galata Kulesi'nden başlayarak mümkün olduğu kadar uzağa uçurmaya çalışıyorsunuz. Tabii bu arada karşınıza çeşitli engeller (kuşlar) ve ödüller çıkıyor.

ihezarfen mobil oyun indir Oyun grafik, müzik ve altyapı anlamında gayet iyi görünüyor. Size verilen belli görevleri yerine getirmek kolay değil. Belki fazlaca zor. Ama büyük engellere karşı belli uyarı işaretleri size yardımcı oluyor.

Uygulama içi satınalma seçenekleriyle bir gelir modeli oluşturulmuş ama ek olarak yayınlanan reklamlar biraz can sıkıcı olabiliyor.

ihezarfen mobil oyun indir iphone androidMoonbridge Interactive, ilk oyunuyla mümkün olduğunca oyunsevere ulaşmak istiyor ama bir yandan da bunu bir deneme olarak kabul ederek kullanıcı etkleşimlerine göre yeni oyun planları yapıyor. Dinamik mimari görselleştirme yeteneklerini gösterdiği evimigeziyorum.com adlı projeyse bu alanda yeni bir soluk getirmek istiyor.

Yapılan işlerden yetenekli bir ekibin olduğunu görmek mümkün ama bu projeler arasında bir denge kuramaması halinde popüler bir oyun çıkmasının zor olduğunu da söyleyebiliriz.

iHezarfen'in iPhone (indir) ve Android (indir) uygulamalarıyla oynayarak kendi görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Cok zor degil google play'de aratinca bile cok net bir sekilde fikrin calinti oldugu ortaya cikiyor

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Gamaprime.Hezarfen

  sadece ve sadece tek bir uygulamasi olan firmayi da ove ove bitirememek nasil bir huzurdur

  1. Mutlucbk Mutlucbk

   Çok yanlış bir yaklaşım. Özgün fikirle yapılmış oyunların alphası zaten yok denecek kadar az. Şöyle örnekleyebiliriz;

   Counter-Strike benzeri trilyon tane oyun var, Delta Force benzeri oyun keza aynı.

   Age of Empires tarzı oyun da öyle..

   Gelelim browser oyunlarına, önce OGame vardı sanırım. Sonra sonra bir sürü çıktı. Ana fikir aynı. Bunları örneklemekle bitmez. Kişilerin emeklerini böyle kolay yoksayamazsınız.

  2. Ruzzgar Ruzzgar

   sıkıldım bu çalıntı muhabbetlerinden millet çekemiyor başkalarının emeklerini yazık günah biraz saygı. webrazzide çok bilmiş insan görüyorum ama icraat yok.. oyuna gelince bakmadım ama yinede saygı

 2. @mahmut oyunu yükleyip baktın mı ? senin dediğin uygulama flappybird e benziyor bu bambaşka. İkisininde adı Hazerfan diye çalıntı diyorsan eğer bişey diyemem :)

 3. Adil Tutar Adil Tutar

  Hezarfen'den başka konsept kalmadı herhalde. Yazık

  1. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

   Oyunun oynanabililik olarak geliştirilmesi lazım. 1 kere açtım ve kapattım. Ancak Hezarfen çok güzel bir konsept. Neden beğenmediniz anlayamadım. Süpermen mi görmeyi tercih ederdiniz?

 4. Bence çok başarılı bir android oyun. Türk firmaları desteklemek gerekiyor ve çok başarılı türk yapımı oyunlarda çıkıyor. Başarılarının devamını dilerim.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar