Bobiler.org, içerik üretmek isteyen yeteneklerle markaları Young Creatives platformunda buluşturuyor

Bobiler.org, içerik üretmek isteyen yeteneklerle markaları Young Creatives platformunda buluşturuyor

Türkiye'de yaratıcı içeriğin paylaşıldığı popüler adreslerden Bobiler.org, platformundaki yaratıcı yeteneklerin gelir yaratmasını sağlayacak bir proje başlattı. Young Creatives adı verilen platformu açan Bobiler.org, içerik üreten yeteneklerle markaları burada bir araya getiriyor.

Henüz beta aşamasında olan Young Creatives'in temel prensibi, yakın zamanda Tumblr'ın denemeye başladığı Creatrs programına benziyor. Young Creatives'te seçilen içerik üreticileri doğrudan markalarla bir araya geliyor ve platformda yayınlanmak üzere markalardan gelen talebe cevap verecek yeni bir içerik projesi üzerinde çalışıyor. Fikirler paylaşılıp marka tarafından seçilenler, onaylandıktan sonra içerik üretiliyor ve markaya platform üzerinden teslim ediliyor. Ödeme marka tarafından yapılıyor ve içerik üreticileri fikirleri için telif ücreti alıyor.

young creatives

Young Creatives ile Tumblr projesi arasındaki önemli bir fark, Young Creatives'in içerik üreticisi adayları başvuruyla kabul etmesi. Bu halihazırda Bobiler.org için içerik üretmeyenlerin de sisteme dahil olabileceği anlamına geliyor. Platforma kabul edilen yeteneklerle markaların içerik taleplerini paylaşılması için baştan gizlilik sözleşmesi imzalanıyor. Benzer bir anlaşma markalarla da yapılıyor, bu sayede her iki tarafın gizlilikleri ve fikir hakları koruma altına alınıyor. Bobiler.org kurucusu Ozan Tüzün'den aldığımız bilgiye göre, yeteneklerin performansını ölçmek için "eBay modeli marka & yaratıcı puanlama sistemi" kullanılıyor, böylelikle platformu suistimal etmeye çalışanların önüne geçiliyor.

young creatives 2

Halihazırda bir yıldan uzun süredir Bobiler Kreator sistemiyle markalar için doğal reklam içerikleri üreten Bobiler.org'un Young Creatives projesi, var olan sistemi tüm marka ve yaratıcılara açık hale getirmek amacıyla geliştirilmiş. Bobiler Kreator adıyla bugüne kadar farklı markalar için altmışa yakın proje üzerinde 3,700'ün üzerinde fikir çalışılmış. Young Creatives üzerinden yapılan ilk projede bir marka için üç gün içinde 800 içerik hazırlanmış. Ozan Tüzün, Young Creatives platformunda bugün 150 kişilik yaratıcı bir ekip olduğunu söylüyor.

Young Creatives'in bir süre beta aşamasında devam etmesi ve sınırlı sayıda markaya hizmet vermesi planlanıyor

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.