Amazon, Kindle için e-kitap çevirme programı Kindle Convert'i tanıttı

Amazon, Kindle için e-kitap çevirme programı Kindle Convert'i tanıttı

kindle convert kindle ekitap çevirme programiAmazon, her türlü basılı içeriğin Kindle'a aktarılmasının yolunu açan ekitap çeviri programı Kindle Convert'i tanıttı.

Kişisel dökümanların, fotoğrafların veya notların kolayca Kindle'a aktarılabilmesini sağlayan Kindle Convert programı, Kindle e-kitap standartlarında bir dönüştürme yapıyor. Çevrilen içeriklerin yazı karakterleri değiştirilebiliyor, altı çizilebiliyor, not alınabiliyor.

Amazon bulut hizmetinde ücretsiz olarak depolanan içeriklere iOS ve Android tabanlı Kindle uygulamalarından da erişilebiliyor.

kindle convert kindle ekitap çevirme programi

Belli bir süre için 19 dolara (liste fiyatı 49$) satışa sunulan Kindle Convert programı, şimdilik Windows 7 ve Windows 8 kullanan bilgisayarlarda kurulabiliyor. Ticari amaçlar için kullanımına izin verilmiyor.

Kindle Convert'i şimdilik ABD'de yaşayan veya ABD'de fatura adresi bulunan kişiler indirebiliyor ama neyse ki Kindle Convert'in çeşitli alternatiflerini bulmak mümkün.

Evernote'un Scansnap adlı tarayıcıyla adım attığı dijital döküman dönüştürme işi Kindle Convert ile biraz daha hızlanacak gibi görünüyor. Kimbilir, belki de gelecekte günümüzün matbaa basımı kitapları, bugünün el yazması kitapları gibi özel bir yere sahip olur?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.