Amazon, Kindle için e-kitap çevirme programı Kindle Convert'i tanıttı
Teknoloji

Amazon, Kindle için e-kitap çevirme programı Kindle Convert'i tanıttı

kindle convert kindle ekitap çevirme programiAmazon, her türlü basılı içeriğin Kindle'a aktarılmasının yolunu açan ekitap çeviri programı Kindle Convert'i tanıttı.

Kişisel dökümanların, fotoğrafların veya notların kolayca Kindle'a aktarılabilmesini sağlayan Kindle Convert programı, Kindle e-kitap standartlarında bir dönüştürme yapıyor. Çevrilen içeriklerin yazı karakterleri değiştirilebiliyor, altı çizilebiliyor, not alınabiliyor.

Amazon bulut hizmetinde ücretsiz olarak depolanan içeriklere iOS ve Android tabanlı Kindle uygulamalarından da erişilebiliyor.

kindle convert kindle ekitap çevirme programi

Belli bir süre için 19 dolara (liste fiyatı 49$) satışa sunulan Kindle Convert programı, şimdilik Windows 7 ve Windows 8 kullanan bilgisayarlarda kurulabiliyor. Ticari amaçlar için kullanımına izin verilmiyor.

Kindle Convert'i şimdilik ABD'de yaşayan veya ABD'de fatura adresi bulunan kişiler indirebiliyor ama neyse ki Kindle Convert'in çeşitli alternatiflerini bulmak mümkün.

Evernote'un Scansnap adlı tarayıcıyla adım attığı dijital döküman dönüştürme işi Kindle Convert ile biraz daha hızlanacak gibi görünüyor. Kimbilir, belki de gelecekte günümüzün matbaa basımı kitapları, bugünün el yazması kitapları gibi özel bir yere sahip olur?

Yorumlar (2)
  1. Özellikleri biraz daha geliştirilip ABBYY FineReader ile eşdeğer hale geldiği zaman popülerleşeceğine inanıyorum. Şu an itibariyle bence özellikleri yetersiz...

  2. Bu amaca yönelik olarak bugüne kadar gordugum en iyi program ABBYY FineReader. Gercekten en iyi ocr ve degisik formatlar arasinda pdf den epub cevirebileceginiz bir program. Kitaplarinizin kaliteli sekilde fotorafini cekerseniz cok cok iyi bir sekilde donusturebiliyorlar. Ancak bu konuda bahsi gecen programin fiyati goz onune alininca ABBYY e rakip olabilir