Arayüz tasarımını yenileyen Emlak Jet, dönüşüm oranını yüzde 70 arttırdı

Arayüz tasarımını yenileyen Emlak Jet, dönüşüm oranını yüzde 70 arttırdı

Geçen sene Mayıs ayında iLab Ventures tarafından satın alınan Emlak Jet, aradan geçen süre içinde ekibi büyük oranda yenileyerek çalışan sayısını 3 katına çıkartmış.

Geçtiğimiz hafta içinde yeni arayüz tasarımını da yayına alan platform, ilk rakamlara göre dönüşüm oranını (conversion rate) yüzde 70 dolaylarında arttırmış durumda.

Bunun dışında Emlak Jet'in yeni tasarımıyla beraber anında çıkma (bounce rate) oranı yüzde 25 düşerken genel olarak ziyaret sayısında da yüzde 15'lik bir artış yaşanmış.

Süreçle ilgili olarak Emlak Jet'le konuştuğumuzda iLab satın alması sonrası ekip ve tasarımla beraber vizyonunu da değiştiren şirket, hem tasarım hem de strateji olarak insan odaklı olmayı ana önceliği haline getirmiş. Bunun dışında girişimcilik ekosistemiyle yakın olmaya çalışan Emlak Jet, ileride inovatif ürünler çıkartarak kullanıcılarına olabildiğince yarar sağlamanın peşinde.

emlak-jet-yeni-tasarim

Emlak Jet'te 500 binin üzerinde ilan var

Yeni tasarımında sitenin hemen girişine detaylı bir arama kutusu yerleştiren Emlak Jet, kullanıcılarına aradıkları konutun 'satılık mı, işyeri mi, arsa mı' gibi kategorisine, fiyat aralığına, büyüklük bilgisine ve oda sayısına göre filtreleme yapabilmesine olanak veriyor. Bunun dışında sonuç listeleme ve ilan detay sayfalarında da büyük çaplı değişikliklere giden Emlak Jet için daha sade ve kullanılabilir bir arayüze kavuşmuş diyebiliriz.

Emlak Jet ayıca /projeler altında kullanıcılarından aldığı konut projelerini de listelemeye başlayacak. Böylelikle kullanıcılar henüz hazır durumda olmayan konut projelerini de inceleyerek bilgi alabilecekler.

Bünyesinde 500 binin üzerinde ilan bulunan Emlak Jet ve online emlak pazarı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.