Arayüz tasarımını yenileyen Emlak Jet, dönüşüm oranını yüzde 70 arttırdı
Arama
Girişim

Arayüz tasarımını yenileyen Emlak Jet, dönüşüm oranını yüzde 70 arttırdı

emlak-jet-logoGeçen sene Mayıs ayında iLab Ventures tarafından satın alınan Emlak Jet, aradan geçen süre içinde ekibi büyük oranda yenileyerek çalışan sayısını 3 katına çıkartmış.

Geçtiğimiz hafta içinde yeni arayüz tasarımını da yayına alan platform, ilk rakamlara göre dönüşüm oranını (conversion rate) yüzde 70 dolaylarında arttırmış durumda.

Bunun dışında Emlak Jet’in yeni tasarımıyla beraber anında çıkma (bounce rate) oranı yüzde 25 düşerken genel olarak ziyaret sayısında da yüzde 15’lik bir artış yaşanmış.

Süreçle ilgili olarak Emlak Jet’le konuştuğumuzda iLab satın alması sonrası ekip ve tasarımla beraber vizyonunu da değiştiren şirket, hem tasarım hem de strateji olarak insan odaklı olmayı ana önceliği haline getirmiş. Bunun dışında girişimcilik ekosistemiyle yakın olmaya çalışan Emlak Jet, ileride inovatif ürünler çıkartarak kullanıcılarına olabildiğince yarar sağlamanın peşinde.

emlak-jet-yeni-tasarim

Emlak Jet’te 500 binin üzerinde ilan var

Yeni tasarımında sitenin hemen girişine detaylı bir arama kutusu yerleştiren Emlak Jet, kullanıcılarına aradıkları konutun ‘satılık mı, işyeri mi, arsa mı’ gibi kategorisine, fiyat aralığına, büyüklük bilgisine ve oda sayısına göre filtreleme yapabilmesine olanak veriyor. Bunun dışında sonuç listeleme ve ilan detay sayfalarında da büyük çaplı değişikliklere giden Emlak Jet için daha sade ve kullanılabilir bir arayüze kavuşmuş diyebiliriz.

Emlak Jet ayıca /projeler altında kullanıcılarından aldığı konut projelerini de listelemeye başlayacak. Böylelikle kullanıcılar henüz hazır durumda olmayan konut projelerini de inceleyerek bilgi alabilecekler.

Bünyesinde 500 binin üzerinde ilan bulunan Emlak Jet ve online emlak pazarı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. ahmet yılmaz dedi ki:

  Yeni web siteniz hayırlı uğurlu olsun. Başarılarınızın devamını dilerim.

 2. Mevlüt Kasap dedi ki:

  ilab’in elinde patlayacak diye düşünüyorum. sahibinden.com ve diğerleri sektörü avuçlarına almış durumdalar. Arama motolarında ki konumlarıda kalıcı gibi görünüyor. Dikeyleşmeliler ya da tematik bir hale sokmaları gerekiyor emlakjet’i. Hiç bir emlakçının buradan hizmet satın alacağını düşünmüyorum. Ziyaretçi sayılarında da herhangi bir hareketlilik yok. İyi bir düşüş bekliyorum. Emlak sektörüne gireceklerse başka bir koldan giriş yapmalarını ya da başka bir koldan bir oluşumun içine girmelerini temenni ederdim. Hala da ediyorum. Emlak sektörünün büyüyeceğini ve zaman zaman hız kessede yurt dışından gelecek taleplerele ivmesinin devamlı yukarı yönlü bir seyir halinde olacağını düşünüyorum.

  Peki Emlakjet ne yapmalı? Dediğim gibi genele değil tefferruata inmeli. Her kesime hitap etmenin alemi yok. Zatten hürriyeti, milliyeti, sahibindeni o işi gayet sıkı bir şekilde yapıyor. Nacizane fikirlerim mevcut. Uygularmıyım sanırım hayır. Vaktim yok. Elbet birileri uygulayacaktır.

 3. metin acar dedi ki:

  Okan Arı çıkış yaptıktan sonra hak ettiği yola giriş yapmaya başladı. Maalesef bir girişim için bazen girişimcisi en büyük engel olabiliyor.

  İlan detay sayfasında oda sayısı, metrekare, kat ve fiyat alanı son derece yanlış bir yerde. Genel bir kullanıcı tecrübesi var ve bunun dışına çıkmak için pazar lideri olmanız lazım veya fikrinizin gerçekten çok kullanılabilir, kolay olması gerekli. O alanlar sağ üst köşede kesinlikle gözükmüyor. Fotoğraf altına klasiğe yakın bir kriter tablosu koyarlarsa veya sağ taraftaki iletişim bloğunun üzerine alırlarsa daha sağlıklı olur.

  Başarılar.

  1. Gülhan Gülez dedi ki:

   Katılıyorum. Belirli bir görüş açısı ve odak noktası var. Başlık fiyat gibi bilgileri bu alanların dışına koyduğunuzda kaybeden siz olursunuz. İsterseniz herhangi birini sitenizin başına oturtturup emlak fiyatını bulmasını isteyip kaç saniyede bulduğunu ölçebilirsiniz.

 4. Beren dedi ki:

  Deneyim tasarımı yurtdışından alıntı fakat yurtdışıdanki insanın deneyimiyle bizimki birbirinden farklı olduğunu düşünüyorum.
  Ki bu konuda sahibinden.com’un Türk insanı üzerinde kökleşmiş bir deneyim alışkanlığı var. Emlak pazarına kim girdiyse uzun süre dayanamadı malesef m2’de farklı bir deneyim ile çıkmıştı kullanıcıların karşısına fakat başarı olunamadı malesef zor bir pazar deneyim tasarımıyla olacak iş değil diye düşünüyorum.

  1. Kamuran dedi ki:

   Yeni tasarımıyla kullanılabilirliği arttırmış gibi görünüyor.

   Başarılar

 5. LinkRender dedi ki:

  Kurbağa masalında olduğu gibi, dışarıdan söylenenlere kulağınızı tıkar ve gerçekten gayret ederseniz mutlaka en tepeye tırmanıp yarışı kazanabilirsiniz. Ben burada yazılan yorumları da aynı görüyorum. Herkes iyi işler çıkaranları kolundan tutup aşağı çekmeye çalışıyor. Bırakalım milleti eleştirmeyi kendi işimize bakalım, bizler projeler çıkaralım. Ayrıca en azından iyi işler çıkaranları da tebrik etmeyi bilelim. Emlakjet 10 yıldır bu sektörde gayette istikrarlı büyüyen bir şirket, tebrik ediyorum ve hiçte iLab’ın elinde patlayacağını da düşünmüyorum.

  1. Deniz dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum. Meyve veren ağaç taşlanır. Hayranlık duyduğum bir girişimci başarısının ardından karizmatik ve güçlü bir Holding tarafından güzel gelişmelere tanık oluyorum. emlakjetin yaptığını yapamamış herkese dokunacaktır, anlıyorum. Başarılarının devamını diliyorum, emlakjet ekibi büyümeye, hizmet vermeye, sektördekilerin rahat etmemesine izin vermemeye devam etsin inşallah.

 6. göktuğ dedi ki:

  Emlakjet ailesine 6 yıldır üyeyim ve canı gönülden teşekkür ederim olumsuz yorum yapanların çoğu rakıp firmaların tanıdıklarıdır arkadaşlar yenı üyelik için çalısanları olsun müşterimemnuniyeti olsun herşeyıyle mükemmel para göz bir firma değil yaptıklarını yapmayan çok portal var adamlar hazır müşteri yolluyor özellikler arayıp yolluyolar birde nezman arasak ulaşıyorlar bu yuzden değişik yorumlarla kötülemeyin hak yemeyin .TEŞEKKÜR EDERİM HİZMETİNİZ İÇİN EMLAKJET AİLESİ VE İLAB HOLDİNG.

 7. melafis serdar dedi ki:

  Tasarımı gayet hoş olmuş bence.

  Yalnız conversion rate’in %70 dolaylarında artması emlakjet’i yanıltabilir. Zira sahibinden ve hurriyetemlak.com piyasanın kaymağını yemiş durumdalar. Emlakjet’in günlük üyelik ve ilan verme gibi rakamları düşük olduğundan en ufak bir artış, yüzdesel olarak ani sıçramalar yapabilir.

  1. Mutlu Yoldüz dedi ki:

   Conversion sayısı olsa haklısın ancak conversion rate de bu sıçramayı sağlamak hiç kolay değil.

 8. Tahir Agaoglu dedi ki:

  m2 ve fiyat bilgilerinin konumunu bende hiç beğenmedim. Onun dışında yeni site harika olmuş.

  Tebrik ederim…

Bir Yorum Yazın