Bitcoin'de yaşanan büyük düşüş [Webrazzi PRO]

Bitcoin'de yaşanan büyük düşüş [Webrazzi PRO]

'Haftanın grafiği' yazı dizimizle yeniden karşınızdayız. Webrazzi PRO'ya bu hafta içinde eklenen 40 küsur içerik arasında en çok Bitcoin'de aylara göre yaşanan fiyat endeksi değişiminin ilginizi çekeceğini düşündük. Geçtiğimiz haftaların öne çıkan konu başlıklarına ise yazı dizimizden ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Coindesk'in derlediği verilere dayanarak Bitcoin'in Ekim 2012'den Aralık 2014'e kadar olan süre içinde aylık bazda değerini görebilirsiniz.

2013 yılının Kasım ayında bin 124 dolara ulaşan Bitcoin, hatırlarsanız o dönem gündemin başına yerleşmişti. Yurtdışında olduğu gibi ülkemizde de Bitcoin alım-satımı ya da benzer konularda girişimler ortaya çıkmış, Bitcoin madenciliği yapabilen donanımlar adeta karaborsaya düşmüştü.

Sonrasında ani bir düşüş içine giren Bitcoin, 1 yılda 800 doların üzerinde değer kaybederek en son 319 dolar seviyesine kadar düştü. Grafiğin dışında Aralık 2014 itibarıyla 13 milyondan fazla Bitcoin'in piyasada dolaştığını, toplam piyasa değerinin de aynı tarihte 4 milyar doların üzerinde olduğunu söyleyelim.

bitcoin-aylara-gore-fiyat

Webrazzi PRO nedir, ne işe yarar?

THY, Akbank, Turkcell, Google, Revo Capital, BKM, Limango ve n11.com gibi çok sayıda şirket tarafından kullanılan Webrazzi PRO için, dijital sektörün bilgi merkezi diyebiliriz. Dilerseniz 7 gün süreyle geçerli olmak üzere hemen şuradan ücretsiz olarak Webrazzi PRO’yu deneyebilirsiniz.

Webrazzi PRO’da e-ticaret, ödeme sistemleri, sosyal medya, dijital pazarlama, oyun ve donanım gibi çok sayıda konu başlığı hakkında 2400’ün üzerinde istatistik ve 10’larca özel not bulabilirsiniz. Veriye dayalı düşünme alışkanlığı kazandıran Webrazzi PRO’nun aynı zamanda sektörel sunum ya da rapor hazırlarken de oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Örnek olarak Webrazzi PRO verileriyle hazırlanan 45 Saniyede Türkiye E-Ticaret Pazarı başlıklı video’yu şuradan izleyebilir, ya da haftanın grafiği yazı dizimizin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

(Görsel kaynak: Julia Zakharova/Shutterstock)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.