Kurumsal pazara yönelen BuldumBuldum.com, online baskı hizmeti vermeye başladı

Kurumsal pazara yönelen BuldumBuldum.com, online baskı hizmeti vermeye başladı

Geçtiğimiz Aralık ayında Aslanoba Capital'dan aldığı 5,5 milyon liralık yatırım sürecinin ardından bir dizi önemli yeniliği duyurmasını beklediğimiz BuldumBuldum.com'un son açılımı kurumsal pazar oldu. BuldumBuldum.com adresinde kurumsal kategorisini açan girişim, burada kartvizit, broşür, antetli kağıt gibi kurumsal pazara özel baskı ürünleri sunuyor.

Kısa bir süre önce kullanıcıların aldıkları hediyeleri kişiselleştirmesine izin veren ürün tasarım motorunu devreye alan BuldumBuldum.com, sitesindeki matbaa siparişlerinin de bu şekilde kişiselleştirilmesine izin veriyor. Seçtiğiniz bir kartvizit şablonunu "kendin tasarla" seçeneğinden şirket logonuzu vs ekleyebiliyorsunuz.

buldumbuldum kurumsal

Hatırlayacağınız gibi BuldumBuldum.com, aldığı yatırımı baskı atölyesini kurmak için kullanmıştı. Kurucusu ve CEO'su Güçlü Gökozan'ın bize verdiği bilgiye göre, yeni makine yatırımlarının ve yeni ürün kategorileriyle genişlemelerinin öncelikli amacı, kişiye özel ürünlerin yalnızca B2C değil, B2B pazara yönelik olarak da sunulmaya başlanmasıydı. Kurumsal kategori de bu amaca yönelik olarak açıldı.

BuldumBuldum.com talebe göre baskı hizmetinde hedeflediği şirketlerle ilgili bir büyüklük sınırı yok yani en küçüğünden en büyüğüne tümüne hizmet vermek istiyor şirket. (Örneğin bin adet kartvizit siparişi de verebiliyorsunuz, bir adet afiş de). Kurumsal kategori henüz beta yayında olduğu çin farklı kağıt, selefon ve kaplama çeşitleri gibi ek özellikler henüz yayında değil ama bunların da çok yakında eklenmesi planlanıyor. Adetler arttıkça daha düşük birim fiyatların olduğu yeni fiyatlama sistemi de kısa sürede yayınlanacak.

Son dönemde özellikle geleneksel matbaa şirketlerinin adım attığı talebe göre, online matbaa hizmetleri alanına giriş yapan BuldumBuldum.com'un nasıl fark yaratacağı sorusuna ise şu şekilde cevap veriyor Güçlü Gökozan:

...Sadece kişiye özel siparişlerde günde binlerce adedin üzerinde siparişler almaya başladığımızda, bu talebe özel bir depo ve üretim otomasyonu geliştirdik. Buna ek olarak geliştirdiğimiz teknoloji, üretilen her ürünün sistem tarafından sadece o ürüne özel bir bir barkodla barkodlanmasını sağlayarak, olası karışıklıkları otomatik önlüyor. Dolayısıyla büyük hacimli işlerde kişiye özel ürünler üreten yaklaşık 40 makinelik makine parkurumuzu kurumsal alanda da en iyi şekilde ürünler üretip çözümler sunmak için kullanacağız... Web tarafındaki tecrübemizle matbaaların alışkın olup kabul ettiği binlerce değil, her müşterinin gerektiğinde 1 tane bile olan ürünleri üretmeyi çok iyi yapabiliyoruz. Böylelikle bazılarında bin adedin altına sipariş bile veremediğiniz bu matbaaların web çözümlerine karşılık, biz çok düşük adetlerde bile çözümler sunacağız."

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.