CampusWings, üniversite öğrencilerini mobilde bir araya getirmek istiyor
Mobil

CampusWings, üniversite öğrencilerini mobilde bir araya getirmek istiyor

campus wings universite sosyal agCampuswings, tıpkı Facebook gibi sadece üniversite öğrencilerini bir araya getirmek için yola çıkıyor. Ancak ortada çalınan örğrenci bilgileri yok ve Facebook gibi işe webden değil, mobilden başlıyor.

Android ve iOS uygulamaları kısa süre önce yayınlanan bir mobil sosyal ağ Campuswings'e sadece .edu uzantılı e-posta adresleriyle kayıt olunabiliyor. Aldığımız bilgiye göre Türkiye'de 5.5 milyon üniversite öğrencisi bulunuyor. Bunların yüzde 85'i de sosyal medyayı mobilden aktif olarak kullanıyor.

Campuswings'in kurucusu Anıl Altun, Zuckerberg gibi üniversitenin öğrenci bilgilerini ele geçirerek işe başlamamış. İlk aşamada 4 üniversiteden 150 kadar öğrenciyle test edilen sosyal ağ, özellikle kulaktan kulağa pazarlama yoluyla büyümeyi amaçlıyor.

campus wings universite sosyal ag

Öğrencilerin dersler, etkinlikler, mekanlar, duyurular hakkında bilgi alabildiği uygulama, kullanıcılarının kampüste olup bitenden kolayca haberdar olmasını sağlıyor. Kimseyi takip etmeden ve arkadaş olmadan kendi kampüsüne seslenmek ve başka kampüslerle etkileşime geçmek de mümkün.

Kullanıcı profilleri arasındaki etkileşimse daha dikkat çekici. Zira Campuswings'de fotoğraflarınıza kimin baktığını görebiliyorsunuz. Yakında eklenecek 'Kim bu?' özelliği ise yakın mesafedeki kişilerin kim olduğunun bilinmesini sağlayacak.

 

campus wings universite sosyal agGlobal Student Entrepreneur Awards (GSEA) etkinliğinde 2. olarak Teb Girişim Evi'nden 1 yıllık ofis kazanan girişimin şimdilik herhangi bir kazancı yok. Öğrencilerin uygulama içinde yapacağı satışlardan, öğrencilere satış yapmak isteyen marka ve organizatörler üzerinden ve kurumsal hesaplar üzerinden para kazanmayı umuyor.

Yoluna 4 kişilik bir ekiple devam eden Campuswings'in Türkiye'de ne kadar başarılı olacağı muallak ama şansını ABD'de, Facebook'un çıktığı topraklarda da denemek istiyor.

Uygulamayla ilgili yorumlarınızı ve Campuswings'in geleceğine dair tahminlerinizi bekliyoruz.

Yorumlar (5)
 1. Ahmet Ahmet

  Yeni bir fikir kesinlikle değil. Hocam.com benzeri. Bunlar yenileyip mobilden yürümek istemişler. Daha önce compusso diye bir girişimde böyle çıktı ama tutmadı. Ben bununda sonunun aynı olacağını düşünüyorum. Ağızdan ağıza ilerlemek bence yanlış tercih. Çünkü çok yavaş kalıyor bu şekilde. Tavsiyem kampüslere reklam versinler, Üniversitelerin itiraf sitelerine ,sayfalarına reklam versinler. Hedef kitlelere oralarda takılıyor çünkü

 2. Uğur Uğur

  Menünün adı "üniversite seç" ama altındaki seçenekler "bilmemne university." Türkçe ve İngilizce arasındaki ayrımı yapmak bu kadar mı zor veya neden dil konusu önemsenmiyor anlamak mümkün değil.

  1. Anıl Altun Anıl Altun

   Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim güncellemelerimiz devam ettiğinden şuan pazarlama stratejimizi devreye sokmadık güncellemelerimiz ve test aşamamız bittiğinde fikirlerinizi değerlendireceğiz .

  2. Alkimsoylu Alkimsoylu

   Ben de Uğur beyle aynı fikirdeyim dil yarı İngilizce yarı Türkçe.Ayrıca bilindik bir şey nasıl bir yenilik sunuyor Turkstudent Facebook un aynı tasarımını kullanmıştı şimdi değiştirdi neden tutması.Ben şimdi çıkıp Sezen Aksu'nun yazdığı şarkının sözlerini aynı anlama gelen kelimelerle değiştirsem aynı başarıyı yakalayabilir miyim hayır?

 3. Batuhan Batuhan

  Sadece belirli üniversitelerin kayıt olabilmesi kötü olmuş.