Markafoni ve Microsoft Türkiye CEO'ları ile "Bulut AVM" platformunu konuştuk
E-Ticaret

Markafoni ve Microsoft Türkiye CEO'ları ile "Bulut AVM" platformunu konuştuk

Microsoft Türkiye ve Markafoni, yeni bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda, Microsoft'un bulut altyapısını kullanan Markafoni'nin lider bir e-ticaret servis sağlayıcısı olarak konumlanması amaçlanıyor. Bulut AVM adı verilen platform aynı zamanda Markafoni'nin Microsoft'un büyük veri işleme becerilerinden faydalanmasını sağlıyor.

Bu, Markafoni'nin kullanıcılarının alışveriş alışkanlıklarını daha yakından takip etmeye başlayacağı, ilerleyen zamanlarda tavsiye motorunun iyileşeceği anlamına geliyor. İşbirliğinin detaylarını  Markafoni CEO'su İlker Baydar ve Microsoft Türkiye CEO'su Tamer Özmen'den dinledik.

Yorumlar (10)
 1. Barış Konağ Barış Konağ

  Merve hanım çok önemli işleri nedeniyle, markafoni ve microsoft ceolarını pek sallamamış. Şaka bir yana röportaj sırasında telefonla oynamasanız daha iyi olurmuş.

 2. Eksik olmayın. Akıllı telefonların birçok fonksiyonu var, şahsen röportaj için gerekli notları (kağıt yerine) oraya alıyor ve röportaj sırasında hatırlamak için bu notlara bakıyorum.

  1. Sinan Kutay Sinan Kutay

   O dediğiniz şey toplantılarda yapılır Merve Hanım. Röportaj olayları çok farklı. Siz de eksik olmayın.

  2. Turhans Turhans

   Sayın Merve, teknolojiyi kullanma amacınız iyi, kullanma şekliniz eksik diyelim aslında. Karşınızda sorunuza cevap vermeye çalışan kişiler var, eleştiriler bu yüzden yapılmış. Olumlu tarafından alıp bundan bir ders niteliğinde faydalanacağınızdan eminim.

   Sadece siz değil, İlker Baydar da konuşurken çok fazla "eee" kullanıp cevabın muhatabıyla göz kontağından kaçınmış. Bu davranışların her birinin anlamları var elbette.

   Başarılı kişilerin neleri iyi yapabildiklerine değil, neleri yapamadıklarına odaklanmak mesleki açıdan verimliliği arttırır kanaatindeyim. Buna bardağın boş tarafını görmek diyenler de olabilir fakat ders çıkartıp kişiliği geliştirmek amacıyla kullanıldığında faydası çok olur..

 3. Aristo-Z Aristo-Z

  Bir nevi avm dikeyi...

  Dikey avm...

  :)

 4. Emre Can Emre Can

  Benimde dikkatimi çekti iki tane CEO konuşurken telefonu kurcalamak hiç hoş olmamış amatörce bir hava veriyor.

 5. Fatihkck Fatihkck

  Arkadaşlar nekadar gereksiz yorumlar yapıyorsunuz.? CEO nun yanında telefona bakamayacağız mı yani :) CEO olunca ne oluyor anlamadım. Ordaki CEO lar rahatsız olmuyor. Siz rahatsız oluyorsunuz. Nasıl bir kafa bu :) Merve hanımın notları vardır telefonda onlara bakıyordur. Telefon yerine kağıt olsa sıkıntı olmayacak dimi? düşünün bunu biraz:)

  1. Emre Can Emre Can

   Akıl okuma gibi bir yeteğin mi var ? Ceo'nun aklını okuyup rahatsız olup olmadığını anlayabiliyorsun.İki tane sektör lideri insanla röportaj yapılacaksa sorulacak soruları önceden hazırlanmış olması gerekmez mi ?

  2. Turhans Turhans

   Benim de ilk dikkatimi çeken şey bu oldu. Karşısındaki bir ceo da olabilir, sokaktaki vatandaş da, fark etmez. soru soran kişi soruyu sorup başka bir şeyle ilgileniyorsa bu alacağı cevabı önemsemediğini gösterir. Toplantıda ya da röportajda. Telefonda notlarının olduğunu karşısındaki bilmez. Elinde kağıt, defter de olsa onunla ilgilenmesi aynı yola çıkar. Bu davranış biçimi yeni nesil çalışanlarda çok görünüyor. Telefonlar kafaya monte edilebildiği gün sanıyorum sorun çözülecek..

 6. Süleyman Petek Süleyman Petek

  Sıfır Microsoft bir altyapıdan Microsoft temelli bir altyapı geçişi, ilginç...