Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret: E-ticaretin ABC'si
E-Ticaret

Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret: E-ticaretin ABC'si

yeni baslayanlar icin e-ticaret umit buyukyildirim kitapTürkiye'de içerik üretimi konusunda sürekli daha fazlasını bekleyenlerdenim. Kitaplar da bu içerik dünyasına dahil ve 'Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret" bu alandaki yeni örneklerden biri.

E-ticarete yeni başlayanlar daha doğrusu başlamak isteyenler için bir rehber niteliğindeki kitap 15 yıldır bilişim ve internet teknolojileri alanında çalışan Ümit Büyükyıldırım tarafından kaleme alınmış.

2009'dan bu yana Index Grup çatısı altında e-ticaret yöneticisi olarak çalışan Büyükyıldırım'ın kitabı e-ticaret konusunda akla ilk gelen soruları cevaplıyor. E-ticaret özelinde altyapı, operasyon, pazarlama ve hukuk alanında gerekli bilgileri özet olarak sunuyor.

E-ticaretle ilgilenen okurlarımız bu kitabın elektronik formatını da edinebilirler.

Güncelleme: Kitaplar tükenmiştir. İlginiz için teşekkürler.

Yorumlar (24)
 1. Şerafettin Arslan Şerafettin Arslan

  teşekkürler.

 2. Yasin Canli Yasin Canli

  Webrazzi e-posta listesinde olmanın ayrıcalığı :) Girişimcilere yön veren bu tarz bilgi kaynaklarına daha da çok ihtiyacımız var. Ümit Büyükyıldırım'a teşekkürler.

 3. Biraz geciktim sanırım. Ancak böylesi kaynaklara ve tecrübelerin aktarılmasına olan ihtiyaç daha fazlasını da gerektiriyor. Yorumu burada kesip, elektronik formatına göz atmaya gidiyorum. Teşekkürler Ümit Büyükyıldırım ve webrazzi

 4. Madem bu kadar çok şey biliyorsunuz, neden bi girişim yapmıyorsunuz? Bu bilgilerin hepsi internette zaten var. İsteyen zaten bu bilgilere çok rahat ulaşabiliyor. Kendinizden hiçbir şey katmadan 3-5 bilgiyi bir araya getirmekle bilgili veya yazar olunmuyor. 1 ay sonra da e-ticaret seminerleri vermeye başlarsınız artık. Çünkü siz de çok iyi biliyorsunuz ki girişim yapmaktansa teorileri bir araya getirip satmak daha kolay! Girişimcilerin teorik bilgilere değil, pratik de desteğe ihtiyacı var.

  1. e-ticaret e-pazarlama üzerine seminerler veriyomuş zaten :D hem de 3 dersi 2800 liraya!

   1. woow diyorum. Kendini pazarlamak böyle birşey demekki. Öğrencek çok şey var. :)

   2. Hilmi Hilmi

    Ümit Büyükyıldırım'ın yakın arkadaşıyım ve 2800'e ders verdiği falan yok. Bu kaynağa nereden ulaştınız? Cevaplar mısınız?

  2. Zübeyir Zübeyir

   +Rep :) Görende 15 Yıldır Hepsiburada'nın eticaret yöneticiliğini yaptı sanar. Amatör eğlendirir diyorum

  3. Alkimsoylu Alkimsoylu

   Aslında bu hep ilk akla gelen şeydir ama bir şeyi bilmek yetmez farklı bir şey ortaya koymadıktan sonra yani iyi bir inşaat mühendisi olabilirsiniz ama inşaat işini baktığımızda hep lise terk insanlar yapar neden ticaret farklı bir yetenek mühendislik farklı bir birikim yetenek değil yani

 5. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Güzel bir bilgi bankası olmuş, elinize sağlık.

 6. Bilginin her turlusu faydalidir. Kitaptaki bilgiler Umit Bey'in sektordeki tecrubelerinin suzgecinden gecmise benziyor. Boyle bir kaynagin biz girisimciler icin oldukca faydali olacagini dusunuyorum. Emeginize saglik.

 7. Serkan Baybuga Serkan Baybuga

  Süper kitap, daha önceki başarısız e-ticaret girişimlerim, bu sefer başarıyla sonuçlanacak :)

  Teşekkürler

 8. Yagmur Yagmur

  Ülkemizde bu tarz kaynaklara çok ihtiyaç var, okunabilir ve bilgiyi külfete çevirmeden verilen bilgi çok değerli. Yılların birikimine böyle bir kitap yakışırdı Teşekkürler Ümit Büyükyıldırım ve Webrazzi

 9. Evren B. Evren B.

  Şefinden pratik, hafif e-ticaret tarifi..

 10. İsmail Kaplan İsmail Kaplan

  Ümit bey'in emeklerine sağlık. Kendi adıma bu kitap oldukça işime yarayacak.

  Teşekkürler.

 11. Osman Safi Osman Safi

  faydalı bir eser

 12. Gozde Berber Gozde Berber

  Cok net ve ozet yazilmis, harika bir kaynak! Devamini bekliyoruz

 13. Levent Kaya Levent Kaya

  Kitabı okudum, yeni başlayanlar için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu işe yeni başlayanlar veya özet halinde süreci görmek isteyenler için güzel bir bilgi oluşturacağını düşünüyorum. Kitabın basım kalitesi, fontu ve görselleri de iyi düşünülmüş. Başarılarının devamını dilerim.

 14. Kutay Burunsuz Kutay Burunsuz

  Yeni başlayanlar için güzel

 15. Kitap az evvel elime ulaştı ve okumaya başladım. Oldukça başarılı ve önemli bilgiler içeriyor. Teşekkürler.

 16. Yazıyı okurken form vardı. Doldurum formu. Sonra bir daha girdim siteye Güncelleme: Kitaplar tükenmiştir. İlginiz için teşekkürler. şeklinde bir yazı vardı. Kitap hala ulaşmadı :)

 17. umitcim kitabını okudum... çok yararlı ve guzel bilgi paylasimi yapmissin... başarıların devamını dilerim

 18. pratik bilgiler içeren ve kolay anlaşılır bir kaynak, emeğinize sağlık Ümit Bey

 19. Bu kitabı almamızın başka bir yolu yok mudur ?