Dilek dileyebileceğiniz yerli mobil uygulama Olexi
Girişim

Dilek dileyebileceğiniz yerli mobil uygulama Olexi

Olexi odaklandığı "dilek dileme" davranışıyla ortaya çıkan bir yerli mobil uygulama. Olexi'nin işleyişi, temel olarak kullanıcıların kendi çevresindeki kişilerin dileklerini gerçekleştirmesi ve sonrasında da markaların bu kullanıcıların dileklerini yerini getirmeye çalışması esasına dayanıyor.

Kullanıcılar arasında sosyal bir denge kurmayı amaçlayan Olexi, bu sırada markaları da işin işine sokarak, markaların, potansiyel tüketicilerle burada buluşmasını sağlıyor. 4 kişilik yazılımcı ekibi tarafından 7 aylık bir sürede geliştirilen mobil uygulama, test grupları üzerinde kullanıma sunulmuş ve giderilen eksikliklerin ardından şu anki versiyonuyla yayına girmiş.

2015 yılında, markalarla anlaşarak iş ve gelir modelini oturtmaya çalışacak olan Olexi'nin 2016 yılındaki hedefi ise birden fazla dil destekleyerek küresel pazara açılmak. Olexi'nin kullanıcı sayısıyla birlikte, içerideki marka sayısı da artarsa, markaların Olexi aracılığıyla hedef kitlelerine gitme şansı da doğacak.

Şimdilik alışagelmişin dışında bir dilek listesi uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Olexi'nin hem Android versiyonu hem de iOS versiyonu bulunuyor.

olexi-featured

Yorumlar (4)
 1. İsmail Kaplan İsmail Kaplan

  Fikir güzel, uygulama güzel ama facebook login yanında küçük bir form ile de üye olunabilseymiş keşke. Yolunuz açık olsun.

  Bu arada benzer bir konsept üzerine çalışıyor olmamız hoşuma gitti. Yaklaşık 10 gündür üzerinde testler yaptığımız sitemizin konusu da hayal ve hedefler.

 2. Barış Konağ Barış Konağ

  Platform şıkır şıkır, tasarımları çok beğendim, ama iş fikri için aynısını söyleyemiyorum. Platform büyüdükçe sistemin piyangodan farkı kalmayacak. Yolları açık olsun :)

 3. Selim Selim

  wishjoin.com zamaninda bu isi yapmaya calismisti ama tutmadi sanirsam.

  1. Alkimsoylu Alkimsoylu

   Ben pek anlayamadım sistem kullanıcılara ne gibi bir şey sunuyor