Gizemli girişim Juicero "dünyanın en taze" meyve suyu üzerinde çalışıyor
Yatırım

Gizemli girişim Juicero "dünyanın en taze" meyve suyu üzerinde çalışıyor

Ürünü henüz piyasaya sunulmadan aldığı bol sıfırlı yatırımlarla gündeme gelen girişimlere bir yenisi daha eklendi. Kurulduğu 2013 yılından bugüne kadar yaklaşık 120 milyon dolar yatırım aldığı belirtilen Juicero bir yapay zeka ya da sanal gerçeklik girişimi değil. Juicero, bir meyve suyu girişimi ve iddiası dünyanın en taze meyve suyunu üretmek.

Business Insider'ın haberine göre, meyve suyunun üretiminden dağıtımına ve satışına kadar bütün bir süreci değiştirmek isteyen Juicero'nun yatırımcıları arasında Kleiner Perkins, Google Ventures, Thrive Capital ve Vast Ventures yer alıyor.

fresh press

Juicero ile ilgili bilinenler oldukça sınırlı; girişimin tüm dünyada kendi üretimini yapacağı belirtiliyor. Juicero'yu deneyenler tadının taze sıkılmış konsantre meyve suyuna benzediğini söylüyorlar.

Girişimle ilgili beklentileri yükselten bir diğer faktörse, kurucusu ve CEO'su Doug Evans'ın özellikte New York'ta tanınan organik yiyecek içecek markası Organic Avenue'nun eski CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı olması. Evans bir vegan aynı zamanda ve insanların daha fazla birki kaynaklı besinler tüketmesine gönülden inanıyor.

Juicero'nun bu yıl resmen tanıtılması planlanıyor. Girişimin aldığı yatırım miktarı henüz net değil ancak anlaşılan o ki Juicero Bill Gates'ten Apple'ın Johnny Ive'ına kadar birçok üst düzey ismin ilgisini çekmeyi başarmış. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (4)
 1. Evremervem Evremervem

  Başlıkta yazım hatası olmuş, Juicera değil Juicero

 2. Metin Metin

  Üretilse ve pazarlanmaya başlansa Türkiye'ye kim bilir ne zaman gelir. Mesela coca cola chery hala ülkemizde mevcut değil malesef

 3. Aristo-Z Aristo-Z

  "taze sıkılmış konsantre meyve suyu" !?

 4. Marcus Marcus

  Meyveler çok fazla şeker içermektedir ve meyve suları normalde yiyemeceğiniz kadar meyveyi tüketmenize yol açar. Bu daha çok şeker demektir. Kanser olmak isteyen buyursun içsin. İstemeyen insan gibi et yesin, balık yesin.