Gizemli girişim Juicero "dünyanın en taze" meyve suyu üzerinde çalışıyor

Gizemli girişim Juicero

Ürünü henüz piyasaya sunulmadan aldığı bol sıfırlı yatırımlarla gündeme gelen girişimlere bir yenisi daha eklendi. Kurulduğu 2013 yılından bugüne kadar yaklaşık 120 milyon dolar yatırım aldığı belirtilen Juicero bir yapay zeka ya da sanal gerçeklik girişimi değil. Juicero, bir meyve suyu girişimi ve iddiası dünyanın en taze meyve suyunu üretmek.

Business Insider'ın haberine göre, meyve suyunun üretiminden dağıtımına ve satışına kadar bütün bir süreci değiştirmek isteyen Juicero'nun yatırımcıları arasında Kleiner Perkins, Google Ventures, Thrive Capital ve Vast Ventures yer alıyor.

fresh press

Juicero ile ilgili bilinenler oldukça sınırlı; girişimin tüm dünyada kendi üretimini yapacağı belirtiliyor. Juicero'yu deneyenler tadının taze sıkılmış konsantre meyve suyuna benzediğini söylüyorlar.

Girişimle ilgili beklentileri yükselten bir diğer faktörse, kurucusu ve CEO'su Doug Evans'ın özellikte New York'ta tanınan organik yiyecek içecek markası Organic Avenue'nun eski CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı olması. Evans bir vegan aynı zamanda ve insanların daha fazla birki kaynaklı besinler tüketmesine gönülden inanıyor.

Juicero'nun bu yıl resmen tanıtılması planlanıyor. Girişimin aldığı yatırım miktarı henüz net değil ancak anlaşılan o ki Juicero Bill Gates'ten Apple'ın Johnny Ive'ına kadar birçok üst düzey ismin ilgisini çekmeyi başarmış. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.